Отговори
  • Мнения: 2 149
Ще се опитам да бъда изчерпателна, за да разберете защо съм на тръни.
Детето ми, момче, е на 2г и 2 месеца почти. Незрял се роди, въпреки, че бе в началото на 9 месец, поставен на системи и след 12 дни в болницата бяхме у дома. Кърмен е 8 месеца. Като цяло боледува често. Опитахме и хомеопатично, налага се и с лекарства да го лекуваме.
От няколко месеца се въртят инфекции около нас - един хремав, друг кашля, един с отит, друг с ангина. Той боледува няколко пъти, като последния път се наложи вече да вземем АБ, пи Класид 12 дни, това бе от 7.04 до 18.04, после след 12 дни започна това /по Великден се падна/
28.04Задави се една сутрин и повърна. След няколко часа се задави отново, отново повърна, последва вдигане на Т, до 38,5-39.0, бяхме в провинцията. Прибрахме се и го заведохме на лекар, слушлката нищо не показа, гърлото леко червено. Нищо като действие, всъщност искаха да пие Зинат. Без изследвания.
30.04
Направихме кръвна картина, т.е. аз я пуснах самосиндикално, утайка 37, левкоцити 23. Снимка в Окръжна болница - двустранна пневмония, слушане чисто, поддържаше Т около 38-38,5, изписаха ни Цефзил. Пи го 6 дни.
07.05
Кръвна картина още по-лоша - утайка 50, левкоцити 28.
Постъпихме в Окръжна болница.
Там изписаха някакъв Трицин, пи го 5 дни, температурата варираше около 37,3-38,3, даваха и Ефералган.
Последва гнойна ангина. Налепи по гърлото /не било гъбичка, налепи били/
11.05
Смяна на Аб по случай ангината - Сулперазон - 5 дни. На 2-3-4 ден Т пак имаше случаи да се качва на 38,3.
И на 10 ден, 16.04 той не бе вдих=гал висока Т и те радостни донякъде, ни изписаха.
От 16.04 сме на Формилид /Клацид/, днес е 5 ден. Нямаше Т 3 дни, от вчера започна с 37,2. Тази сутрин 37,2, следобед 38,1, привечер 38,5. Дала съм Нурофен, утре ме чака поредната кръвна картина. Ако е зле, отново влизаме в болница.

Може ли някой да ми даде съвет какво да правя с детето си? Какво да правя с лекарите? Аз разбирам, че вирусът е упорит, че той е малък и т.н., не искам да сменям болницата, понеже ако кажат че отново сме за хоспис, то е добре който го лекува да си го излекува. Но не знам и как да постъпя - ами те очевидно не могат да поставят точната диагноза, толквоа лекари му се изредиха да го слушат! Не е кашлял, но да кажем пневмонията да е странна.
От вчера го боли врата, не дава да го пипаме. 2 лекарки го прегледаха, и от Окръжна, и от нашата 3-та градска. И двете не се усъмниха за менингит /пу да не дава Господ, да не чуе Дявола!/

Има ли някакво изследване което е добре да направим? Посъветвайте ме нещо! Скенер?ЯМР?Какво да правим? Praynig

# 1
  • Мнения: 1 322
Мога да ти препоръчам Д-р Ваня Калева от МЦ Детско здраве или Д-р Масларски от Вита. Ние при Масларски не сме ходили, но казват, че е много добър.

# 2
  • Мнения: 433
Направете антибиограма на кръвта,ако все още не се знае какво е,но не съм сигурна дали не трябва известно време да е бил без АБ.

# 3
  • Букурещ
  • Мнения: 1 236
Д-р Атанас Мангъров- завежда Детско отделение на Инфекциозна болница. Страхотен лекар и човек, викала съм го на дом. посещение. Ако се интересуваш ми пиши на лични, ще ти пратя координати.

# 4
  • София
  • Мнения: 4 570
Чаено момиче, как сте? Намерихте ли правилния лекар?

# 5
  • Мнения: 2 149
В сряда ни приеха в 6ДКЦ /3-та градска/, където му спряха Аб, вляха банка гликоза, правехме по 3 инхалации с Вентолин, сироп Бромхексин /или Бронхолитин, не запомних/. Капки за очи и нос Макситрол.
Без Т е от самото приемане , вчера ни изписаха. Засега са казали да следим за повишение на Т и утре сме на контролен.
Изследваха го за Ебщайн Бар /мононуклеоза/, отр. резултат.
Споменаха алергия и казаха да махаме кучето.
Сега се надявам да се стабилизираме съвсем и да започнем да правим консултации с лекар/и/ относно бъдещото ни поведение за здравословното му състояние и изобщо как да процедираме.

Последна редакция: нд, 25 май 2008, 08:12 от Чаено момиче

Общи условия

Активация на акаунт