Книга за детско хранене

  • 2 035
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 599
Някой може ли да ми препоръча книога с рецепти за деца?
Вече направо се изчерпах ...
 Hug

# 1
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


         От тази съм много доволна:

   


 Детето ти е доста голямо вече.Спокойно можеш да минеш без такава книга.Готви му всякакви манджи, без запръжка и пикантни подправки.

# 2
  • под тепетата
  • Мнения: 9 174
Ако имаш познат в ДГ, си вземи и преснимай рецептурника - ще ти свърши идеална работа. Не само като рецепти, а и има изготвени менюта.
 Иначе подкрепям адашката - и двете ми деца са израснали с рецепти по тази книга и авторка ( но старото и издание).

# 3
  • Мнения: 1 599
А има ли рецепти в тази книга?
На мен проблемът ми е, че не готвя много често за нас и общо взето почти само за него се готви  Confused и си мисля, че такава книга ще ми е доста от полза. Той иска да яде само супи (намачквам ги и с малко хляб), от време на време риба на пара, и пиле киснато в мляко на тиган. но искам вече да яде по-манджести храни,а тук вече нямам кой знае колко въображение...

Последна редакция: сб, 17 май 2008, 11:31 от Maris

# 4
  • Мнения: 2 131
Аз имам две книги - "Хранене на детето от 1 до 3 години" /отгоре пише Бон апети, май е тяхна, не знам. На корицата има едно момиченце със зелена блузка/ и "В помощ на младите майки - Детска кухня - Хранене на кърмачето и малкото дете" /жълта корица с две дечица/.
Съжалявам, че няма как да ти сканирам кориците  Wink.

# 5
  • Мнения: 2 708
За мен, най-хубавите книги за детско хранене са написани от д-р Мариана Маринова. Лично съм ходила и на преглед при нея, защото ние имахме млечна алергия и не можехме да ядем нищо от крава.
Важното е, че рецептите й са разделени на принципа  - подходящи за съответната възраст и освен това, аз готвейки по нейните рецепти готвех за всички и така не ми се налагаше да правя различни ястия. В смисъл не са блудкави, а са си чудесни. Дори и идеи за бърканици за закуски и други манджиджи, за които аз нямаше да се сетя има.
И най-важното за мен - съобразена е с традициите на българската кухня, с навиците на българите, погледнати през погледа на здравословния начин на хранене. Защото съм си купувала и др книжки, които някак все едно са написани за хора от др планета. Имаше и един др автор - мисля др. Гатев се казваше, неговите предложения не ми харесват, както и на чуждоземните автори с предложения за хранене (не слагам Спок тук, но и той не ни дава готварски предложения Laughing)
Така че, ако ти попадне на Мариана Маринова - хвърли поглед на съдържанието и си прецени. Мойто книжка е много старо издание, затова и да ти сканирам корицата, няма да ти върши работа защото е купувана преди 14 г, но мисля че съм я виждала в ново издание.

# 6
  • Мнения: 1 599
Krische мерси за мнението ти
Сега видях, че тя е автор на книжката от Бон Апети за деца от 1 до 3 години. Ще видя дали няма да намеря и тази, за която ти говориш Simple Smile

# 7
  • Мнения: 2 708
Ами тя може и да е същата, само дето беше добавено в по-новото издание и раздел за деца с такива проблеми като нашите, с млечна алергия или с глутенова.
За успокоение на майките с подобни проблеми - израства се този проблем, само дето докато го има е голяма мъка. Сега вече всичко си ядем, но няма друг лек освен правилния хранителен режим. И най вече си записвайте всеки ден какво сте давали, за да може да сте сигурни от коя храна реагира  Wink

Общи условия

Активация на акаунт