Мръсна София - Помогнете да ги накараме да изчистят

  • 2 733
  • 63
  •   1
Отговори
Тази година няма избори и явно никой няма интерес да измие уиците на мръсния ни град София. От всички нас зависи да ги накараме да изчистят и да похарчат парите ни по предназначение, а не да си ги приберат в джобовете. Няма нужда да ви обяснявам какво имам предвид под "мръсен град". Все пак не живеем в пустинята, а като мине кола покрай детските ни колички и децата ни или духне вятър облак прах се вдига и децата ни го дишат. После се чудим защо броят на астматиците и на дихателните заболявания нарастват с такива темпове.
Вече писах жалба от интернет страницата на Столична община до кмета и мнение в друга рубрика на същата страница. До сега само 300 човека са попитали общината защо не чисти улиците. Мисля, че ако няколко хиляди се оплачат и поискат от общината да изчисти, има надежда това да се случи.
Не можем да мълчим и спокойно да гледаме как ни крадът и как ни принуждават да живеем в мръсотия, докато те живеят в Бояна (Софиански) и Банкя (Борисов) и не слизат от колите си.

Изразете активна гражданска позиция и нека всички заедно се опитаме да променим нещата. Ние трябва да изискваме от хората, които сме избрали да си вършат работата, а не само да се оплакваме и да бездействаме.

Бъдете отговорни родители и граждани!

# 1
  • France
  • Мнения: 726
Хайде пак петиция.... Mr. Green

# 2
  • Мнения: 172
Сутринта чех в новините по Радиото ,че днес ще се чисти квартал Младости Южният парк . Явоно започват..
А не е лошо и ние да се включим с нещо..в крайна сметка то си е за нас самите...

# 3
  • Мнения: 25 564
Абе, то хубаво ще ВИ я изчистят, ама кой да пази после, а? Нали не мислиш, че общинарите по цял ден ходят по улиците и правят боклук?
Не в еднократното чистене, ами в редовното му е майката. И в строгите санкции за осиращите.

# 4
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Явно наистина ти е писнало, щом си си направила труда да се регистрираш специално. И явно слуховете за силата на форума са стигнали далеч.

# 5
  • Мнения: 172
Работата не е в редовното почистване, а в незамърсяването..ама то това се учи още в първите 7 години...
Аз лично си чистя около блока- сама. Съседите стоят и пият бира и люпят семки, а за последно чух и подмятания ,че  в този ден чися, защото разбирате ли някъде се предавал боклука с/у награда  Laughing
Ето какво пише:
http://news.ibox.bg/news/id_602724846

# 6
  • Мнения: 25 564
Съседите стоят и пият бира и люпят семки, а за последно чух и подмятания ,че  в този ден чися, защото разбирате ли някъде се предавал боклука с/у награда  Laughing


Сливи за смет, а?  Joy

# 7
# 8
  • Мнения: 7 109
Де Ванче,  hahaha
Абе, то хубаво ще ВИ я изчистят, ама кой да пази после, а? Нали не мислиш, че общинарите по цял ден ходят по улиците и правят боклук?
Не в еднократното чистене, ами в редовното му е майката. И в строгите санкции за осиращите.
Peace

Към авторката - кога за последен път си направила забережка на някой от позицията си на гражданин на обществото, в което живееш? 

# 9
  • Мнения: 2 480
Работата не е в редовното почистване, а в незамърсяването..ама то това се учи още в първите 7 години...
Аз лично си чистя около блока- сама. Съседите стоят и пият бира и люпят семки, а за последно чух и подмятания ,че  в този ден чися, защото разбирате ли някъде се предавал боклука с/у награда  Laughing
Ето какво пише:
http://news.ibox.bg/news/id_602724846
Не, работата е и в 2-те неща! Много пъти съм правил забележки на такива, които си хвърлят боклука пред погледа ми. Дори и на циганите! Явно и това е свързано с домашното възпитание. И няма глоби! Какво да кажем, като видим майка с дете, която пред него и пред всички си хвърля отпадъците на земята? Обаче като видим каква пепел и пясък има даже пред народното събрание! Пясъкът е останал от зимата, когато имаше сняг. Така е в цяла София, а не само там. Сигурно ще кажат, че няма пари! А парите по стар Тодор Живковски обичай са отишли другаде. Трябва масово да излезем на улицата и да протестираме! Многократно! Но все пак е необходимо някой  да го организира.

# 10
  • на село
  • Мнения: 826
 Ами да! По-лесно е да се плюят общинарите, отколкото:

-да спрем да си хвърляме торбичките с боклук през терасите
-по време на пътуване да си носим торбичка за отпадъци, а не да ги хвърляме праз прозорците
-да спрем да си хвърляме фасовете и обвивките от разни неща по стълбищата на входовете
-след излет да събираме отпадъците си, особено пластмасовите
-да си носим в чантата/ръката, джоба/ разни боклучета, докато намерим кош, а не да ги хвърляме по улиците
-да научим и децата си да правят това
-да спрем да чоплим семки, да хвърляме фасове и разни опаковки, докато седим по пейките на градинките и т.н. и т.н.

# 11
  • Мнения: 656
 Thinking
Хора вие наред ли сте?
Аз не хвърлям през терата, не хвърлям през прозореца на колата, ама какво да направя като комшийката отгоре го прави?
Да отида да пусна жалба в районното ли? Господата там просто ще ми се изсмеят, щото винаги имат по-важна работа и основната им грижа не е да следят как някой си хвърля боклуците от терасата.

# 12
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
Нехвърлянето на отпадъци няма да изчисти града, нито ще запълни дупките по пътищата, нито ще изправи тротоарите, нито ще изчисти пясъка, довлечен от дъждовете и натрупалия се прах... Naughty
Не е нормално улиците на двумилионен град, столица при това, да се мият веднъж годишно и това да минава за грандиозно събитие ooooh!
В някои градове по света това се прави всеки ден!

# 13
  • Мнения: 656
Абсолютно съм съгласна.
При това по-големи столици с по-голямо население.

# 14
  • Мнения: 2 480
Thinking
Хора вие наред ли сте?
Аз не хвърлям през терата, не хвърлям през прозореца на колата, ама какво да направя като комшийката отгоре го прави?
Да отида да пусна жалба в районното ли? Господата там просто ще ми се изсмеят, щото винаги имат по-важна работа и основната им грижа не е да следят как някой си хвърля боклуците от терасата.

Можело е веднага да и се скарате. Това се е случвало и с наши съседи и не сме прощавали.

Общи условия

Активация на акаунт