Какво пречат "зелените" подправки?

  • 1 608
  • 38
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 3 099
Които се добавят към яденето на възрастните (копър, магданоз)? Дали и защо да се избягват, ако липсват алергии? Изобщо, кое избягвате?

Детето ми е на 1 г. и 5 м.

# 1
  • някъде там
  • Мнения: 1 698
в пюретата, които купувам има магданоз, копър и пащърнак, така че невиждам защо да пречи

# 2
  • Мнения: 92
Магданоз и копър слагам и в домашните пюрета от около 2 седмици. След топлинна обработка.Няма реакция.

# 3
  • София
  • Мнения: 3 099
Ами, някои мами пишат "Отделям за бебето ПРЕДИ да добавя подправките...", та за това питам.

# 4
  • Мнения: 4 111
Копър и магданоз давам от доста време и под подправки мисля, че имат предвид преди да сложат черен пипер, сол, пикантини и подобни.
Копърът дори беше четръртата "храна" която въведох при захранване.

# 5
  • Мнения: 229
Вероятно имат предвид други по-тежки подправки- не магданоз и копър. Аз слагам единствено магданоз и чубрица - съвсем малко, когато готвя за него. При това от 11 месечен и няма никакви нежелани реакции Peace

# 6
  • Бургас
  • Мнения: 891
Магданоз слагам редовно,копър не съм.

# 7
  • Мнения: 1 483
Магданоз ,копър и чубрица слагам мноооого отдавна.Мисля,че мамите имат предвид-сол,чер.пипер и т.н.

# 8
  • Мнения: 6 438
Ами, някои мами пишат "Отделям за бебето ПРЕДИ да добавя подправките...", та за това питам.
И аз пиша така  Grinning ,но има предвид сол,най-вече и черен пипер  Peace

# 9
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
В домашните не слагам.Давала съм от купените,в които има такива подправки

# 10
  • Мнения: 207
О слагам и още как. В месните целина също слахгам придава много добър аромат.

# 11
  • София
  • Мнения: 2 734
Само лютите и пикантни подправки и по-голямото количество сол са проблем.

# 12
  • Мнения: 1 062
Слагам всички зелени подправки, които имам в двора си. Магданоз, копър, джоджен. 

# 13
  • Мнения: 27 524
Не пречат. И не знам да има такова правило. Слагам всичко след годинката - чесън, копър, магданоз, черен пипер...  Simple Smile

# 14
  • Мнения: 4 371
Черен пипер и дафинов лист не се дават, другите са си окей. Магаднозът пък е толкова полезен... Peace

Общи условия

Активация на акаунт