Колко вода

  • 641
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 276
здравейте мами

на повечето от вас може би въпроса ми ще се види странен, но аз наистина се чудя

никола мина 6те месеца преди седмица и от 4 дни му давам пюре от тиква, засега по няколко лъжички. досега го кърмех изключително, без вода, без чай

мисля, че е време да му давам и вода, още повече, че започна да става доста топло

той още се буди през нощта поне по веднъж и обикновено го кърмя, макар и за кратко (може би е само жаден)

та въпросът ми е колко вода е нормално да пие, през деня и през нощта. дали да го оставя да пие колкото си иска (всъщност се опасявам, че тогава ще суче по-малко. не че е дребничък

# 1
  • Мнения: 690
след като вече сте на пюрета, давай му да пие колкото иска вода  Peace няма "норматив" - давай му, колкото изпие  Peace

# 2
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Дъщеря ми започна да пие вода на  1 годинка-до тогава не искаше Peace

# 3
  • Мнения: 5 401
Ако продължиш да кърмиш на поискване, бебето няма да има нужда от вода все още! Това че си дала старт на захранването, не променя кърменията на човечето.  Wink

Моят змей пропи вода чак на 10-11 месеца..  Simple Smile

# 4
  • Мнения: 56
Предлагай вода постоянно. Ако иска да пие колкото иска.

# 5
  • Мнения: 2 614
Предлагай вода през деня, колкото иска детето, ако въобще иска да пие....Но да замениш нощното кърмене с будене за вода....ами честно казано аз не виждам смисъл. Просто защото все ще се будиш по една или друга причина....защо детето да не суче, вм да се налива с вода....
Дъщеря ми пропи вода след годинката. Дотогава утоляваше жаждата си предимно с кърма  Mr. Green

# 6
  • Варна
  • Мнения: 102
Предлагай вода постоянно. Ако иска да пие колкото иска.
Peace

# 7
  • Мнения: 236
Моята още не пие вода - давам й, тя я изплюва. Мисля, че си набавя вода от кърмата все още. Следи напишканите памперси - ако пишка по  около 6 пъти на ден, значи му е достатъчно водата

# 8
  • Мнения: 2 829
Ако искаш, можеш да започнеш да го учиш да пие вода от обикновеня чаша. Отначало дребния ще се залива, но много бързо ще усвои новото умение. Това има няколко плюса-елиминира се използването на биберони, винаги, когато ти пиеш вода ще предлагаш и на малкия, той ще усвои ново умение (за моя това беше като интересна игра) и ще си спокойна, че предлагаш вода.

# 9
  • Мнения: 3 929
Давай му толкова, колкото той иска. Ако не пие много, въпреки че идва лято, не се притеснявай от обезводняване. детето си набавя течност с кърмата.

# 10
  • Мнения: 835
Моят на 1год пиеше много вода /150мл. за деня, понякога и повече/ и сокове /50-100мл.за деня/. То детето така имаше нужда, а и лятото все пак се потят повече.

# 11
  • Мнения: 276
благодаря на всички

аз не че искам да го отказвам от нощното кърмене, макар че напоследък се буди на 1-2 часа и се кърмим. мислех си, че идва лято, давам пюрета, а след 2 месеца ще се връщам на работа и ще се кърми не на поискване, а горе долу на час

днес обаче опитах с биберон да му дам вода (дъвче го), после с тия неразливащите чаши на авент (и нея я дъвчеше и се мръщеше) и явно ще подновя опитите по - натам. на лъжичката също се учуди, явно очакваше тиква, а не гола вода Simple Smile

# 12
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 475
При пюре без сол и захар може и да не иска вода. В плодовите и зеленчуковите пюрета също се  съдържа доста вода, а и съставките им не искат още течности, за да се преработят.
Синът ми пропи вода чак на година и 4 мес, но не е ял храни със сол.
Другата храна, която се нуждае от много вода за разграждане, са мазни меса, но това не се дава на бебе така или иначе (е, поне не от съфорумка Wink )

# 13
  • Мнения: 391
Предлагай вода през деня, колкото иска детето, ако въобще иска да пие....Но да замениш нощното кърмене с будене за вода....ами честно казано аз не виждам смисъл. Просто защото все ще се будиш по една или друга причина....защо детето да не суче, вм да се налива с вода....


 Peace Точно така. ние докато бяхме на кърма не сме пили вода; постепенно като се захранихме започна да пие, понякогя по една глътка, понякога по 100мл ня раз.

Общи условия

Активация на акаунт