какъв специалист да търся за проверка антиземетръсните изисквания

  • 721
  • 11
  •   1
Отговори
Здравейте, търсих инфо из нета но нищо не открих.Питам се има ли сред вас някой който има идея  къде мога да потърся специалист който да провери устойчивостта на две сгради при земетръс едната е ново строителство другата на около 40 години.Честно казано дори незнам какъв точно специалист да търся  .Много моля  за съвет.Благодаря.

# 1
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
архитект

# 2
  • Мнения: 649
оле почна се паниката

# 3
  • Мнения: 461
Що бе, какво е станало?

Стр. инженер също ще ти свърши работа.

# 4
 Grinning Нищо не е станало за щастие. Надявам се и нищо лошо да не става просто питам.Като всеки човек си имам свои притеснения и въпроси на които търся отговор. Това е. Simple SmileНе бих казала че съм чак  в паника ,при положение, че съм на 8 етаж от 14  етажна сграда сигурно е разбираемо притеснението ми предвид слуховете който се носят за днешното строителство  ,че е доста некачествено в някои случаи. Благодаря за мненията .Вече горе долу знам какво да търся.  Simple Smile

# 5
  • Мнения: 643
Инженер пгс и някой за почвата отделно геолог

# 6
  • Мнения: 199
Строителен инженер. Те полват тези норми при проектиране

# 7
  • Мнения: 1 294
Строителен инженер, специалност ПГС.на архитектите това въобще не им е работа.

# 8
  • Мнения: 1 896
Строителен инженер, специалност ПГС.на архитектите това въобще не им е работа.

Peace
Така е.

# 9
Най-добре строителен инженер.-да огледа там шайби и колони -не, че нещо повече ще ти каже
За новата сграда,можеш да се обадиш на строителният инженер,който е конструктор на сградата,при него трябва да има геоложки доклад на терена,върху която е сградата.Те се съобразяват там с показателите на района.

# 10
Трябва ти строителен инжинер - не е трудно да намериш такъв специалист ... трудното е да намериш такъв , който да има нужната апаратура ... а те вече са кът!! Търси ги в бившите държавни строителни фирми ... те пазят по някой друг уред. Геолога също може да даде полезно мнение ... но само мнение ...

# 11
  • София
  • Мнения: 2 801
Днес по обедните новини съобщиха, че най- земетръсните зони в София са Лагера, Надежда, Обеля... newsm78 за други не се сещам, че не гледах внимателно заради сина ми Confused
ако някоя от вас е гледала по- внимателно, нека да каже повече.

Общи условия

Активация на акаунт