Църквата "реши"...

  • 8 181
  • 198
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 1 744
 #Cussing out Гледам новините по бТв, посветени на църковния събор в Рилския манастир.
БПЦ съвсем се взе насериозно и забрави мястото си - събрали се значи пичовете и решили, че са против фактическото съжителство. Ами 'убо, ама нас защо трябва да ни вълнува тяхното мнение?!?!  #Cussing out Живеем в свободна страна в крайна сметка.
Второ, решили, че трябва да си пъхат гагите в детските главици - искат задължително въвеждане на вероучение. От 1-ви клас! #Cussing out Който иска детето му да се образова в това направление, да го води на неделно училище.
Трето, рИвЪЪЪЪЪЪт: Дайте пари! Искаме църква да построим. По-голяма от Ал.Невски. Дарихте ни 700 000 /седемстотин хиляди/ лева, ама не ни стигат.  #Crazy Искаме още 7 000 000 лева /седем милиона/  #Crazy #Cussing out #Crazy и ще имате храм за чудо и приказ!
Кому е нужно това?! Защо БПЦ забравя, че живеем в светска държава и че мястото на църквата си е в църквата /извинявам се за тафтологията/?

# 1
  • София
  • Мнения: 1 508
Да си гледат работата. Дъщеря ми чудесно напсува един поп, когато беше на 2 години, добре че хората си мислеха, че нейното "Я си" е просто бебешки говор.

# 2
  • Варна
  • Мнения: 1 744
Хахахаха, много умно дете:)

# 3
  • София
  • Мнения: 1 508
Всъщност, псувнята беше насочена към всички, наговорили се да я кръстят  Laughing

# 4
  • Мнения: 1 941
Защо БПЦ забравя, че живеем в светска държава и че мястото на църквата си е в църквата /извинявам се за тафтологията/?
Всеки гледа да дърпа чергата към себе си. Но, изказвания като твоето всъщност само ме убеждават в едно нещо - нужда от предмет "Религия" има. Защото проявяваш ужасно неуважение към църквата, дори и да си атеист! Какво означава да си "пъхат гагите в детските главици"? А, иначе по - добре ли е когато от училище излизат хора с подобен език -  'убо, рИвЪЪЪЪЪЪт? Хора, които възприемат попа като пич? Вярно, църквата ни е много затворена, не дава на хората и най - вече на младите духовността, от която имат нужда и не се стреми да го прави. Но, дори и така да е спести си цинизма....
Другата майка с псувнята пък изобщо няма да я коментирам....

# 5
  • Въпрос на гледна точка...
  • Мнения: 877
Да си гледат работата. Дъщеря ми чудесно напсува един поп, когато беше на 2 години, добре че хората си мислеха, че нейното "Я си" е просто бебешки говор.

И ти се гордееш с това?
Боже, не те разбирам, наистина Shocked

# 6
Това ,че учат религия не лошо.Страшното е,че ако въведат ВЕРОУЧЕНИЕ ,ще бъде заложено изучаването на корана.Той и сега усилено се изучава в някой райони на страната.Там усилено се строят и джамии.

# 7
  • София
  • Мнения: 1 508
Не е гордост, просто спомен. Разказах го като смешка, не като хвалба. Децата попиват всичко, което чуват, но нали не мислиш, че тя е знаела, какво значи това? По-скоро го е възприемала като израз на протест и се е възползвала от достъпните й езикови средства.

Абсолютно съм против в училище да им се натрапва религия, бих се съгласила на сравнително религиознание. А по телевизията говореха не за религия, а за задължително въвеждане на предмет Православие.

# 8
  • Варна
  • Мнения: 1 744
Защо БПЦ забравя, че живеем в светска държава и че мястото на църквата си е в църквата /извинявам се за тафтологията/?
Всеки гледа да дърпа чергата към себе си. Но, изказвания като твоето всъщност само ме убеждават в едно нещо - нужда от предмет "Религия" има. Защото проявяваш ужасно неуважение към църквата, дори и да си атеист! Какво означава да си "пъхат гагите в детските главици"? А, иначе по - добре ли е когато от училище излизат хора с подобен език -  'убо, рИвЪЪЪЪЪЪт? Хора, които възприемат попа като пич? Вярно, църквата ни е много затворена, не дава на хората и най - вече на младите духовността, от която имат нужда и не се стреми да го прави. Но, дори и така да е спести си цинизма....
Другата майка с псувнята пък изобщо няма да я коментирам....
А църквата уважава ли мен като атеист? Случайно аз да съм отишла в църквата и там да пропагандирам своите възгледи? 
Още веднъж питам, защо след като мислиш, че изучаването на религията е важно за теб и твоето дете, не го водиш на неделно училище? Защо вероучението трябва да бъде натрапено на всички деца без изключение /'убо все пак, че БПЦ се сети, че има и мюсюлмани/
А за атеистите защо никой не мисли? Все пак в Конституцията изрично пише, че църквата и държавата са отделени.
П.П. Харесва ми да си пиша "'убо" и "рИвЪт"

# 9
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Да си гледат работата.
Моите деца няма да посещават такива часове, ако ще и турско да стане, то май на там е тръгнало, но това е друга тема. Не съм и няма да дам и един лев за такива глупости, достатъчно пълня нечии други джобове, когато си плащам я за здраве, я за друга уж безплатна услуга.
Имам брак, но не църковен и никога няма да сключа такъв.
Изобщо, вярно е това, което казваш - самозабравиха се, трябва някой да ги спре.

# 10
  • Мнения: 1 763
Мен ме е яд на нашата църква. По филмите гледам, че в чужбина църквата организира я обяд за бездомните, я събиране на някакъв вид помощи. А тук в църквите само се влага- плаща се не малко за църковен брак, за кръщене и т.н. А по въпроса за изучаването на религия в училищата- сигурен начин децата да намразят религията още преди да са я изучили. За съвместното съжителство- мислех да подпишем такова с моя приятел, но не ми е толкова важно, ще минем и без него.

# 11
  • Мнения: 1 941
yourDesire , аз първо на първо дете нямам. И идеята ми беше не толкова да защитавам религията или църквата, а да ти подскажа, че не е редно да се отнасяш с подобен цинизъм към нещо, което може да е важно за много други хора. А, ти си говори както си искаш по форумите, но впечатлението, което оставяш не е добро....

# 12
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Ъф, чух я таз мъдрост от новините.
Ама като кръщават деца не питат от съпружески контакт ли е детето, ами си взимат парите.
Гадното е, че всичко опира до средства.
А и нашата църква мило за драго дава да не се промени с нищо и пак да си е както преди.

# 13
  • Варна
  • Мнения: 1 744
Именно, ако църквата наистина е милосърдна, както проповядва, нямаше да има толкова оядени попове. Към колко църкви видяхте кухни за бедните? А хосписи?

# 14
  • Варна
  • Мнения: 1 744
yourDesire , аз първо на първо дете нямам. И идеята ми беше не толкова да защитавам религията или църквата, а да ти подскажа, че не е редно да се отнасяш с подобен цинизъм към нещо, което може да е важно за много други хора. А, ти си говори както си искаш по форумите, но впечатлението, което оставяш не е добро....
Това пък ми е най-малката цел.
Цинизмът си е мой и ще го изразявам както намеря за добре. Времената с цензурата отдавна заминаха.

Общи условия

Активация на акаунт