Носите ли си боклуците и отпадъците в чантите или по джобовете?

  • 8 484
  • 254
  •   1
Отговори
  • Мнения: 212
Понеже много се говори за чистотата по улиците тук във форума (особено пък за Софийските улици) да ви питам нещо. Вие когато имате нещо за изхвърляне (хартийка, обелка от банан и т.н.) и ако наблизо няма кош за отпадъци какво правите. Прибирате ли си обелката от банан в чантата или в джоба и хуквате да търсите кошче за отпадъци или я хвърляте където ви падне. Говоря ако наблизо няма кошче.
Аз например какво правя. Ям си например баничката сутриннта по пътя за работа и след като я изям остава една хубава мазна хартия. Като възпитан гражданин веднага започвам да се оглеждам за кошче за отпадъци някъде наблизо. Естествено няма защото повечето са изкъртени от вандали. Тръгвам да търся къде да си хвърля мазната хартийка. И ако след 100 метра не видя кошче за боклук, тегля една майна на кмета загдето не е сложил кошчета и с чиста съвест хвърлям хартийката на земята.

# 1
  • Мнения: 606
  Открих, че на приказка всички сме чистофайници, но се оказа че не е така. Постоянно гледам как някой си изхвърля фасовете от колата и всякакви боклуци. И аз така правя вече - нали не трябва да се цепя от обществото, че току виж изям някой пердах, ако си хвърля нещо в коша.

# 2
  • Мнения: 516
Всъщност нося ги. Не ми се е случвало да не видя кош наблизо и да ми се налага да разнасям бананова кора цял ден.

# 3
  • Мнения: 107
Никога не хвърлям на улицата. Чувствам се неудобно при мисълта да си пусна хартийката.А в колата джобът на вратата (не знам какъв е точният термин) служи като кошче, което периодично изпразвам.  Wink

# 4
  • Мнения: 14 654
Напоследък не ми се е случвало дълго време да не срещна кошче за боклук. Но предпочитам да си нося хартиите и обелките километри, вместо да ги метна на улицата, все пак не съм свиня.

# 5
  • Мнения: 6 991
Нося. Но наистина скоро не ми се е случвало да е задълго - има кошчета.

# 6
  • София
  • Мнения: 3 814
Случва ми се доста често да няма кошчета около мен, когато трябва да изхвърля нещо и нося боклука в ръка, докато не видя кошче. Ако е нещо което няма да ми изцапа чантата, го слагам в нея. Някак си изпитвам неудобство да си изхвърля боклука на земята и ме дразнят хора, които го правят и то съвсем без да се замислят, някак естествено им идва/без да се оглеждат дори/.

# 7
  • Мнения: 606
  Ако някой си признае, че хвърля по земята ще направя задно салто. Как пък всички са културни, пък улиците са като бунище...

# 8
  • Мнения: 212
Никога не хвърлям. Чувствам се неудобно при мисълта да пусна хартийката на улицата.

Е добре де. Ако няма кошче наблизо в джоба ли си я носиш. Или в чантата.
Или пък най-често се намира кошче което обаче е препълнено с боклуци и ако я хвърлиш в него тя задължително пада пак на земята тъй че все едно че си я хвърлила на земята. Тогава какво правим. Аз не знам какво е положението с кошчетата за отпадъци в другите градове но специално в Ст. Загора първо ги няма и второ ако ги има са препълнени винаги и всичко хвърлено в тях отива пак на земята.

# 9
  • Мнения: 516
Борисе, честно, не разбирам, за какво говориш. В моя град има достатъчно кошчета.

# 10
  • Мнения: 107
Никога не хвърлям. Чувствам се неудобно при мисълта да пусна хартийката на улицата.

Е добре де. Ако няма кошче наблизо в джоба ли си я носиш. Или в чантата.
Или пък най-често се намира кошче което обаче е препълнено с боклуци и ако я хвърлиш в него тя задължително пада пак на земята тъй че все едно че си я хвърлила на земята. Тогава какво правим. Аз не знам какво е положението с кошчетата за отпадъци в другите градове но специално в Ст. Загора първо ги няма и второ ако ги има са препълнени винаги и всичко хвърлено в тях отива пак на земята.

Ами, честно казано не ми се налага да нося дълго. Кошчета (и малки, и големи) има почти навсякъде и обикновено не са препълнени. Е, имаше и такъв период в Сф, когато не можеше да се разреши проблемът със сметищата. Тогава, наистина, съм изхвърляла до кофата. Но това си беше кризисно положение.

# 11
  • София
  • Мнения: 721
Абсолютно си нося боклуците в чантата и в джобовете, на земята не хвърлям.
Всъщност сега съм доста улеснена, понеже напоследък се движа с детска количка, складирам всичко отдолу в багажника и ги хвърлям като намеря кош.
И колкото да звучи банално в тази тема - адски се дразня на хората, които хвърлят на земята.

# 12
  • София
  • Мнения: 932
От малка събирам всичко по джобове, раници или чанти ако няма кошче за боклук около мен. Често дори забравям, че съм сложила някое буклуче там и дори съм прала дрехи я с хартии, я с обелки. Аз лично винаги съм се чувствала много неудобно да изхвърля нещо на земята независимо в град ли съм в село ли съм, на улица или сред природата(особено там). А когато съм си с близки хора, ако си изхвърлят ей така боклучето, а до тях има кошче, правя забележка и го вдигам от земята често. На непознати не смея да кажа нищо,нито пипам Laughing

# 13
  • Мнения: 1 212
  Ако някой си признае, че хвърля по земята ще направя задно салто. Как пък всички са културни, пък улиците са като бунище...

Е признавам .... като видя такова "импровизирано бунище" / има няма .... намират се и под път и над път /виждали сте ги всички/ .... дето хората са си ги стъкмили от зор заман, хвърлям и аз ..... дано по скоро избоде очите на някой да се изчисти  Peace
Иначе винаги търся кошче и да  - срам ме е .... бутам в джоба на бебешката количка по някое фасче прилежно увито в найлоново пликче от пазара, който съм направила в момента .
И да спрат баничките , пак ще сенамират мазни хартийки  ...  Close
Въпросът е двуяк :
Че липсват кошчета на ключови места - липсват.
Че липсва и нещо друго на нацията - също .
В нашият парк вече липсват и металните контейнери на новите бетонови кошчета, които поставиха  Thinking

# 14
  • България
  • Мнения: 106
Всъщност нося ги. Не ми се е случвало да не видя кош наблизо и да ми се налага да разнасям бананова кора цял ден.
smile3503

Общи условия

Активация на акаунт