Как бихте постъпили на мое място?

  • 4 315
  • 66
  •   1
Отговори
  • Мнения: 234
Днес с детето и мъжа ми отидохме на един детски кът, за да може малкия да си поиграе. Той е на 1 година и 4 месеца. Както винаги обаче реши, че вместо да си играе е по- добре да излезе и да тръгне към колите (детският кът е заграден с ограда) и се запъти натам. Аз отидох да го спра, той обаче си знае неговото- реве и на средата на градинката се тръшна на земята за 28 път този ден. Аз се ядосах, оставих го да си реве и отидох и седнах на масата,на която седяхме на около 7-8 метра ( в детския кът има и кафе). Аз по принцип не съм от майките, който оставят децата си да реват, обаче малкия днеска направо прекали. От съседната маса една бременна ме изгледа с поглед, който ми казваше, че съм най- лошата майка на света, след което най- демонстративно отиде и го вдигна и взе да го успокоява. Направо полудях. Отидох и го взех без да кажа нищо заради деликатното положение на момичето. После обаче ме хвана яд, че не и казах това, което мисля, а именно че всеки има право да възпитава детето си както намери за добре. След като си роди дете може да го възпитава както си иска, дотогава обаче май не е много тактично да се месиш по- такъв начин. Аз поне не бих. После всички от нейната маса ме гледаха толкова потресено и възмутено, че направо ми идеше да......... #Cussing out Та въпроса ми е: имам ли право да се ядосвам или напротив- момичето е било право като е постъпило така и как бихте постъпили вие на мое място?

# 1
  • Sf
  • Мнения: 978
Е, тя още си играе на възпитание. Спокойно.  Peace Бременна е, простено й е.

# 2
  • Мнения: 1 212
Че можеш да се ядосваш,можеш ....
Друг е въпросът заслужава ли си ?!
Аз лично те разбирам, защото имам "същото положение"   Wink .. с около месец по-голямо от твоето и ти съчуствам искренно, така както на себе си  Laughing
Има много ситуации свързани с външни хора , които ни провокират емоциите ... един видял така за правилно , друг иначе .
Неприятен е начина, по който си се почуствала .... гузно, а не би трябвало ..... моето дете / доказано/ най-бързо се успокоява от подобни "кризи" , когато забележи че не му обръщам внимание .
Не се трови излишно ..... едва ли някой отстрани знае кое е по-добре за ТВОЕТО дете .
Поне мисля е така в общия случай  Peace

# 3
  • Мнения: 234
Mrs. Lovett , и аз така мисля, затова и нищо не и казах Peace Като роди и детето порасне друга песен ще запее  Whistling Интересното обаче беше, че имаше и друго дете с тях, може и с второ да е бременна  Thinking А пък това според мен е реакция на човек, които и понятие си няма от гледане на деца и никога не е изпадал в подобна ситуация. Или тя е майка-мечта, или аз съм най- лошата майка на света или е бременна за първи път  Thinking

# 4
  • Мнения: 234
 Magesta, знам че не си заслужава да се ядосвам за подобни неща и обикновено гледам да не им обръщам внимание, този път обаче се почувствах ужасно  Confused Ти ме разбираш много добре, защото си в  "същото положение"   Wink и знаеш че е много досадно постоянно някой- непознат при това да се опитва да ти дава тон в живота и да ти казва кое е добре за твоето дете. Аз също съм забелязала, че на сина ми му минава най-лесно като не му обръщам внимание и не мисля че госпожа Х, ще знае как да го успокои по- добре от мен  ooooh!

# 5
  • Мнения: 878
 Laughing
не се тревожи ,аз бих постъпила като теб,защото и моят е невероятен инат.
Ще роди и ще види,то отстрани е много лесно.....

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 23 533
Не понасям да ми възпитават детето непознати. Close  Моето е на 1г и 7м. Като се тръшне на улицата и някоя непозната (никога не е мъж, обикновено са жени!) дойде и вземе да ми се прави на голяма възпитателка изсъсквам злобно, че аз съм майка му и детето е с мен. Мога да го възпитавам както намеря за добре. Утешаването и кроткото говорене не върши никаква работа при моя син, той си се тръшка докато се измори или получи исканото нещо. Е, да ама не може всичко, което иска да го има. Обикновено стоя до него и гледам злобно Laughing Просто чакам да му мине и да реши да стане.

Има и друга тактика, на висок глас му обявявам, че го оставям сам и му казвам чао. При една приятелка работи, дъщеря и става и тръгва с нея, може да реве, но върви. Обаче при мен нещо не действа. Mr. Green

# 7
  • Мнения: 661
Много правилно си постъпила ! Аз самата все още нямам дете , обожавам децата ,но не бих позволила детето ми да стане глезено .Аз съм възпитавана от бабка и дядко от една страна и от майка ми  от друга .Майка ми беше много строга с мен ,а бабка и дядко - обратно .Бабка и дядко създадоха в мен чувството ,че все някой друг е виновен за моите постъпки , тъй както оправдаваха баща ми за неговите .Майка ми , с която не сме много близки , но не по причина ,че ме е "тормозила " с напътствия , в крайна сметка успя да ме научи на много неща ,които после ми бяха полезни в живота .Така че , детето трябва да се възпитава по-строго и не бива да се проявява слабост .Аз съм и шамарена ,но винаги съм си го заслужавала  Laughing
Имам една приятелка .Нейният син е много лигаво хлапе и още от сега  играе роли -както си реве , изведнъж започва д а се смее .На 5 години е .Тя не му се дава и когато той отиде да реве в някой ъгъл ,защото пак му е отказала нещо , само го наблюдава и си трае .След малко той пристига все едно нищо не се е случило .Удобрявам поведението й .Но бащата много го глези , така че с мамата си играят на добто и лошо ченге .Интересен ми е крайния резултат  Twisted Evil

# 8
  • Мнения: 1 317
Мдаа и аз доста бих се издразнила и не знам дали щях да се сдържа и да си замълча.

Не намирам нито за редно, нито за възпитано да съветваш или пък да се месиш във възпитанието на напълно непознато дете и семейство.... ама всякакви хора де  Thinking

Според мен си постъпила правилно, но определено имаш право да се ядосаш. А това с тръшкането... си лудница, ама знам че е само период и ще отмине.
http://www.moetodete.com/content/view/446/2/ - бебешки пубертет Simple Smile)))

# 9
  • Мнения: 2 131
Това, което си направила, според мен, не е правилно. Ситуацията те дразни, защото се чувстваш гузна и осъзнаваш това.
ОБАЧЕ! Аз напълно те разбирам, все пак и нашите нерви си имат предел и колкото и да се опитваме да се владеем, в един момент просто не се получава. Моят син също се тръшка и лошото е, че е само на годинка и с думи трудно се получава, просто все още не разбира. Хубавото е, че все още що-годе лесно може да му се отклони вниманието с нещо друго. Ама вече все по-рядко се получава, де.
Горе главата, със сигурност не си лоша майка   bouquet!

# 10
  • Мнения: X
Не бих се ядосала. Все пак ако е успяла да успокои детето, значи всички са доволни.

# 11
  • Далечният изток
  • Мнения: 14 661
Да не ти минава на ума, че си лоша майка! Все пак ти си човека, който най-добре познава характера на детето и ти решаваш как да постъпиш в дадена ситуация. А от страни как изглеждало и кой какво си мислел, да не те интересува много-много. Наистина е много изнервящо това тръшкане, макар че аз със моя син такива проблеми не съм имала, но племенниците... #Cussing out

# 12
  • Мнения: 234
Хм,villiana , не се чувствам гузна, даже изобщо Naughty, напротив- мисля, че постъпих правилно, ако му бях обърнала внимание щеше да се тръшка поне още половин час.  ooooh! Пък и е много лесно да съдите, когато гледате отстрани  Thinking Пък и темата не е за това дали аз съм постъпила правилно, а за това дали някой има правото да се бърка във възпитанието на МОЕТО дете.

# 13
  • Мнения: 234
KATI_Z , кой ти каза, че е успяла да го успокои?  newsm78

# 14
  • Мнения: 2 131
Хм,villiana , не се чувствам гузна, даже изобщо Naughty, напротив- мисля, че постъпих правилно, ако му бях обърнала внимание щеше да се тръшка поне още половин час.  ooooh! Пък и е много лесно да съдите, когато гледате отстрани  Thinking Пък и темата не е за това дали аз съм постъпила правилно, а за това дали някой има правото да се бърка във възпитанието на МОЕТО дете.
Честно казано, не разбирам защо се впрягаш  Peace! Това е моето мнение, как ще си възпитаваш детето си е твоя работа! Пък, кой знае, един ден и аз може да оставя моето да реве на земята - то, като ме "стегне шапката", знам ли!
А това, че някой отстрани няма право така да ти се меси - това е ясно, няма какво да го коментираме.
Пък ако очакваш тук дружно всички да наругаем другата жена...  newsm78. Със сигурност ще има коментари и относно твоята постъпка. Те все пак нещата са свързани, нали?!

Общи условия

Активация на акаунт