за ниското кръвно по време на бременност

  • 48 826
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 285
вече съм в четвърти месец и от два дни ми е ниско кръвното 110/60, трябва ли нещо да се пие, ходих на консултация вчера но акушерката каза че било нормално , сигурно ми е паднал хемоглобина след като не ям месо какво се яде за повишаване на хемоглобина, ако някой е имал подобен проблем нека ми помогне, благодаря

# 1
  • София
  • Мнения: 10 291
Че аз в четвъртия месец бях с кръвно 90/60, и така си изкарах някъде до 7иа... от време на време ми прималяваше, но на мен ми казваха, че не е опасно... Даже акушерката ми казваше да пия кафе с профилактична цел, но аз не обичам и пиех кола...
То за за бебо май само високото кръвно е опасно!

# 2
  • Мнения: 4 458
недей да взимаш каквото и да било без консултация с лекар Sign Exclamation  попитай какво можеш да приемаш - дори и като храни, ако кръвното те притеснява  - вие ти се свят и т.н.. Иначе, да, това енормално и аз бях така. Опитай да хапваш по малко месо - бяло, варено. Попитай дали можеш да приемаш водорасли - много са добри ( докато бях бременна не знаех за тях! Sad ), но за сметка на това моя приятелка ги пи по време на бременноста и се чувстваше много добре - тя така твърдеше, сега продължава да си ги пие и дава на малката други с/у колики и запек - абе, стомашни проблеми Wink

# 3
  • Мнения: 1 497
Опитай с прием на повече течности.

# 4
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Почни да ядеш месо!!!!!!!!!Скоро писахме в една тема за кръвното и месото.От месото бебето расте,много е важно.И не казвай и ти че не можеш.Моя колежка го беше закъсала много и от зор хапна малко,пък нищо не и стана и след това нямаше проблем.Оправиха се и тя и бебето-беше в 5месец и бяха зле.Поне пилешко може да яде всеки.Иначе е егоизъм към бебето.

# 5
  • Мнения: 5 500
И аз бях с ниско кръвно, през цялото време 90-60, дори 80-50. Но, пък идеално се чувствах. Нb ми беше 110, не ядях месо. Просто не съм му фен чак толкоз, да има няма два-три пъти съм яла.
Иначе, това за което се сещам в момента, че повишава Нb: коприва, спанак, червено цвекло, боб, соя, сусам и още много има, ама като се прибера в къщи ще допълня, ако някой не ме изпревари.
Айлин е права за водораслите аз и сега ги давам на малкия, пиех също и Коластра.

# 6
  • Мнения: 5 500
Цитат на: biliana333
Почни да ядеш месо!!!!!!!!!


Е, сега  де, ако не й се яде, да не яде:!: На бебето нищо няма да му стане, аз като не ядях, да не би, да не родих бебе с идеални стойности Confused:
Ами ако беше вегитарианка, като stasi_1, една мама от Германия, дето влизаше тук преди време, роди си чудесно момиченце и, какво... Confused:
Организма сам ти подсказва, особено бременната едва ли може да се насилва да яде нещо, което не й харесва Sign Exclamation
Пък, който му се яде, да яде, ама не можеш да накараш другия при условие, че не иска Sign Exclamation

# 7
  • Мнения: 31
Не се тревожи,мила!
Едва ли може да се каже,че ниското кръвно е нормално,но е много-често срещано и най-важното-за теб и бебо не е опасно!Създава само неразположения!За да ги избегнеш най-добре ще е да си пийваш колкото може повечко вода,а когато ти прималее или просто така профилактично,имай винаги в себе си шоколад или пийни едно кафенце или количка и ще се почувстваш по-добре!Не се тревожи излишно за нищо!!!Почивай си повечко и от сърце ти желая лека бременност!!! Grinning

# 8
  • Мнения: 1 497
Само за инфо.
Гуинет Полтроу изостави макробиотичната си диета и започна да яде месо, хамбургери и пържени картофи докато беше бременна. Действително не е добре да се лишава организма по време на бременността от месо. На моя близка, приятели адвентисти (те не ядат месо), естествено не ядяха месо. Жената през цялото време се  е оплаквала от болки в костите. И двете деца за здрави, разбира се, но според мен това е крайност.
Ако разбира се не си яла месо от много години и ако решиш да го включиш в диетата си трябва да го направиш много внимателно.

# 9
  • Мнения: 6 315
Здравей!

Кръвното ти не е особено ниско - не се притеснявай изобщо за него. Ако пък имаш притеснения за хемоглобина, но не обичаш месо яж повече варива и овесени ядки.

Скоро превеждах тук за желязото в спанака и копривата - от тях НЕ можеш да си набавяш желязо, така че няма смисъл да се тъпчеш.

Вярно е, че месото е най-добрия източник на желязо, но като не ти се яде не го яж, защото няма смисъл да се насилваш. Ако хемоглобинът ти падне много (дано не става все пак) ще ти предпишат таблетки и всичко ще се нормализира.

Поздрави и леко бременеене!

# 10
  • Мнения: 6 315
Цитат на: Теодора
Жената през цялото време се  е оплаквала от болки в костите. И двете деца за здрави, разбира се, но според мен това е крайност.


Това по-скоро е от липса на калций отколкото на желязо...

И за пореден път - не мога да си представя вегетарианец по убеждения да започне да яде месо. Имам доста познати, които изобщо не ядат месо, но пък си имат здрави и хубави бебета, а и те самите са си здрави. Моя приятелка не яде месо, а хемоглобинът й е 140.....Всичко е до организъм!!!

# 11
  • Мнения: X
Ако се чувстваш добре - не ти прималява или нещо подобно, няма страшно. Аз съм в 6-ия месец и от началото имам кръвно 90/60, че и по-ниско. Важното е какво е било кръвното ти преди бременността, ако и тогава е било ниско няма страшно, а и границите ти са съвсем нормални - направо идеални  Laughing Ако все пак се притесняваш пий кола и хапвай шоколад.

# 12
  • Мнения: 285
благодаря на всички, ще пробвам с повече течности много ми харесват сокове от моркови с ягоди  Grinning мисля си че организмът ми сам ще подскаже какво му се иска, бременните сега в този период сме доста облагодетелствани от към плодове и зеленчуци, ей сега ще отида до пазара  Wink айде лек ден на всички, аз се пробвах с месото два пъти докато си хапвах ми беше адски вкусно но след половин час вече не ми беше така розово и ....... ще пробвам пак с пилешко да се позахраня а пък ако не стане се отказвам, чао на всички

# 13
  • София
  • Мнения: 10 291
Какви са тези водорасли за които говорите?
От каде да си ги купя, че имам проблеми със стомахчето...

# 14
  • София
  • Мнения: 2 300
Аз също бях с ниско кръвно и с нисък хемоглобин и моято докторка ми изписа "Sorbifer" /съдържа желязо/. Започнах да пия и "Materna", но от нея ми ставаше лошо и след първата седмица я спрях. След още една седмица спрях и Sorbifer. Не зная защо, но на мен тези хапчета никак не ми понасяха. За сметка на това обаче ядох непрекъснато череши /имам чувството, че през целия си живот до тогава не съм изяла толкова череши, колкото докато бях бременна/ - те също са богати на желязо. Така, че ако не ядеш месо пробвай с черешите - не зная дали ще ти помогнат, но при мен определено имаше ефект - поне що се отнася до нивото на хемоглобина. Може и да питаш твоята лекарка за "Sorbifer" - тя трябва да знае.

Общи условия

Активация на акаунт