Моля за помощ в избора на прахосмукачка

  • 8 316
  • 30
  •   1
Отговори
  • Виена
  • Мнения: 725
Здравейте  Hug.
Много ще съм ви благодарна ако ме ориентирате каква марка прахосмукачка да си избера.От няколко часа се пуля пред компютъра,разглеждам най различни и не мога да се реша каква да е бъдещата ми прахосмукачка  Rolling Eyes.Мъжът ми реши да ми направи подарък,че със старата само съм се ядосвала...Чудя се между AEG,Siemesns,Samsung...Също така се чудя дали да е с хартиени торбички,или от тези без хартиени торби(не знам как се казва на български  Blush).Не искам да пере,защото не ни се дават и повече от 100 евро  Rolling Eyes.Ще съм ви благодарна за всякакъв съвет!

# 1
  • Мнения: 606
  От известно време осъзнах, че обикновената прахосмукачка, всъщност е прахосеялка. Най-финият прах си излита на облаци след филтъра. Може би е добре нещо с воден филтър. Ние сме с Рейнбоу, но той е малко повече от  100 евро.

# 2
  • Виена
  • Мнения: 725
Еееее,чак пък прахосеялака не бих казала!Благодаря за съвета,но няма да дам пък 1000,2000 евро за Рейнбоу .

# 3
  • Мнения: 1 632
Гледай всмукателната мощност да е поне 400.Сменяемите торби за мен са по-добри.С постоянна торба ми мирише на прах,сякаш пропускат,а и все пак не е толкова плътна като хартиената.Да е с метални тръби и дълъг кабел.
И да не е Samsung,че да не се окаже,че старата ти е вършила по-хубава работа!

# 4
  • Мнения: 327
и аз се интересувам от прахосмукачка, уж новата която купихме миналата година нещо не е бива,
сега съм се спряла на  Филипс модел9229 мисля ,че беше но тя е доста над 100 евро.
Но все пак ако някой има такава да пише.

# 5
  • Мнения: 121
Моята е Филипс FC -8722 ето тази:
http://www.technomarket.bg/big_images/i_09020269.jpg  Струва 389 лв. в Техномаркет.
Много съм доволна, особено от Хепа филтъра, наистина събира и най- финните частици. А след работа с нея си изхвърлям контейнерчето където се събира боклука, измивам си го и така не остават никакви полени и бактерии, както остават след работа с прахосмукачките с торбички. Старата ми беше Самсунг на светлината се виждаше, че като работи отзад където излиза струята въздух от мотора излиза и доста прах от там, защото няма хубав филтър, който да го събира. За това и аз смятам, че обикновените прахосмукачки с торбичките са прахосеялки и само си мислиш, че си изчистила, а финните частици си остават в къщата. Аз и за това я смених с Филипс. Хепа филтъра се сменя на годината веднъж, струва около 50 лв. Само това и е консуматива.  Моята приятелка е с алергия към полените и домашния прах, препоръчах и тази прахосмукачка и сега е много по- добре, от както чисти с нея.

# 6
  • Виена
  • Мнения: 725
Благодаря ти ивка-щастливка  Hug.Май точно така трябваше да задам въпроса си  Blush."Какво трябва да гледам,за да си избера прахосмукачка от която да съм доволна"...Ето сега вече ще знам.Явно няма да е и Самсунг.А пък в крайна сметка може да дадем и повече от 100 евро,но ще видим на място какво ще ни хареса.Може да има и някоя намалена от 500 на 200,тогава няма да се чудя  Wink.Една приятелка например наскоро си взема Miele,точно от такова намаление и е много доволна.

# 7
  • Виена
  • Мнения: 725
RumiA,благодаря за пояснението за Хепа филтъра.Ето аз съм си харесала по принцип тази  прахосмукачка==.Пише,че е с такъв Хепа филтър,2200 вата, до 300 км/ч скорост на въздуха.

# 8
  • Мнения: 1 632
Миеле просто си е номер 1,за мен!
Само да не се подлъжеш ако на прахусмочката пише 1800-2000w,защото това не всмукателна мощност,а консумация.За това искай книжката на модела който си харесаш,за да видиш мощността.Тук поне аз не им вярвам,а и са страшно некомпетентни продавачите и все ми предлагаха прахусмокачка уж мощна,а с 280 всмукателност(което е за мен е ужасно слабо),а това в крайна сметка е най-важно.Успех в избора и покупката!

И да кажеш после какво си си избрала!

# 9
  • Мнения: 121
Мисля, че АЕГ- то е добра, даже мисля и по- добра от Филипс. Също е без торбичка, с Хепа филтър, с такова пласмасово казанче за боклука. Мисля, че ще си доволна от този избор.
Успех в избора и от мен.
Ако някой има прахосмукачка с воден филтър, нека се включи, защото за тях съм чувала, че също са добри.

# 10
  • Виена
  • Мнения: 725
Благодаря ви за помощта  момичета  Hug.Като си я купя,ще се похваля  Blush.
За тези с водния филтър и аз съм чувала,че са много добри!Но нека каже някой,който има наистина.

# 11
  • Мнения: 660
Моя съвет е да си търсиш такава на която мощността и самото пускане да става от ръкохватката, за да не се навеждаш постоянно да спираш и пускаш и за да регулираш мощността на засмукването от корпуса на прахосмукачката. Аз лично купувам четвърта Самсунг с такъв регулатор и нямам забележки. (1 за мен и 3 подарък).

# 12
  • Бургас
  • Мнения: 10 810
И аз ще следя ,че на моята точно 2 месеца след гаранцията и гръмна мотора.Беше LG  с HEPA филтър,пластмасов контейнер,всмукателна мощност 360 W,регулатор на дръжката...хубава,ама направо ме е страх да си взема същата.Иска ми се да е с воден филтър/а мъжа ми иска пряща/. Rolling Eyes

# 13
  • Мнения: 3 770
Ето една от същата марка и подобна на тази , която  си харесала!

http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09014450

# 14
  • Виена
  • Мнения: 725
Някой може ли да ми обясни,какъв е този воден филтър  Embarassed.Аз си мислех,че прахосмукачките с воден филтър перат,ама явно съм с голяма грешка  Blush.

Общи условия

Активация на акаунт