млякото и мл.продукти ми горчат !?

  • 3 798
  • 8
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 3 847
То не му е мястото тука да питам, ама някой ако знае защо така изведнъж започна да ми нагарча прясното мляко, нека сподели.

Горчи ми от две-три седмици насам и спрях да го ям ( пия ). После, обаче се оказа, че ми горчи и киселото, а вече и кашкавала. Направо съм изпаднала в недоумение - цял живот много съм обичала мляко и производните му и съм ги консумирала постоянно, а сега ...

# 1
  • Мнения: 1 497
Обикновено като е старо, престояло или нетехнологично приготвено горчи. Ти от една и съща марка ли купуваш?

# 2
  • София
  • Мнения: 3 847
Прясното ми е домашно. Киселото е Здравец. А за кашкавала - не знам, но е от пита.

# 3
  • София
  • Мнения: 3 847
Забравих да допълня, че на скъпия нищо от гореизброеното не му горчи, т.е. грешката е в моя телевизор.

Що не вземе да ми горчи шоколада например. Или сушените кайсии, а?

# 4
  • Мнения: 830
Нямам идея ?! Да си си попарила скоро вкусовите папили по езика с нещо горещо  , или нещо люто ? А солено и сладко нормално ли усещаш ? А скъпия ти остро обоняние ли има ? Да речем , моя хич го няма нито по миризмите , и по вкуса също .
Пробва ли с друг вид мляко и кашкавал ?
Сещам се че при някой заболявания или при хранене с определени храни ( треви ) млякото на животните може да се вгорчи , и дори да не може да се закваси хубаво . Но , това не би имало общо с кашкавала ( освен ако не си го правиш ти , което вече рядко се среща ).
Да бе , защо и на мен не вземат да ми горчат тези шоколадови бисквити в които съм влюбена напоследък ?!?!

# 5
  • София
  • Мнения: 3 847
По принцип не консумирам нищо горещо. Люто не ям. И скъпият си е със съвсем нормални сетива ( по-добри от нормалните, ако питаш него ). Кашкавала не го сиря аз. Даже не знам как се прави.

Забравих да кажа, че първо ми загорча масло от мандра. Т.е. заека, който беше запечен с маслото. И то само на мене, а бяхме 5 души около тавата. Да не би да съм се предозирала с животимски мазнини? Всичко млечно, което ям е пълномаслено. Май имаше витамин А в маслото. И да ми е дошло в повече?

# 6
  • Мнения: 1 497
Тези масла действително горчат.

# 7
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Може да си наситила организма с млечни продукти,случва се.Спри ги за два дни и опитай пак-при мен имаше резултат.Успех!

# 8
  • София
  • Мнения: 3 847
Ще пробвам. Мерси.

Общи условия

Активация на акаунт