Отоци в краката

  • 1 459
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 529
Здравейте мили мами,

Малко съм притеснена, защото от снощи ми се подуха глезените, направо ми се скриха кокалчетата, днес цял ден съм в това положение. В началото на 6-ти месец съм и тежа 59 кг. Не знам дали е от тежестта, но все пак да отбележа, че съм качила 12 кг. досега Embarassed утре ще отида да дам урина, но дотогава няма да мога да си намеря място. Ако причината е завишен албумин - това опасно ли е? Какви могат да бъдат последствията? Случвало ли се е на някого?

# 1
  • Мнения: 368
и аз съм така, но от скоро може би от една седмица. Мисля че се дължи на топлото, защото изследванията ми са добре. Сега съм в деветия - преди това не ми се е случвало.
Дано всичко е наред при теб. Поздрави  bouquet

# 2
  • Мнения: 529
Вайлет, доколкото знам в деветия месец е дори неизбежно това подуване, най-вече от тежестта и от водата, която се задържа в организма, но за шестия newsm78. Успех, още малко остава, стискам палци

# 3
  • Мнения: 4 358
Моите глезени се подуват, а албуминът ми е на долната граница. След седмица влизам в 7-ми месец.
Най-вероятно е от топлото време, не се притеснявай!
Вечер поседи с вдигнати крака, обливай със студена вода... само това се сещам  Rolling Eyes

# 4
  • Мнения: 2 755
Не се притеснявай. Аз в края на осмия месец не можех да си обуя не само обувките, но и чехлите не ми ставаха. Въпреки, че кръвното ми беше нормално, резултатите от кръв и урина бяха в норма, не можах да се отърва от отоците. Трябваше да си купя нови обувки ( с 2 номера по-големи !!!! ) за да има с какво да излизам. Една седмица след раждането, отоците изчезнаха напълно.

# 5
  • София
  • Мнения: 190
Сигурно е от затоплянето, но провери за всеки случай и кръвното.

# 6
  • Мнения: 7 803
и аз съм така мила и то от 1 месец  Cry а вси4ки изследвания са ми ок

# 7
  • Мнения: 130
Здравей Мила!
Не искам да те плаша,но и аз имах същият проблем и се наложи да ми направят спешно секцио.Не знам в Бг как процедират лекарите,но тук докторът ми беше категори4ен 4е трябва да ме оперира веднага защото било много опасно макар 4е аз се 4увствах прекрасно през цялата ми бременност.Родих в 35 седмица и аз и бебето сме добре не се притеснявай направи си изследвания ако има 24 4асова урина,защото при мен там ми излезе 4е има проблем вси4ки останали изследвания бяха в норма.Пиши ми ако те интерисува още нещо в лс

# 8
  • Мнения: 5 393
Здравей Гал.Не се притеснявай,сигурна съм ,че се дължи на жегата от последните дни.Аз дори когато не бях бременна ми се подуваха ръцете от топлото,та какво остава сега...Разбира се,направи си изследвания за да се успокоиш и не излизай много през деня ако е възможно.Дано отмине. Simple Smile

# 9
  • Варна,Младост
  • Мнения: 200
Аз съм на това положение от 6 месец.Нямам албумин в кръвта.Мисля си че от топлото и килограмите.Май си зависи от структурата на тялото и дали то може да понесе определена тежест.Още в 3 месец ми казаха,че най-вероятно ще имам проблеми с краката и е препоръчително да не вдигам по-вече от 12 килограма.Купих едни чехли с 3 номера по-големи и не ми пука.Вдигам ги на възглавница вечер,ползвам масажна ваничка с хладка вода и това е.

# 10
Opredeleno e ot jegata zatova nese pritesnqvai ima vsqkakvi kremove i sprei4eta za ohlajdane na hodilata prosto popitai v nqkoq apteka a kogato si si v kushti prosto gi potopi v studena voda  Heart Eyes

# 11
  • София-там нейде в западната част
  • Мнения: 2 050
Гал не се притеснявай при повечето бременни жени това състояние е нормално ,а отделно и топлината през последните дни
Най-вероятно е от топлото време, не се притеснявай!
Вечер поседи с вдигнати крака, обливай със студена вода... само това се сещам Rolling Eyes

# 12
  • Бургас
  • Мнения: 10 810
При мен също е така.Утре съм на лекар и ще видя какво ще ми каже.Миналият път само ми каза,че ако подуването е под кокалчетата е нормално,само да не е нагоге по прасците.А и да си призная ходих 2-3 дни с високи чехли.Удобно ми беше ,но вечетра като се събух направо се поуплаших .

# 13
  • Мнения: 529
Много благодаря за успокоението Hug
Тази сутрин занесох урина и дадох кръв за пълна кръвна картина. Дано наистина всичко да е наред. Резултатите ще са налице чак след три часа следобяд, та ще почакам малко. Днес съм по-добре, много не мога да преценя, но май са поспаднали малко и кокалчетата започват да се показват Thinking

# 14
  • Мнения: 1 034
При мен се получи подуване на краката /една вечер дори на целите крака!/ в началото на 9 месец /през юни/. И така хубаво се насъбрах един по един всички признаци за спешно влизане в болница - високо кръвно налягане- 130/90, отоци /от задържане на течности изведнъж качих 3 кг./, най-накрая се появи и албумин в урината! Минах на безсолна диета /препоръчаха ми само калиева сол/ -ядях няколко дни само овесени ядки и диня /това по мое си предписание!/. Лежах с високо вдигнати крака. На косъм ми се размина задържането в болница. Пиех лекарство "Допегит"вкъщи, мерех кръвното по 10 пъти на ден, 1-2 пъти ходех в седмицата на запис на тоновете. Родих нормално в 39-та седмица.
Искрено ти желая да нямаш повече проблеми и спокойно да изкараш лятото!
Лека бременност и раждане!

Общи условия

Активация на акаунт