Приоритети .... ?

  • 1 854
  • 24
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 212
Тук мисля повечето  сме майки с деца .
Бих искала да попитам  тях / не без повод разбира се / :
Когато сте семейно ( с детето или децата ) с приятели ... компания , някъде навън на мероприятие  ....
Много хора ... разни интереси   Hug
Кое ви е приоритет : удобството и интереса на детето или благото на групата ?
Успявате ли да балансирате между двете неща или заставате на едната или другата крайност .
И какви са според вас условията "всичко да бъде по мед и масло"  Thinking

 

# 1
  • Мнения: 2 401
Гледам да балансирам,  ама когато  трябва да се решава за сметка на едното, приоритет са разбира се  дечурлигата.
А условията са, другите да се съобразяват с това, че сме с деца, в 80% го правят.  Simple Smile

# 2
  • Мнения: 1 008
Не излизаме с детето.
И двамата работим през деня и единственото време за излизане е вечер. А тогава детето спи.
Когато пътуваме с детето винаги гледаме и на нея да и е добре, и да не пречим на околните.
Ако вкъщи имаме гости всички се съобразяваме с детето.
Не съм водила детето си в кафе, супермаркет или МОЛ.
Приоритет е удобството на детето ми-  да е разходено на чист въздух, нахранено и заспало вкъщи в удобното си легло.
Приоритет е приятното ми прекарване с приятели, на фона на музика и цигарен дим, без да има наоколо ревящи деца.

# 3
  • Мнения: 474
Въздържам се да водя детето сред приятели без деца или поне ако няма да има деца около неговата възраст- около 2 год.-3год.
Имам ясен спомен, че аз се дразнех, когато приятели водеха толкова малко дете и налагаха всички да се съобразяваме с него- тиха музика, очите на 4 какво ще събори и къде ще падне и т.н. Вземаме детето с нас само, ако предварително сме поканени с деца. Ако гостито е без деца и няма на кого да го оставя- не отиваме. В къщи като идват гости естествено се съобразяват с малкия.
Общо взето детето ми е "ограничено" откъм заведения, кафета, цигарени лисичарници и вечерни гостита, шум и купони. Смятам, че дълго време ще е на режима- тичане в парка, игри в домашна обстановка с поканени деца или детски клубове, когато е лошо времето.

# 4
  • Sf
  • Мнения: 978
Гледам да балансирам нещата. Не отивам на места, където децата не биха се чувствали добре. Респективно и на такива, където присъствието на малката би причинило дискомфорт на цялата компания.

# 5
  • Мнения: 6 616
Приоритетите ми са подредени така.
1. семейство
2. работа
3. сой. контакти и обществен живот.
Вечер не бих водила детето си никъде нито по гостита нито по заведения .
Със съпруга ми излизаме ,когато Саши е у баба и дядо .Сама мога да излизам ,защото съпругът ми може да се грижи за Саши както и аз .Нито се притеснява нито го мързи ,но обикновено излизам след 21ч. след като е заспал.

# 6
  • Мнения: 251
Зависи за каква ситуация става въпрос?  newsm78 Иначе когато сме навънка с приятели или познати, независимо какво става наоколо, по-важно нещо от дъщеря ми няма. Искам на нея да и е добре!

Иначе приоритетите в живота ми са тези:
1.дъщеричката ни
2 моята лична свобода
3.моите родители
4.съпруг
5.работа
6.приятели
7.роднини
8.комшии

# 7
  • Мнения: 1 897
Когато излизаме с детето не ходим по заведения.Тогава се съобразяваме единствено с неговите интереси.
И обратното-когато излизаме с компания вечер не вземаме детето със себе си, за да можем да прекараме вечерта наистина  спокойно и приятно, а не в непрестанни грижи около дребния и 'търчане по петите му' .

# 8
  • Мнения: 1 212
Говоря за обикновени сбирки .... през деня / разходка , излет на открито в хубавите почивни дни /
Уикендите да кажем .. когато майката и бащата излизат с детето /респективно децата/ за да се видят с приятели.
За вечерните излизания, на закрито и гостито  - ясно .
Чудех се дали може да се съчетаят интересите на всички, без да има засегнати ?
Да, част от отговорите казват иманно това , как точно  Peace
Благодаря им!
Учудих се / просто не се бях замисляла, защото аз нямам такава алтернатива, освен пълен отказ за подобни мероприятия/ , колко хора разумно са си решили проблема с това да не водят малките си деца на обществени места ...
Да ... един МОЛ , едва ли има какво да допринесе за ценностната система и комфорта на тази възраст  Wink
Абе какво да философствам .... явно е въпрос на настройка на самите родители  Sunglasses
Щеше ми се да попитам без да компроментирам семейните си взаимоотношения по този казус специално .... ама не става .  Confused
С две думи : сърдя му се на мъжа ми , че в една такава ситуация поставя на първо място интереса на компанията , те какво са решили, къде да се отиде, да се седне ..... без да отчита фактора удобство за детето / е, респективно и за мен , защото на този етап сме все още трудно за дефиниране  като "самостоятелни обекти"  с малкия ... това е !

# 9
  • Мнения: 1 897
Говоря за обикновени сбирки .... през деня / разходка , излет на открито в хубавите почивни дни /
Уикендите да кажем .. когато майката и бащата излизат с детето /респективно децата/ за да се видят с приятели.

Magesta, всичко зависи до голяма степен и от детето и неговия темперамент.
При нас такова съчетание е немислимо, защото синът ни е много емоционален, активен и инатлив. Не се спира и за секунда и непрекъснато галопира нанякъде, без да си дава сметка за опасностите и риска.Често събираме погледите на околните по улицата, заради сцените които прави, когато е 'крив' за нещо. Така,че всяко излизане с него навън ангажира вниманието ни на 100% и съвместяването на разходка с детето и срещи с приятели при нас е 'мисия невъзможна' нито денем, нито нощем.
Ти най-добре познаваш своето дете и най-добре може да прецениш в каква ситуация и при какви обстоятелства може да съчетаете двете неща, без да създавате неудобства за детето си и от там проблеми за себе си.
Нормално е, в случай че семейните ви приятели са без деца да не им идва на ум, че  присъствието на дете изисква повече удобства и възможности за забавления за него. В този случай според мен ти си тази, която да 'изиска' от тях да се съобразят с това.Според мен репликата: 'Предпочитам да отидем еди къде си, защото там Георги ще има къде да си играе' би свършила  работа.
Нека се включат и други със съвети, че в това отношение аз не съм много полезна май. Confused

# 10
  • София
  • Мнения: 18 679
Когато излизам с детето, разбира се, че то ми е приоритет. Съобразявам се със заведението - да не е задимено, да има с какво да се забавлява и да си тръгна навреме, когато му се доспи. Избирам и компанията според него - предпочитам семейства с деца, за да си играят и да се забавляват. Ако не искам да се съобразявам с дечко, просто не го взимам, за да се видя с приятелите си без деца. Недоумявам обратната логика - нещо да има превес над собственото ти дете newsm78

# 11
  • София
  • Мнения: 4 019
Според мен комфортът на компанията е много тясно свързан с комфортът на децата. Каква приятна компания, като децата се чудят каква дивотия да направят, щото са умрели от скука/умора! И вместо да се видим с приятелите, което е целта на излизането, ние тичаме, ядосваме се и крещим. Затова обикновено приятелите ни идват на удобни за нас места.  Hug

# 12
  • Мнения: 4 965
Когато приятелите също имат деца, осигуряваме комфорт на децата, за да ни е комфортно и на нас.
Когато приятелите са без деца, оставяме децата и излизаме сами.
 Peace

# 13
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 381
През деня излизаме с приятели с деца и се съобразяваме за удобството на малките.
Ако излизаме вечер, го оставяме в къщи, за да се насладим на краткото си свободно време, отиваме на ресторант или бар, където воденето на дете е неуместно - има цигарен дим, силна музика и т.н.

# 14
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Ако детето е с нас, съобразяваме се изцяло с детето.

Когато детето не е с нас, е ясно с кого се съобразяваме  Twisted Evil

Не водим детето на места, които не са съобразени за неговата възраст, или няма да има други деца.

Общи условия

Активация на акаунт