кашлица -хрема

  • 5 055
  • 9
  •   1
Отговори
Здравейте несъм писала доста отдавна.Помогнете ми моля ви.Малката ми дъщеря Виктория прекара варицела но страшно много кашля,водих я на лекар правихме ренгин за пневмония,уши нос гърло казват че всичко е нормално нищо и няма.Но много кашля нощно време повръща от кашлица това е всяка нощ.Какви ли не сиропи сим сменила но нищо не помага.Кажете ми какво да правя много съм отчаяна.

# 1
  • София
  • Мнения: 1 546
Възможно е това да е т.н. алергична кашлица. Сега времето предразполага, още повече и след позаслабнал имунитет. Нощната кашлица подсказва за нещо подобно. От друга страна може да се вземат някои мерки. Спете на отворено- ЗАДЪЛЖИТЕЛНО! Стаята трябва да е добре проветрена а може и да е сух въздуха в стаята. Повръщането предполагам е следствие от кашлицата. Вероятно пшрави спазми на дробчетата. Задължително ходете на лекар да ви чуят. Може и някой бронхит да има детето. Наскоро пихме Вентолин - на нас ни помогна добре и бързо. Успех newsm10

# 2
  • Мнения: 4 458
Защо не пробваш с парна баня. Ако не помогне със сигурност няма да навреди.
Сваряваш вода, сваляш я от котлона и слагш малко йод + сода за хляб. Слагаш детето над парата да диша - това помага за кашлицата!
За повръщането, и аз мисля че е от кашлянето. Вечер не и давай тежка храна. Давай чай с мед - лайка, мента.... такива които успокояват стомаха, джоджан.
Когато спи я слагай на по-висока възглавница или повдигай леглото за да не повръща
 newsm78 май това е за сега.
Щом лекарите не виждат проблем не е нужно да и даваш лекарства. Ако обаче това продължава по-дълго, пак я заведи на лекар за преглед, нищо не се знае...
Успех

# 3
  • област Софийска
  • Мнения: 1 719
Ние всяка пролет сме така. Преди месец-месец и половина пак. Водих я на лекар, нито гърло червено, нито температура, нищо. През нощта кашляше почти нонстоп и ги точеше едни сополи, ум да ти зайде. Та нашата педиатърка ни прати на нагревки. Направихме 6 или 7 и край вече със сополите и кашлицата(да чукам на дърво). От нагревките и мина без никакви сиропи или капки.

# 4
  • Мнения: 1 680
Ние всяка пролет сме така. Преди месец-месец и половина пак. Водих я на лекар, нито гърло червено, нито температура, нищо. През нощта кашляше почти нонстоп и ги точеше едни сополи, ум да ти зайде. Та нашата педиатърка ни прати на нагревки. Направихме 6 или 7 и край вече със сополите и кашлицата(да чукам на дърво). От нагревките и мина без никакви сиропи или капки.

Какви нагревки? С кварцова лампа ли?

# 5
  • област Софийска
  • Мнения: 1 719
Да, с кварцова лампа. Първо и слагат някакви като магнити на главата. Това са някакви големи магнитни кръгове, тя ляга и рехабилитаторката и ги сложи на ушите. Така лежи с тях 10 минути. После нагревките с кварцовата лампа - нагрява нослето, гърлото, гърдичките и гръбчето. Рехабилитаторката ми каза, че дъщеря и само така я е оправяла от всякакви настинки и никога не и е капала капки в носа. Аз съм доволна.

# 6
  • Мнения: 1 680
А колко минути продължават нагревките? Колко дни, всеки ден ли?
Имам кварцова лампа вкъщи, но не съм се сещала, че мога да я ползвам.

# 7
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 311
Точно на алергия ми прилича.И ние сме така вече 2-ра пролет.миналата година й давах"Зиртек", а тази "Цитросепт"/мисля,че е по-удачен избор/

# 8
  • Мнения: 414
Цитат
Рехабилитаторката ми каза, че дъщеря и само така я е оправяла от всякакви настинки и никога не и е капала капки в носа. Аз съм доволна.

А къде правят такива нагревки? Ако идеш без направление знаеш ли колко се плаща? Как се казва тази рехабилитаторка?

# 9
  • област Софийска
  • Мнения: 1 719
Aми, по принцип нагревките би трябвало да се правят 10 дни. Ние обаче ги правихме 7 и пак имаше ефект. На нагревки ме прати личната лекарка, така че питайте вашата да ви насочи. А що се отнася за цената, можело и чрез здравната каса безплатно, обаче трябваше да ходя до Ботевград. А тук, в Правец, плащах по левче на нагревка.

Общи условия

Активация на акаунт