фетална морфология в 20-22 седмица при Мазнейкова?

  • 11 369
  • 26
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 5 560
Момичета,

Сестра ми чака бебенце и живее в Германия. Там си ходи редовно на консултации и т.н., но тъй като ще идва за известно време в БГ, пожела да й запиша един час за ФМ при един от най-добрите ни лекари тук, в София.

Аз направих опит за включване при д-р Марков, но се оказа, че късно съм се сетила и до края на юни при него всичко е заето. Затова мисля да я запиша при Мазнейкова. Това добра идея ли е?

Моля да ми дадете мнение за Мазнейкова или пък да препоръчате друг специалист в София на база лични и сравнително скорошни впечатления.

Благодаря предварително!

# 1
  • Мнения: 502
Не ти я препоръчвам, не за друго, а защото е страшно комерсиализирана и вече няколко майки изпищяха от нея. Има една друга специалистка, която е много опитна, но не си прави такава яростна реклама като тази, а много гинеколози я препоръчват като майстор на феталната. Тя е доцент, фамилията й е Томова. Ако искаш пусни търсачка в нета и ще видиш отзивите за нея, прекрасен специалист, внимателна и грижовна.

# 2
  • София
  • Мнения: 5 560
Хм... досега четох из нета и за Мазнейкова, и за Томова.  newsm78

Действително от Мазнейкова има и доволни, и недоволни. А аз лично съм ходила при Томова с второто ми детенце като бях бременна. Гледа му изключително внимателно сърчицето. Около 30 минути само това гледа. Всичко беше и е наред.  Simple Smile Не знаех, че е специалист и за останалите органи...

Моля ви, дайте още мнения. Hug

# 3
  • Мнения: 2 171
Peaches, аз нямам лични наблюдения от Томова (ходих при Марков 2 пъти). Обаче като занесох на моя АГ резултатите от ФМ при Марков, той ме попита на каква база съм се спряла на него, а не съм отишла при Томова. Като му казах, че съм чела главно в нета добри отзиви за Марков, той се съгласи, че Марков е страхотен специалист, но каза също, че Томова не му отстъпва по нищо, само дето не е толкова популярна.
Дано изберете най-подходящия специалист и сестра ти да остане доволна Hug

# 4
  • Мнения: 2 865
Нямам лични наблюдения от нито един от тези специалисти, но съм следила внимателно какво се пише във форума за всеки един от тях когато бях бременна, защото и аз се чудех при кого да ходя.
Томова наистина е специалист по сърце най-вече. Мисля че в твоя случай избора ти е правилен, въпреки че нямам лични впечатления от Мазнейкова мисля че е добър специалист.
Във форума съм чела за няколко случаи при Томова, когато казва че уж всичко е наред с бебето, а се оказва че не е така.

# 5
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Аз със втората бременност съм ходила няколко пъти при Мазнейкова.Доволна съм-прегледа ме  на видеозон и ми отговори спокойно на въпросите   Peace

# 6
  • Мнения: 207
И двата пъти ходих при Мазнейкова, доволна съм. За Томова само хубави неща съм чувала.

# 7
  • София
  • Мнения: 5 560
Благодаря ви много момичета. В крайна сметка я записах при доц. Томова. Най-важното е всичко да е наред!  Praynig Хубав ден на всички!  Hug

# 8
ВАЖНО! за д-р Мазнейкова!

Здравейте момичета,

много се чудих къде да напиша моите преживявания покрай втората ми бременност. Смятам, че това, което ще Ви кажа е важно. Не искам никоя от Вас да преживее стреса, който преживях аз.

Сега съм в 23 сег. седмица и знам, че в корема ми има здраво момченце благодарение на д-р Марков. Но какво се случи преди да го разбера?
След направено изследване за Даун в медицинска академия се оказа, че имам резултат 1:300.
Лекарят, който следи бременността ми ми препоръча да си направя колкото може по-бързо фетална морфология, за да знаем дали няма някакъв проблем. Той ми препоръча д-р Мазнейкова като много добър специалист. Аз обаче исках да отида при Марков - две мои колежки ми разказаха за неговия професионализъм. Говорих с него, но той нямаше свободни часове - имаше за след месец и повече. Записах се при Мазнейкова, защото там нямаше да чакам повече от 3 дни. В деня за преглед чаках около 2 часа, а имах записан час. Всички бременни преди мен имаха предимство, защото бяха протежета на някой доктор - познат на Мазнейкова. "Вас кой ви изпраща?" питаха сестрите пред вратата. Или "Коя е Мария? - тази дето са се обадили за нея." По време на прегледа, който струваше 80 лева тя ми каза, че бебето ми е момче и, че има кисти в мозъка. Показа ми ги - попита ме дали ги виждам. "Черните петна - виждате ли ги?" - всичко това са кисти - каза тя. Аз се уплаших ужасно и от този момент натам всичко ми беше като насън. Тя ми каза... "Препоръчвам да си направите амниоцентеза, за да изключим сериозни заболявания на бебето". Аз попитах - кога трябва да стане това? Тя каза - "Елате в вдругиден много рано-в 8,00 ч. сутринта - струва 340 лева". Там всички бързат да те отпратят, за да нямаш време да се сетиш за въпроса, който трябва да зададеш. А ти си в такъв шаш и паника от опасността надвиснала над живота на детето ти, че си като патица.
Не ме питайте какво преживях в следващите часове. Не отидох на работа - нямаше смисъл, защото не можех да спра да рева. След като се поокопитих малко на следващия ден, реших да се обадя на Марков. Той ми каза - "Кистите на бебето ще изчезнат след 1 месец - те са част от развитието на някои бебета. Оставям на Вас да решите дали да си направите амниоцентеза, но аз ви казвам - бебето ви е напълно здраво." Аз ревнах от облекчение, но на следващия ден си направих амниоцентезата за 340 лв. при д-р Мазнейкова. Нямаше да мога да спя и да живея нормално ако не я бях направила - знаех, че всичко е наред, но имаше едно съмнение в мен... ами ако не е... ако тези кисти все пак се окажат опасни и бебето ми се роди увредено. Личният ми лекар и съпругът ми също смятаха, че трябва да я направя - от гледна точка на сигурност.  Личният ми лекар каза - "Ти ще се побъркаш докато те изпратя да си направиш амниоцентеза по клинична пътека в Медицинска академия. По-добре си плати и я направи веднага. за твоето психическо състояние е по-добре."
Направих я при Мазнейкова - както вече казах... след мислене цяла нощ. Знаех, че има риск 1:200 за спонтанен аборт. Рискувах... и след две седмици получих резултата. Но как го получих?

# 9
  • София
  • Мнения: 17 591
От все сърце ти желая най - прекрасно момченце...

# 10
  • София
  • Мнения: 12 554
Не мисля, че Мазнейкова е толкова голям специалист, колкото се говори. Просто ПР-ът й е повечко. Да не говорим за случаите на тотална немарливост и грубо отношение към пациентки. Аз лично ходих при д-р Томова и съм много доволна.

# 11
  • Мнения: 97
Здравейте момичета,

включвам се в подкрепа на Arjuna.
Моето лично мнение, че в  момента д-р Марков е човекът за ФМ.

По време на бремеността си правих ФМ при него и за мое съжаление той забеляза няколко неща, които го притесниха и настоя да направя амниоцентеза, за да отхвърлим генетично заболяване. Естествено се съгласих. Лично той ми я направи в МА, за което не плащах. Беше много внимателен.
Както може да се сетите, докато чаках резултати, реших, че трябва да обиколя всички останали известни имена свързани с ФМ. (вкл Мазнейкова).
Бях възмутена от нейното държание-прегледа беше точно 2 - 3 мин , за които тя заяви че бебето е абсолютно здраво и че Марков е за съд и т.н. и т.н. Отвратително поведение.
За мое щастие всичките "светила" отрекоха предположенията на Марков, а и резултатите от амниото бяха ОК, та така бях спокойна няколко месеца. В 7-ия месец Марков отново потвърди и в крайна сметка наистина моето бебе се роди с 1 бъбрек-това беше което той забеляза.
Всички останали твърдяха, че бебето е с 2 бъбрека-дори ми ги показваха на екрана.

Изключително внимателен и ерудиран. Може би и той допуска грешки...чела съм такива случаи, но поне начина по който работе не лъха на комерсиализма на Мазнейкова.


успех


# 12
  • София
  • Мнения: 607
Аз ходих при доц.Томова за първата си бременност. Изключително внимателен и благ човек, тя не гледа, а вижда - независимо на какъв апарат работи!

Радвам се, че си успяла да запишеш сестра си при нея! Здраво бебче й пожелавам!  Hug

# 13
  • Мнения: 502
Томова и Марков - само хубави неща, но Мазнейкова.... отврат!

# 14
  • Мнения: 4 447
Не ти я препоръчвам, точно заради това, че претупва
прегледа и подхожда непрофесионално.
Силно ти препоръчвам  Томова. Peace Peace Peace

Общи условия

Активация на акаунт