Дайте ми съвет. Не разбирам...

  • 1 028
  • 9
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 903
Здравейте мили мами!
Силви ходи от близо месец на ясли и виждам вече някой промени в характера и . Тръшка се, реве като не получи нещо. И най-странното е, че вече не ни търси с баща и за обичайните игри вечер, а тича в кухнята при баба си и дядо си. Дори когато баща и я взима от яслата се дърпа и рита., а когато баба и я взима и се хвърля на врата. Не разбирам това поведение. Дали ни е сърдита, че я водим на ясла? При вас имало ли е такъв период? Дори сега я глезя повече от колкото преди яслата, защото съм на работа и не я виждам цял ден и вечер ми е много мила. Иска ми се да я гушкам, да си играем, а тя бяга в кунята. Така реагира и с таткото. Какво да правя?

# 1
  • Мнения: 7 831
Здравей,
Напълно възможно е да ви се сърди. Големия ми син реагираше така, когато беше малък и го оставях на бабите, като го вземех един час не искаше да дойде при мен, цупеше се и не искаше въобще да ми обърне внимание. С времето престана да се сърди, че го оставям, но се сърди, че го взимам от там  Wink. Напоследък и малкия прави същото.
Съветвам те да не се държиш все едно си виновна, защото не си!
Успех

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 903
Благодаря за съвета. Ще се опитам да не изпитвам вина. Все пак се налага да работим.

# 3
  • Мнения: 4 244
Ели е права, но има и нещо друго.
Мисля че почва бебешкия пуберитет. До края на 2 годниа може да е все така.
Периода протича обикновено с пик и после се укротява.
Много търпение и много гушкане

# 4
  • На небето
  • Мнения: 5 530
А може би детето се превързва повече към баба и дядо, защото ги вижда по често. Аз смятам, че е много малка да я давате на ясла и да я оставяте предимно при бабите и дядовците, така те се привързват и обикват повече тях, отколкото вас, но ако нямате избор..., все пак е ваше решението. Аз лично от годинка съм била по седмични ясли, после и градини и изживях голям стрес, данеби мама и тати да ме изоставят и защо не ме искат. Не казвам, че това е причината при твоето дете, даже по вероятно не е, щом реагира така. Но може би през уикендите трябва да прекарвате повече време с нея, да и покажете, че може да се забавлява и със вас. Отидете само тримата на пикник и играйте с топка или нещо което и е приятно. Отделете си време като семейство, без баби и дядовци. Нека разбере, че и с мама и тати може да е весело и така постоянно ще ви търси.

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 903
Здравейте! Благодаря ви за съветите. Мама Tinka79 съгласна съм, че детето е малко за ясли.Но сега имам нужда от повече доходи, това което носи съпругът ми на този етап ни е малко. Бабите и дядовците работят още и за това не могат да я гледат. Тя вижда свекървами и свекар ми за 30 мин. вечер., защото след ясли татко и я води в парка при децата, след работа и аз отивам там. Играем докато стане време за вечеря /около 19 ч./ Събота и неделя сме само тримата.Свеървата ходят на село . Аз отбягвам по принцип да я оставям на баба и защото съм предобедена към нея или ако ми се наложи е за час не по-дългои то гледам да е по-рядко. Не смятам, че и отделяме малко време. Даже всички домакински задължения ги оставям за времето, когато заспи.
Можеби както казва "Стройната фиданка" това е бебешкия пубертет.

Последна редакция: пт, 03 юни 2005, 10:12 от mama V

# 6
  • Мнения: 1 072
Ох, какво да кажем ние като и двете ни деца ходят на градина...

# 7
  • Мнения: 712
Възможно е да се сърди, но ето ти една идея, която сработи при мои познати.
Тяхното дете е на около 1,5 години и в началото бяха страхотни катаклизми с ходенето на ясла. Накрая таткото се сети да обясни на отрочето, че както мама и татко ходат на работа, така и неговата работа е в детската ясла. Сега хлапето ходи "на работа" без възражения.

# 8
  • Мнения: 1 250
Възможно е.

Не настоявай тогава да я гушкаш и играеш с нея. Дай време да свикне и да почне да те търси.

И аз си мислех така за моето момиче, но като ми се наложи да замина за 2 дена в провинцията, таткото казва че е плакала дори за мен. Като се прибрах - дойде да ме нагуши, просто да се увери че все още съм нейна майка и я обичам. После пак се отдалечи от мен, но не чак толкова колкото преди отсъствието ми от дома.

Важното е децата да чувстват, че ги обичаш. Така че гледай да си около нея, на едно и също място. Без значение дали ти готвиш а тя си чете или играе с нещо. Просто да усеща присъствието ти.

А това за бабите... Едвам издържам, но от октомври не съм ги оставяла сами при баби (с изключение на моментите, когато идват в къщи, а аз излизам да пазарувам) - така си обещахме с таткото. На границата съм да наруша това обещание, ама засега държа фронта. (Децата са 2, таткото в момента е на очни, така че нямаме излишък от време  Wink)

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 903
Благодаря за съветите. Преодоляхме проблема, но се разболяхме и две седмици Силви ще си седи в къщи. Дано пак не се повтори от начало случкат.

Общи условия

Активация на акаунт