Дайте съвет как да процедирам с това захранване...!!!!

  • 671
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 165
От 11.05 започнах да захранвам дъщеря ми,която е на 5 месеца.Понеже ми подариха робот и готвя на пара и след това пасирам,като към картофа прибавям и АМ.
Та проблема е следния започваме да ядем,хапваме малко и започва неистов рев,докато не дам мляко след като си изпие млякото си дояжда картофеното пюре.
Как в такъв случай да заместя цяло хранене???
Моля ви дайте ми съвет как да процедирам??? 

# 1
  • София
  • Мнения: 1 833
Заместването не става от веднъж. За 5 дни захранване е нормално  да изяжда съвсем малки количества.
Варианта за по - бързо заместване на хранене е да даваш пюре и после мляко. Но ако детето си търси млякото или плаче, както казваш, или още не е е готово за захранване, или просто първо давай мляко и след 30 -40 мин. дай пюрето. Имай предвид, че ако е много гладно детето е възможно  да плаче и да отказва да яде, също и ако му се спи или е изморено. Така че виж детето как се чувства най - добре и тогава му предложи пюренце, а не мисли за заместване на храненето, което ще си дойде по естествен път и постепенно.

# 2
  • Мнения: 569
   Заместването и захранването като цяло е доста дълъг период, така че се въоръжи с търпение и не насилвай нещата...
   Аз се бях въодушевила с темпото на захранването(като количество) и малкия започна да повръща почти на всяко хранене- наложи се да минем отново изцяло на кърма за 1 седмица и после отново , но бавно и внимателно...с много по- малки количества.
   А до годинка така или иначе се препоръчва да няма изцяло заместено млечно хранене, така че спокойно можеш вместо да слагаш АМ в пюрето да си пие известно количество и малко по- късно , когато е по-спокоен да му предложиш пюрето. Успех!

# 3
  • Мнения: 84
постепенно 6те се получи. След 3-4 дни към картофа добави тикви4ка, после морковче и така с по няколко лъжички ще стане работаата.

# 4
  • Мнения: 1 263
Може пюрето да и идва гъсто, разреждай го повече и виж как ще реагира.  Peace

# 5
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
постепенно 6те се получи. След 3-4 дни към картофа добави тикви4ка, после морковче и така с по няколко лъжички ще стане работаата.
точно така Peace

# 6
  • Мнения: 165
Днес имахме успех изяде си всичкото пюре без да иска мляко след това...

Благодаря на всички ...  bouquet  bouquet  bouquet

# 7
  • Мнения: X
Може наистина да разреждаш пюрето, не се притеснявай, през първата година захранването е за опитване, не за наяждане. До 1г. основната храна е млякото.
В икакъв случай не насилвай, ще стане по-зле, колкото иска - толкова. Може да и даваш с пръст или да си бърка сама с лъжичката, превърни го в игра, пак казвам, ако не иска, не насилвай. Пробвай и друго пюре - от тиква, по-сладичко е. Пробвай с купешко пюре. По принцип при захранване се препоръчва да се започне с купешко пюре и след това да се дава домашно.

# 8
  • Мнения: 1 367
Днес имахме успех изяде си всичкото пюре без да иска мляко след това...

Благодаря на всички ...  bouquet  bouquet  bouquet
Браво на детето!Това е успех и на мама! Laughing

# 9
  • Мнения: 71
И при нас заместването на обедното хранене стана чак след близо цял месец. Плачеше и не искаше да яде много от пюрето. Гледах да не го насилвам и не бързах, докато един ден не му забравих мляко, а бяхме на разходка. Тогава рев не рев, изяде си пюрето и от тогава вече си хапва. Забелязвам обаче, че когато му се спи или е прекалено гладен си иска шишето, защото явно му е много по-лесно. Сега и с кашата е така. Не се притеснявай! Не при всички захранванто ставаза 4-5 дни.

Общи условия

Активация на акаунт