Въпрос относно храненето на бебе

  • 690
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 284
Искам да ви попитам какво може да стане,ако бебе на почти 8 м вече не пие никакво мляко?Само на твърда храна е и не иска мляко?Чувала съм,че е хубаво да присъства мляко до годинката,но отказва млякото под всякаква форма.Фатално ли е много това?Благодаря ви много за отговорите! Hug

# 1
  • Мнения: 9 467
До 2г е задължително бебетата да приемат мляко /това е относно развитието на мозъка/.
Естествено ако отказва-няма как да го насилваш и наливаш... просто изчакай седмица и предложи пак Peace

# 2
  • Мнения: 284
ПО колко пъти на ден трябва да му се дава?Сутрин и вечер ли?На 8 м?

# 3
  • Мнения: 5 940
До годинка минималният прием трябва да е 500 милилитра на ден. Ако наистина отказва да пие, мляко и млечни продукти трябва да се добавят към останалата храна.

# 4
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Копирам мнението на Косе Босе от друга тема:

Мляко за възрастта между 1 и 2 години:
Около 500 мл.

Препоръките варират от 450 до 650 мл в различни схеми на хранене.
Най-често срещаните са 500 мл или поне 500 мл.
Определено има смисъл от препоръките – както от долните граници, така и от горните.


В това общо количество мляко за деня се включват всички приемани млечни продукти - директно и в състава на храната под формата на застройки, супи, кремове, десерти и др.
За сравнение:
200 мл прясно мляко = 150 г кисело мляко = 40 г сирене


Млечните продукти трябват да бъдат пълномаслени (над 3% масленост) и разнообразни в рамките на деня.
Съотношението на млечните продукти зависи от детенцето и традициите.
Например за деня са достатъчни:
* 200-250 мл прясно мляко/АМ + 120-150 г кисело мляко + 40 г сирене/кашкавал/пълномаслена извара
* 350-400 мл прясно мляко/АМ + 50-75 г йогурт + 30 сирене
 
 
 

# 5
  • Мнения: 284
Ами той хапва сутрин попарка със сиренце,супа на обед със застройка кис.мляко и по малко кисело мляко на ден,защото много не го харесва.Това дали е достъчно?

# 6
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Моята дъщеря на 7 месеца отказа да пие мляко от шише-затова започнах да го правя с бисквити и го давам с лъжичка.Може да включиш каша-в нея също има мляко Peace

# 7
  • Мнения: 284
Ние ядем млечна каша...сега по около 100-200 г и кис,мляко си хапва Simple Smile

# 8
  • Мнения: 391
До годинка минималният прием трябва да е 500 милилитра на ден. Ако наистина отказва да пие, мляко и млечни продукти трябва да се добавят към останалата храна.

Така е, мин 5000мл. Ние също не искаме мляко от около месец, сменях шишета, биберони, марки млека - нищо. Обаче ако го давам с лъжица го яде. А иначе сок и вода пие без проблем от биберон... Ама хайде опитайте и ще видите че не е толкова просто-отнема повече от час, половината се разлива и изстива поне 5 пъти... Така че където мога в по-гъсти пюрета добавям по 30-60мл, където не мога давам млечни продукти, различни от АМ. Педиатъра ми каза че било заради горните зъби...дано да отмине. И да не ме чуе Дявола; от вчера си пие 3те дози на ден, сутрешната и вечерната без проблем, следобедната обаче само пред телевизора, какво ли не опитвах не става...Ама така ми се иска да продължи да го пие още малко...Знам колко е важно за него.

# 9
  • Мнения: 391
Завбравих да кажа че мляко дробено с бисквити не минава при нас. Иначе казано защо трябва да е просто като може да е сложно Grinning

# 10
  • Мнения: 391
До годинка минималният прием трябва да е 500 милилитра на ден. Ако наистина отказва да пие, мляко и млечни продукти трябва да се добавят към останалата храна.

Така е, мин 5000мл. Ние също не искаме мляко от около месец, сменях шишета, биберони, марки млека - нищо. Обаче ако го давам с лъжица го яде. А иначе сок и вода пие без проблем от биберон... Ама хайде опитайте и ще видите че не е толкова просто-отнема повече от час, половината се разлива и изстива поне 5 пъти... Така че където мога в по-гъсти пюрета добавям по 30-60мл, където не мога давам млечни продукти, различни от АМ. Педиатъра ми каза че било заради горните зъби...дано да отмине. И да не ме чуе Дявола; от вчера си пие 3те дози на ден, сутрешната и вечерната без проблем, следобедната обаче само пред телевизора, какво ли не опитвах не става...Ама така ми се иска да продължи да го пие още малко...Знам колко е важно за него.

Моля 5000мл да се чете като 500 Joy Joy Joy

Общи условия

Активация на акаунт