Пъпки от бълхи

  • 24 078
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 334
Здравейте майчета,

на Хриси от вчера по врата й се появиха пъпчици,но не са грапави,а стоят като точки /подкожни/.В началото ми приличаха на бенки,но я заведах при педито и тя ми каза,че най-вероятно е бълха. newsm78Принципно на племенника от бълхите пъпките са му големи и възпалени,а на малката стоят като ситни точици около врата и тук там по гърдите.Кажете майчета ако децата ви са ухапани от бълхи как изглеждат пъпките.Много съм притеснена да не би да е нещо друго,защото не ми прилича на алергичен обрив или обрив от претопляне.Нали се сещате какви мисли могат да ми минат през главата.Ако продължават да се развиват ще й правим кръвни изследвания.
Ех ако знаете как се притеснявам. Weary

Предварително ви благодаря за мненията и съветите ви!

Последна редакция: чт, 02 юни 2005, 12:18 от Anni

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 1 162
По принцип пъпките са като червени точици, не е задължително да са като пъпки. Племенникът ти най-вероятно прави като алергична реакция към бълхите и за това да са такива големи пъпките.

# 2
  • Мнения: 1 041
На Ици преди няколко седмици по вратлето му се беше появил обрив. Първо приличаше на зачервена кожа само/сутринта/, към обед започнаха да се оформят пъпки. Веднага по съвет на педиатърката/ тя каза също, че дори паяче да облази, може да се получи страшно изприщване при малките деца/,  започнахме да мажем с Фенистил гел и го успокои. Вечерта обаче беше кошмар - така го сърбяха тези ужасни пъпки. Не можеше дълго време да заспи. По едно време пак разгледах пъпките и установих, че има нови червени точки като ухапване от бълха. Падна едно голямо търсене и открихме виновницата. Пъпките обаче /при 3-4 ухапвания според мен/ стаха около 20-30. Имаше по бузките, в ъгълчето на окото, по ушенцата и по гърдичките. Явно се беше получила алергична реакция. Около 4 дена много го дразнеха. Получиха жълта коричка. Чак сега се заличиха белезите от тях.

# 3
  • София
  • Мнения: 2 178
И ние сме имали ухапано от бълхи, ама си беше само като червени точици, нямаше пъпки. Не съм мазала с нищо. Само дето намерих виновниците и ги  #2gunfire #2gunfire #2gunfire!
Почвай и ти да ги търсиш!

# 4
  • Мнения: 3 251
Пъпките от ухапвания на бълха при някои стават на пъпки/като при мен,ужасно сърбят #Cussing out/а при някои стават само като зачервени петънца,но винаги са като пътечка.Лятно време като дойде,ми се плаче!И "Аутан"ползвам и "Off"  и пак ме нахапват .... SickПекне ли слънцето ,също като помияр се чувствам-където и да мина все ми се качва някоя и смуче,ли смуче кръв...  ooooh!

# 5
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Червено кръгче - в центъра тъмно тъмно петънце - мястото на ухапването.
По вътрешна страна на бедра, корем, вътрешна страна на ръчичките - абе по-меките части на тялото.
Обаче!!! Аз мислих, че ДАни има ухапвания от бълхи- но съм пропуснала че петънцата са УПЛЪТНЕНИ - това било алергична реакция.
Затова все пак питай педито отново - а и дали й имаш на педиатърката довирие?

А и - пъпките от бълхи обиновено се появяват след сън - те хапят тогава най-много.

# 6
  • Мнения: 3 251

А и - пъпките от бълхи обиновено се появяват след сън - те хапят тогава най-много.
При мен се появяват веднага след ухапването,дори на улицата.Явно проявата е различна при всеки организъм.

# 7
  • Мнения: 2 534
На мен и на мъжа ми стават като плюски , а на Поли са само точици от ухапването . Нищо му няма на детенцето , ще му минат бързо , ама да унищожите натрапниците . Нашата беше един брой , пристигнала снощи у дома заедно с Поли (видях я на памперса , но ми се изплъзна) , но съпругат ми я хвана посред нощите , гооооолямо преследване беше .

# 8
  • Мнения: 5 539
Пъпките от ухапвания на бълха при някои стават на пъпки/като при мен,ужасно сърбят #Cussing out/а при някои стават само като зачервени петънца,но винаги са като пътечка.Лятно време като дойде,ми се плаче!И "Аутан"ползвам и "Off"  и пак ме нахапват .... SickПекне ли слънцето ,също като помияр се чувствам-където и да мина все ми се качва някоя и смуче,ли смуче кръв...  ooooh!

И аз съм така Sick Само че при мен понякога стават на хроли и сърбят ужасно.
Чувала съм, че бягат от оцет гадинките.
И ме е яд, че с мъжа ми уж в едно легло спим, а само мен хапят, когато се появят Laughing

# 9
  • Мнения: 4 358
При прясно ухапване пъпката е бледо петънце с червена точка в средата. После целите петънца стават червени.
Anni, лекарката ви е много по-компетентна от мен, но по твоето писание пъпчиците ви ми приличат повече на претопляне.

# 10
  • Мнения: 3 334
пъпчиците ви ми приличат повече на претопляне.
не са за съжаление!Ние сме имали такива пъпчици и знам как изглаждат.За моя радост както каза и педито ако са от бълха трябва да се заличат до ден два.Сега на врата изчезнаха съвсем,но имаме 2,3 нови по коремчето.Дано наистина е бълха,а и ви благодаря за мненията.

# 11
  • sofia
  • Мнения: 8 933
И аз си мисля, че може и да са от претопляне.
А за пъпките от бълхи на мен ми стават огромни плюски, после с воднист връх, раничка (щото се драпам) и цял месец не обувам пола.
На мъжа ми са точки, дето за два дена и ги няма...
И моя син нещо се беше изпъпчил по краката и ръцете, неравномерно и предположих, че е бълха. Вече му завехнаха, но си бяха пъпки, не такива каквито ти ги описваш

# 12
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
На мен от бълха (а и на малчо) ни седят както червени точки, мноооого сърбят. Също така са на определени участъци и се получава нещо като "петно" от червени точки (от нахапано), в смисъл кацнала около вратлето и яла, яла (гадини мръсни). Търси бълхата, или намажи с нещо. Лично при мен се подуха като пъпки след като ги чешах  Embarassed, преди това бяха саммо точки.

# 13
  • Бургас
  • Мнения: 5 631
Аз може ли да дам едно предположение  Thinking Ако са много на брой, много малки петънца, а не пъпки, лилаво - червенички и са по бузките и по шията, може да са от плакане. На Иван когато много се дере му се появяват такива петна. Нашето педи каза, че са му слаби капилярите, а той бая се пъне да реве понякога и после се появяват и след два дни ги няма. Диаметъра им е не повече от 1-2мм.

# 14
  • Мнения: 3 251
Аз може ли да дам едно предположение  Thinking Ако са много на брой, много малки петънца, а не пъпки, лилаво - червенички и са по бузките и по шията, може да са от плакане. На Иван когато много се дере му се появяват такива петна. Нашето педи каза, че са му слаби капилярите, а той бая се пъне да реве понякога и после се появяват и след два дни ги няма. Диаметъра им е не повече от 1-2мм.
И предложението ти е прието Sesana!
Моят малкия син Ники го прави тоя номер,от бебе още,като казах на нашето педи и й се стори чудно,но след една демонстрация....веднага повярва. Laughing

Общи условия

Активация на акаунт