Замразена кърма от февруари?!

  • 541
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 367
Моля ви за съвет - ще ми се наложи да пътувам началото на юни за три дни. Тогава бебо ще е вече на шест месеца и ще има две заместени хранения. Ще се наложи да му дават АМ през този период, защото нямам свръх кърма, за да цедя, а и не искам да го правя, защото ще си предизвикам увеличаване на лактацията и по време на командировката ще се чудя какво да правя. Имам изцедена и замразена кърма от периода 10-20 Феврури, не е много, но поне ще стигне за по две хранения на ден, пак е по-добре отколкото да бъде само на АМ....Та въпроса ми е, според вас кърмата дали ще бъде годна и дали няма да се е развалила? Съхранила съм я в контейнери на Авент и стои във фризера, дълбоко замразена е (сложила съм я в отделна камера).
Дано бебо да не се отбие за три дни. Как мислите? Дали ще иска да засуче отново като се върна?

# 1
  • Мнения: 1 428
До -18 С издържа до 3 месеца,от -19 до -25 С от 6 до 12 месеца.Виж в библиотеката за повече информация.

# 2
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Спокойно можеш да си я ползваш за бебето.
Дали ще се върне към гърдата след връщането ти никой не може да каже - но бебето е вече големичко, така че шансовете да си я иска пак са добри Grinning
Ако детето не е ползвало шише досега, е разумно да пробвате да му предложите (не ти, а който ще го храни по време на отсъствието ти) още преди да си заминала, за да не е инфарктно след заминаването ти. Прецени какво АМ ще е подходящо - ако имате алергии в рода, може ХА-млеката да са по-добър избор и пак е разумно да се предложи АМ докато си още на линия, за да се види за евентуална реакция.

# 3
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
И според мен може да я ползваш  Peace

# 4
  • Мнения: 835
може да си я ползваш , нали така пише - че до 3мес издържа в камерата.Аз в момента също замразявам и ако ми потрябва след време ще я ползвам. А за отбиването моя приятелка и се наложи и не кърми 5 дни и после детенце пак си сучеше, дано и при теб се получи.

# 5
  • Мнения: 9 467
Моята беше замразена при -18 и съм я ползвала в рамките на 1г-абсолютно нищо и нямаше Peace

# 6
  • Мнения: 367
Трябва да погледна фризера ми каква температура поддържа...сега преброих запаса - 760 грама общо Simple Smile), не е никак много, но имайки предвид че аз почти нищо не мога да изцедя с помпата си е направо успех. Ще му стигне за по едно хранене дневно. Относно АМ - взела съм за всеки случай ХА, за да не рискувам, до сега никога не е пил АМ. Ще му дам няколко пъти преди да замина, за да видя как го приема и дали ще има реакция. Относно шишето, той е пил от шише няколко пъти изцедена кърма, но това беше преди около два месеца, а сега от няколко дни пие и сокчета и няма проблем. Може би наистина идеята да го нахрани с АМ майка ми (тя ще го гледа) тези дни е добра, така ще знае че от шише дава баба, а мама дава само от цица Simple Smile. Дано си засуче пак като се върна, много искам да го кърмя поне още няколко месеца. Ако не засуче мисля да се изцеждам и да давам от шише, докато имам кърма.

Общи условия

Активация на акаунт