7 СОУ София - и ние учихме там и децата ни учат там

  • 1 673
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 19
Досега не съм видяла почти нищо написано за едно от най-добрите училища в София - 7 СОУ Св Седмочисленици. Моето мнение, разбира се, е субективно, но ако се разровим в статистиката от по-далечно и не толкова далечно минало, ще видим едни доста респектиращи резултати на успеваемост на завършилите училището в по-нататъшната им академична и професионална реализация.
Тази година се навършват 20 години откакто завърших 7ма гимназия - випуск 1988г. - и може би това е повода да съм настроена романтично към "училището любимо"  Heart Eyes
Ако тук има някой бивш, настоящ или бъдещ възпитаник на 7мо, ще се радвам да споделим мисли  Grinning

# 1
  • София
  • Мнения: 1 508
Съпругът ми го е завършил, 1 или две години след тебе. Винаги е говорил с обич за училището, класната и приятелите си  Simple Smile

# 2
  • Мнения: 19
Поздравете съпруга си  Grinning
Вероятно сме имали едни и същи преподаватели - Наков, Иванчев...

Сега се сетих и за група Швепс от 7мо с фронтмен Дони...

# 3
  • Мнения: 2 708
7-мо не е това, което беше. От онова време е останала май само Михайлова - история. Аз съм випуск 89. Двете момичета на (все още) съпругът ми (в развод сме) бяха там. Всъщност малката тази година е абитуриентка, а голямата го завърши преди 2 години. Тъй като живеехме заедно имам доста преки наблюдения и впечатления за това училище, естествено пречупени през погледа на децата, но не са положителни в никакъв случай.
В момента моето голямо момиче е 7ми клас и не смятам 7мо да ми е в списъка с желания за училища. Еее, ако се наложи да избирам между някое квартално и 7мо, есествено 7мо ще избера, но не защото е елитно, а защото е в центъра и все пак средата й ще е малко по-добра, по простата причина, че много хора го мислят за елитно и се подвеждат да записват децата си там. Аз не намирам нищо елитно в това училище и се моля да не стигам до размисли дали да включа 7мо в списъка. Но какво ще покаже гарджето на изпита е друга тема. Тогава ще го мисля и ще ми е много мъчно, ако ми се наложи да взема това решение. Лично мнение.

# 4
  • София
  • Мнения: 383
Дъщеря ми е там в 5-ти клас.
Нямам поглед върху други училища, но сравнено с кварталните е доста по-добре.
Делева и беше госпожа от 1 до 4 клас и децата много я харесваха, както и родителите.
За гимназиялния курс обаче не съм сигурна дали ще продължи. Все още не знае на къде да се ориентира, но вероятно няма да е там.

# 5
  • sofia
  • Мнения: 8 932
7-мо не е това, което беше. От онова време е останала май само Михайлова - история. Аз съм випуск 89.
Аз завърших 96, а сестра ми 2003. Още по мое време добрите учители (в гимназията) бяха пред пенсия. И аз и сестра ми получихме добра езикова подготовка.
Спомням си Ранова по английски, класната ми Додова(химия), Ангелова по математика, гореспоменатата Михайлова

# 6
  • Мнения: 2 708
Ранова Laughing Laughing LaughingТя е супер и човек и учител, според мен. Имах щастието да ми бъде класна. Само че тя е отвратените от ставащото в това училище и още преди 3 или 4 години се махна и сега е в 18то. Но тя е и университетски преподавател, жената е просто много точна и няма нужда да се занимава с елементарни и кофти хора, като тези, които са останали в това училище. Естествено, че това си е мое мнение, но те нещата от към главата се вмирисват, поне аз така съм чувала, че хората казват.

Общи условия

Активация на акаунт