Джип вместо кола?

  • 54 208
  • 214
  •   1
Отговори
  • www.bg-mamma.com
  • Мнения: 537
------------------------------------------ рекламна публикация ------------------------------------------


Всички знаем, че джиповете са по-сигурни от автомобилите, но също и така доста по-скъпи. Затова, когато малкият автомобил вече ни е тесен, в повечето случаи дори не си помисляме да ги включим в списъка за избор на нова семейна кола. А може би трябва да сме по-смели! Един джип не е непременно недостъпен лукс.

Ратола се опитва да промени точно тази масова представа, обръщайки внимание на своето горещо предложение - джипа Екшън. Екшън е продукт на елитната корейска марка Санг Йонг, слабо позната извън Корея, но с изключителна репутация на премиум производител в родината си, благодарение на дългогодишното партньорство с Мерцедес-Бенц и използваните от десетилетия технологии на германския концерн.

Дали този така модерен на Изток всъдеход ще допадне на младите българи - това очаква да научи от вас Маркетинг мениджърът на Ратола Наталия Банева. А тя от своя страна, като водач на такъв - с информация от "първа ръка", с готовност ще отговори на всички ваши въпроси, свързани с Екшън


Последна редакция: пн, 19 май 2008, 00:19 от BG-Mamma

# 1
  • Мнения: 1 455
Ако темата е затова дали ми харесва-Не ,не ми харесва.Определено задницата е много висока и ми се струва,че видимостта е силно намалена.Карам джип,но не това е представата ми за семейна кола-не и този Санг Йонг.

# 2
  • Мнения: 878
хм,много е странен.И на мен не ми харесва изобщо.Досега съм карала доста джипове,но този не бих.Имам предпочитания към друга марка обосновена с много аргументи. Peace

# 3
  • При драконите
  • Мнения: 34
Здравейте!

Тази тема беше провокирана от възклицанията на две дами - от скоро горди собственички на нови автомобили.

"Как щях да се мина! Наистина ли мога да си купя джип за тези пари?" не вярваше моя приятелка, обърнала се за съвет към мен. Беше си набелязала нов автомобил, среден клас, от марка със соц-репутация и с посредствено ниво на оборудване. В общи линии - прагматична конфигурация, съобразена с най-малкия член на семейството й. Ядосваше се, че трябва да чака за доставка. Показах й Екшън и очите й светнаха. "Жестоко! Само багажникът ми е малък. Аз, като тръгна някъде, пренасям къщата". "Има и с голям багажник" - усмихнах се, свързах я с колегите и заминах в командировка. Когато се върнах, вече караше лъскав нов Кайрон (това е "големият брат" на Екшън) и още й беше трудно да повярва, че този страхотен всъдеход е нейната кола.

"Ех, ако знаех"
... съжалително изрече другото момиче след запознанството си с Екшън. Стана ми криво, че неволно развалих радостта от новата й кола.

За правото на информиран избор споделих мисли тук: http://www.bg-mamma.com/site/content/view/1200/, а във форума ще се постарая да дам обективна консултация на всеки, който пожелае, както и направления към съответните специалисти, ако въпросът е извън моята компетенция. Целта на отворената дискусия за Екшън е да Ви информира по достъпен начин за една интересна алтернатива. Искрено се надявам да бъде оценена като полезна. И да не чувам пак тъжното "Ех, ако знаех..."  Wink


# 4
  • Мнения: 2 563
Не ми е мечта да карам огромна кола колкото гарсониера, особено пък по пътищата на България, където джипът повече пречи, отколкото помага. Даже си говорихме онзи ден с мъжа ми, че ако толкова не ни стига обикновен седан, може някой station wagon да си купим, но не и събърбан.

Чудех се обаче кога ще се започне маркетинга пред майките тук. Успех с начинанието.

# 5
  • При драконите
  • Мнения: 34
Определено задницата е много висока и ми се струва,че видимостта е силно намалена.Карам джип,но не това е представата ми за семейна кола

Уважаема gery gerry,

Последният кросовър на Вашата любима марка силно наподобява по дизайн Екшън, особено в задната си част. Преценете сама:




С видимостта проблеми няма. Единствено при пикап-версията товарната платформа намалява видимостта през задното стъкло, но големите странични огледала компенсират в достатъчна степен. Ако Ви притеснява видимостта при паркиране, можете да си поръчате като опция парктроник или камера за обратно виждане.

Не ми е мечта да карам огромна кола колкото гарсониера, особено пък по пътищата на България, където джипът повече пречи, отколкото помага.

С това категорично не мога да се съглася! За съжаление, пътищата на България в голямата си част приличат на офроуд трасета. Познавам доста хора, които се принудиха да сменят леките си автомобили с джипове, за да могат да пътуват спокойно. Честно казано, не се сещам за нито една миграция в обратната посока. Но щом така категорично не желаете да карате джип, съветвам Ви никога да не опитвате - има опасност да Ви хареса  Peace

# 6
  • Мнения: 878
аз съм страшно доволна от моя джип и никой не може да ме увери,че за мен има по-добър вариант.Карам BMW X5 модел от миналата пролет и за мен е невероятен автомобил.
И отвън и отвътре и под капака си е страхотен.
Доста време ще мине а и много пари ще поизхарчат за да достигнат това ниво азиатците /изключвам класиката в автомобилостроенето им/
Но хора всякакви и вкусове различни.
Успех в начинанието и много доволни клиенти Ви желая !
  bouquet

# 7
  • При драконите
  • Мнения: 34
Благодаря, jujolinka!
Нямате причини да сте недоволна от живота.  Grinning Наслаждавайте се на своя X5!
Сравнението Ви обаче не е коректно - нито като клас, нито като цена (Екшън започва от 33 000 лева с ДДС!) Х5 може да се сравнява с Екшън. От портфолиото на Ратола правилният конкурент на Вашия джип е това:



Мнението Ви за "азиатците" бих искала да коментирам по-подробно, тъй като засягате много важен и интересен въпрос, но това - утре. От мен - лека нощ!  smile3524

# 8
  • Мнения: 3 089
брат ми кара 'екшън' с дизелов двигател. повече от доволни са. единствената 'забележка' идва от снаха ми, която е висока 1.50 - казва, че ако не носи обувки с токчета малко трудно се качва - джип е все пак - височка е колата  Mr. Green
ние лично също сме с джип, но по-мъничък - киа спортидж. това ни е първа кола и избрахме именно джип за семейно возило, за да е стабилно в случай на катастрофа, а и друсането по оф роуд националните пътища е в пъти по-незабележимо. да не говорим за факта, че аз, като млад шофьор, изобщо не се двуомя дали и как да премина през поредната дупка - остава и за това да мисля и съвсем ще се откажа от кормуването.
та, доволна съм от джипката като вариант за семейна кола. на мен лично нашата ми е малко тесничка отзад - с 2те столчета за децата възрастен човек с моите габарити /173/70/ се намества малко трудничко помежду тях. да не говорим, че очевидно и децата ще се метнат на нас двамата с мъжа ми и ще достигнат завидни височини и размери. та, hear again, категорично следващата ни кола пак ще е джип, като освен друго, ще бъде и с най-големите възможни габарити  Mr. Green.

# 9
  • Мнения: 878
ееее ти много лично го приемаш определено.
Аз не съм казала ,че може да се сравняват двете марки,точно обратното ,че е невъзможно.От опит мога да кажа,че азиатска кола не може да се сравнява с европейските фирми /говоря за всеизвестните лидери в това отношение/
Имали сме Киа Спортейдж,Туарег ,а сега мъжа ми кара Q7 ,но за мен БМВ си остава Бмв.
На тези джипове може да прави конкуренция Тойота,Мерцедес ....
Това е моето лично мнение.

# 10
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Честно казано на мен много ми допада Рекстъна, искам го, много!  Peace

# 11
  • София
  • Мнения: 6 743
И аз съм към групата на искащите джип  Mr. Green, но, за жалост това е още в рамките на мечтите ни за такъв тип семейна кола  Hug
Успех в начинанието  Hug

# 12
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
джипа е не екологична кола. Използването му като семейна кола в града е еманацията на човешката глупост.

# 13
  • София
  • Мнения: 6 743
джипа е не екологична кола. Използването му като семейна кола в града е еманацията на човешката глупост.
Прощавай, но дали 15-20 годишните коли дето се движат по улиците са по-екологични?
Всеки има право на избор и мнение  Peace

# 14
  • При драконите
  • Мнения: 34
Majceto, подскажете на Вашия брат идеята за странични стъпенки. Освен ако не му е приятно да гледа как жена му се катери, за да се качи в джипа... Grinning Аз си сложих такива и вече мога да се качвам и да слизам с финес, независимо на какви токчета съм. На Вашето семейство пожелавам голям джип, като споменатия от Erica Рекстън. Наистина е страхотен!  Peace

сега мъжа ми кара Q7 ,но за мен БМВ си остава Бмв.
На тези джипове може да прави конкуренция Тойота,Мерцедес ....

И аз това казвам. Колата на снимката, която постнах в отговор на Вашето мнение, Е Мерцедес! Изглежда под маската на BRABUS не познахте модела ML, затова ето малко повече инфо:
http://brabus.ratola.bg/index.html
http://brabus.ratola.bg/news.html

От кога "рекламите" в този сайт са разрешени?

KATI_Z
, съжалявам, че темата Ви пречи. Да, това е реклама, която всеки потребител може да НЕ чете, както пропуска рекламните страници в списанията. Рекламираме продукт, от който смятаме, че хората ще останат доволни и направихме темата именно с цел да разясним защо смятаме така.

Никол, Дамаянти
, добре дошли! Hug Споделете мечтите си - искаме да чуем точно Вас!

Общи условия

Активация на акаунт