кога спряхте да готвите отделно за децата си

  • 1 237
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 236
Ами това е-на нас ни е още рано,но все пак искам да придобия някаква представа кога детето започва да се храни с това,което готвим за себе си.Е разбира се,че отписваме случаите на нездравословно хранене като прекалено мазни и солени неща,повече подправки в храната и т.н.В къщи се съобразяваме какво ядем,опитваме се да е колкото е възможно по-диетично и здравословно.

# 1
  • Мнения: 46 434
От навършването на 1 година тотално, иначе преди това пак си ядеше от нашата супа и подобни (преди прибавянето на подправките), но давах само нещата, с които вече е захранена  Grinning

# 2
  • Мнения: X
От навършването на 1 година тотално, иначе преди това пак си ядеше от нашата супа и подобни (преди прибавянето на подправките), но давах само нещата, с които вече е захранена  Grinning

Да и аз от там някъде, щом започнах да и взимам храна от кухнята и отделях от нашите манджички.

# 3
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Синът ми започна да яде от нашите манджи на 1г6м.На дъщеря ми все още готвя  Peace

# 4
  • СВИЩОВ
  • Мнения: 556
Може би от 1г1м-1г2м . Но все още му готвя някои яденета,които ние не ядем.

# 5
  • Мнения: 4 784
Аз по принцип готвя без мазнина /ако се налага ползвам зехтин/, а от подправките използвам доста малка част /чубрица, босилек, сол.../, поради чувствителния стомах на мъжа ми, а и заради това, че Калоян се храни от същата храна. Преди годинката ядеше от доста храни, с които и ние се храним, а сега вече с всички, ако му харесат разбира се... Но не си спомням да съм готвила отделно.

# 6
  • Мнения: 6 438
След годинката вече му давам и от нашата храна,но преди да съм сложила подправките  Peace

# 7
  • София
  • Мнения: 2 734
И аз след годинката.Подправките не са ми никакъв проблем, с изключение на повечето сол (не никаква обаче) и лютото.

# 8
  • Мнения: 236
Благодаря,мамчета,че се включихте HugНие още не сме тръгнали на ДК,защото нямаме зъби още и ядем всичко пасирано.И една малка шушка да има се дави и връща храната да я предъвква.Ако пък глътне по-голямо парче (банан например) след малко го повръща.Надявам се този проблем с пасирането да отшуми като ни излезе някой друг зъб.За сега сме на пюрета и каши,АМ,попара не иска.Иначе проявява интерес към нашата храна,давала съм и да опитва.

# 9
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Когато стана на 2 годинки.

# 10
  • Мнения: 1 367
И мен ме интересува този въпрос.Започвам малко по малко да го приучавам да яде от нашата храна,но сега съм принудена да забавя темпото,защото вади кътници и го приема доста зле.Няма никакъв апетит.Ще следя темата.

# 11
  • Мнения: 2 908
От 1г и 4 месеца.Дъщеря ми нямаше зъби до 10 месеца и ядеше основно пасирано,но ми казаха,че е голяма грешка,защото другите деца отдавна знаеха да дъвчат,въпреки липсата на зъби-т.е. имало начин,дъвчели с венците,после имах ужасни трудности да я науча да дъвче наистина...Против пасираното съм вече от собствен опит.

# 12
  • Мнения: 8 207
Никога не съм готвила отделно за него. През почивните дни, когато нямаше кухня, гледах и за нас да сготвя нещо, което е подходящо и за него. Не ми беше проблем, защото мазно, пържено и разни такива тежки храни и ние не ядем. За нас също готвя почти безсолно и обикновено задушено или печено във фурната. Той се научи рано да дъвче добре и харесваше храната му да е на парчета, а не пасирана.

# 13
  • Бургас
  • Мнения: 10 810
Все още се случва да и готвя отделно,но рядко.

# 14
  • Мнения: 2 116
От 1г до 1г и 6м

След годинката вече му давам и от нашата храна,но преди да съм сложила подправките  Peace

А след това без разлика!  Peace

Общи условия

Активация на акаунт