Отговори
  • Мнения: 43
каква козметика е небоходима за новородено newsm
колебая се дали да вмема нещо предварително или да изчакаме педиатъра да ни посъветва след раждането

Последна редакция: чт, 08 май 2014, 17:56 от Редактор*

# 1
  • Мнения: 8 999
Ползвала съм единствено купешка козметика. Всяка майка си преценява за нейното дете, педиатърът може да даде препоръка, единствено ако бебето има проблеми. През ум не ми е минавало да си мажа децата с неща, които обикновено слагам в салата.

# 2
  • София
  • Мнения: 18 679
Вземи си предварително, ще ти трябва още в родилното. Хип и Бюбхен имат хубава козметика Peace Аз в самото начало ползвах олиото, после лосиона за тяло. За дупенцето - крем против подсичане. За измиване - бебешко шампоанче. Просто си харесай една марка и си вземи цялата серия.

# 3
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 051
Нито зехтин, нито олио  Stop
Ползвах шампоан и сапун от самото раждане. За след баня- мляко за тяло.

# 4
  • Мнения: 4 451
Както си прецениш, изборът е невероятен. На мен лично шампоанът ми е по-удобен от сапун и предпочетох бебешкото олио пред зехтина.

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 10 340
Ако е зимно бебето олио, за лятно по-добре мляко.Сапун не съм ползвала само шампоан.Ползвам козметика на Бюбхен  Peace

# 6
  • София, в момента в любимото ми село Железница
  • Мнения: 1 656
Използвах след няколко обрива от различни мазила преварен зехтин и съм доволна. А иначе шампоан за тяло.

# 7
  • София
  • Мнения: 39 722
Дияна беше зимно бебе, използвах олиото на Джонсън. За къпане използвах сапун, в началото Пенатен (мама ми беше купила цялата серия). Една мама ми каза, че козметиката на Пенатен доста са я развалили. След това използвах шампоан на Джонсън.
Не съм я мазала със зехтин или преварено олио.

Сега мисля да купя Мустела.

# 8
  • Мнения: 256
Не ми е много на място поста, но не мога да не споделя, че на една от последните лекции към сп "9 месеца", доктор - дерматолог изцяло отричаше детето да се маже с каквото и да е след баня (освен ако няма проблемна кожа), както и да се къпе възможно най-рядко: на 3, 4 дни веднъж.  #Crazy Крем се слагало само на дупето, против подсичане, а бебето се миело единствено със измиващо блокче и то не на всяко къпане.
Иначе аз съм си приготвила мляко за мазане, измивно блокче и кремче против подсичане за първите дни, а те са съвсем скоро!

# 9
  • Мнения: 2 100
Съветвам те в началото да използваш възможно най-натурални продукти. И аз купих козметика, но се оказа, че малкия проявява непоносимост към нея и минах на зехтин. Докато е малко за бебето е най-добре да се ползват възможно най-естествени продукти.

# 10
  • София
  • Мнения: 6 011
Аз накупих козметика предварително, но бебето се роди с проблемна кожа и до 6-ия месец го мажех само със зехтин /зимно бебе е/. След това минахме на специална медицинска козметика, която му я изписа педиатърката.
Така че това, което купих предварително все още си стои неизползвано и накрая ще трябва просто да ги изхвърля.

# 11
  • Мнения: 391
Ако бебето няма проблеми можеш да ползваш каквото си избереш; Аз лично си бях купила цялата серия на Мустела. Нямам проблеми, доволна съм.

# 12
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
На Бюбхен използвам "От главата до петите" и  олио за след баня

# 13
  • Мнения: 2 090
Ползвах бебешки сапун и шампоан,а за след баня бебешко олио Wink

# 14
  • Мнения: 502
  Как се променят нещата...Едно време нашите баби са мазали бебетата си със свинска мас,за да им е по-топличко,за разтривка.Сега е доказано,че маста е много вредна за бебешкия организъм,но и днес познавам баби,а и майки,които я използват за мазане.Моята съседка е на тридесет години и доскоро мажеше бебето си с мас,нищо и никой не можеше да я убеди,че не бива,напротив,казваше ми,че му се отразява добре! Grinning ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт