Как (не) гостувах при Марта Вачкова

  • 2 577
  • 22
  •   1
Отговори
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 807
Копирам това, което пуснах първоначално в блога си.




В началото на миналата седмица получих обаждане по телефона от предаването ‘Жените’ с Марта Вачкова. Канеха ме да съм гост в предаването в четвъртък, темата звучеше многообещаващо: “Подготовка за раждане”.

Въпреки че в плановете ми не влизаше ходене до София точно сега, прецених, че си струва: щях да представя Ла Лече Лига и да поговорим за подготовка и начало на кърменето като част от пренаталната подготовка в ток-шоу, което е насочено към различна аудитория от ‘бебешките’ предавания.

Понеже имам някакъв малък опит с гостуване в телевизионни предавания, се поинтересувах в аванс кои ще са другите гости - бременна манекенка и човек от курс за подготовка за раждане, ми каза момичето, което се занимаваше с организацията. Помислих си, че това е добра комбинация, която да обхване общо почти взето всички аспекти по подготовката за раждане и първите дни след него.

В четвъртък благополучно стигнах съвсем навреме на ‘Сан Стефано’ 29 заедно с детето - взехме си творчески отпуск Grinning Там доста почаках, докато ме викнат за грим. Мая се забавляваше изключително много, докато момичето ме гримираше, въпреки че с общи усилия успя да не направи особени поразии. После чакахме още твърде много време, докато гримират други две жени - манекенката и висока стройна дама. В резултат ни викнаха в студиото поне половин час след времето, за което ми бяха казали, че ще почнат снимките.

За голяма моя изненада се оказа, че седя в публиката. Нещо повече: гостите в крайна сметка бяха: манекенката с коремче, жена от курс за бременни в София, педиатърка, треньорка по водна гимнастика за бременни, ТВ журналистка от БНТ, която да сподели личния си опит за подготовка и раждане със своето дете и аз.

И така, за 45-минутно предаване Марта Вачкова вмести собственото си мнение по въпроса, запис на разговор с лекарка от родилен дом (Шейново, според мен), запис на интервю с баща за подготовка за раждането, запис на разговор със случайна майка от улицата и 6 човека гости. Очевидно времето беше абсолютно недостатъчно. Основно говореше с жената от училището за бременни, ТВ журналистката и манекенката - те и бяха на столовете до водещата, останалите си кютахме сред публиката, не сменихме местата, както очаквах. Педиатърката, която явно често гостува в предаването на Вачкова, от време на време грабваше микрофона и вмяташе дума-две - нямаше специални въпроси, по които да я поканиха да се изкаже. Треньорката по водна гимнастика едва можа с две думи да обясни защо този спорт е полезен и интересен. Аз? Аз, въпреки че бях представена за гост и поканена като такъв, получих време под минута да отговоря на единствения ми зададен въпрос и по средата Марта ме прекъсна, защото “времето ни изтича”. Толкова за това.

Определено бях много неприятно изненадана от този развой на събитията - някак странно ми е да поканиш човек за гост в ток-шоу, само за да го настаниш сред публиката и да зададеш единствен въпрос тип ‘Минута е много!’, а после дори да не го оставиш да говори като хората. В крайна сметка, като знаеш, че времето ти е ограничено, а трябва да се говори по такава обширна тема, като подготовка за раждане - покани по-малко хора, които да могат да говорят по-нашироко, но по-смислено по нея или раздели предаването на няколко части!

Толкова бях вкисната в края на записа, че дори не се поинтересувах кога ще излъчат предаването. Ръкоплясках заедно с другите, когато жена от екипа даваше знак (и подвикваше ‘Марта!’ и ‘Браво!’), но ако честно - не мисля, че си струваше. Единственото добро нещо от цялата галимация беше, че създадох няколко полезни контакта.

После разбрах от други хора, че това е обичайният сценарий за ‘Жените’. Един познат с насмешка каза, че като види да му звънят от това предаване, даже не си вдига телефона. Другия път и аз ще знам.

# 1
  • Мнения: X
Четох в блога ти, Бу, и според мен са  искали да си осигурят публика под претекст, че ще им гостуваш. Кой знае колко от публиката е била поканена със същия мотив?!
А ако отидеш като  публика трябва да ти платят! Хонорарът на публика в различните предавания е различен, но при всички положения започва от 10 лева за снимачен ден.

# 2
  • София
  • Мнения: 1 783
Винаги, когато в някое предаване се препуска през темата, гостите и се повтаря, че "времето ни притиска", това си е чиста липса на професионализъм.
Вярвам, че манекенката е споделила с широката публика много полезни неща, надали би била по-полезна от нея, Бу.

# 3
  • Мнения: 4 406
с твоето присъствие си е осигурила гледаемост, така мисля аз.
непрофесионално е постъпила...
Марта не я гледам, но Бу винаги ще я чета  Hug

# 4
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 807
Четох в блога ти, Бу, и според мен са  искали да си осигурят публика под претекст, че ще им гостуваш. Кой знае колко от публиката е била поканена със същия мотив?!
А ако отидеш като  публика трябва да ти платят! Хонорарът на публика в различните предавания е различен, но при всички положения започва от 10 лева за снимачен ден.
Това не ми беше хрумвало Confused Но напълно възможно да си права.

Вярвам, че манекенката е споделила с широката публика много полезни неща, надали би била по-полезна от нея, Бу.
Им, аз съвсем не се лаская, че темата трябваше да се върти предимно около кърменето или моята персона - все пак подготовката за кърмене е само една част от пренаталната подготовка за появата на нов човек в живота ни. Но е обидно и това отношение. Ако бях знаяла предварително как ще протече, определено нямаше дори за секунда да си помисля да се вдигна от Пловдив за такъв фарс.

# 5
  • София
  • Мнения: 1 783
Права си, Бу, че разговорът не може да се върти само около кърменето. Но пък и ти не си само световно известна кърмачка, нали?
Редно е била да имаш и предварителен сценарий, за да си наясно , как ще протече предаването. Това би трябвало да се отнася за всеки гостуващ на предаване.

# 6
  • Мнения: 4 509
И на мен ми се струва, че са гледали как да си напълнят студиото. А на тях каза ли им какво мислиш или не ти се искаше да се занимаваш? Любопитно ми е как се оправдават в такива моменти, затова питам.

# 7
  • Мнения: 592
Бу, светлината в телевизията е ослепителна, но и заразна. Поне ако се беше попитала коя бременна и е до гледане на това предеване, пък коя небременна ще го гледа, надали би се съгласила, но дано новите контакти са избили загубата на време. К 1 не съм пускал от години. Жалко за Марта - дори не прилича на баща си!

# 8
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 807
И на мен ми се струва, че са гледали как да си напълнят студиото. А на тях каза ли им какво мислиш или не ти се искаше да се занимаваш? Любопитно ми е как се оправдават в такива моменти, затова питам.
А, ще им казвам. Веднъж, че дреме им на тях, и второ - дреме ми на мен. Затова им е такъв рейтинга на Канал 1, ясно е. Просто за друг път ще знаем и ще бъдем подготвени. Империята ще отвърне на удара, рано или късно Grinning

# 9
  • Мнения: 1 950
Въпросното предаване е много далеч от професионалзима, както и останалите по Канал 1. Познавам момиче, което работеше като сценарист и подготвяше на времето от..до сценариите. Знам от нея колко е трудно да се работи с Марта, как г-жата се изживява като световна звезда и как изобщо не и пука за гости, теми и сценарии, само и само да е на екран. Въпросната Марта е първа приятелка на женатата на крупен рекламен магнат и я държат на екран точно заради това.

# 10
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 203
Ех, надявам се поне си се разходила добре из София, непланувано  Grinning

# 11
  • Мнения: 3 061
Бу, самото предаване е тъпанарско!
Само като се замислиш - бременна манекенка!!! Би ли кърмила тая манекенка, би ли се лишила от сън, от спокойствие, от всичко (включая евентуално съсипване на скъпоструващ силиконов бюст), че да е доволно бебето? Не мисля! Това е само за парлама...
И пренаталната подготовка при манекенките според мен опира до намирането на жена за гледане на бебето и жена за домакинстване (ако все още няма такава)! Ако имаше професия "дойка" и такава щеше да бъде намерена като част от програма "прентатална подготовка"!
Т'ва е!

п.п. Пък ти другия път им наритай задниците! Аз лично имам да ритам тоя на Дойчинова....

# 12
  • Мнения: X
Ето тук има инфо за това как се плаща на публиката в някои предавания  http://www.talent-partners.com/content.php?lan=BG&op=news&nid=155

# 13
  • Мнения: 3 826
карай , поне са те гримирали  Simple Smile
самото предаване е мега - ултра - тъпо - преди съм хващала анонсите  - темите все бяха от типа " Кои са по-стиснати мъжете или жените ? " или " Кои са по-големи клюкари - мъжете или жените ? " ,
че това за нет-форум не става , да не говорим за национална телевизия ,
а МАрта Вачкова ми идва много мазна на мен , направо ме отблъсква .

# 14
  • Sofia
  • Мнения: 9 711
И аз мисля, че са си намерили безплатна публика по този начин Confused Поне платиха ли ти пътните? Rolling Eyes

Само като се замислиш - бременна манекенка!!! Би ли кърмила тая манекенка, би ли се лишила от сън, от спокойствие, от всичко (включая евентуално съсипване на скъпоструващ силиконов бюст), че да е доволно бебето? Не мисля! Това е само за парлама...

Ех че странно мислене. Не ви ли писна да квалифицирате хората според ограничения си светоглед? Злобата и зависта ядят нас, а не тези към които са насочени. Peace

Общи условия

Активация на акаунт