Препоръчайте ми детска кухня...

  • 1 160
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 405
 Здравейте Hug
 Незнам дали задавам въпроса си на правилното място, затова предварително се извинявам ако не е така и нека бъде преместен. Та искам да ви помоля да ми препоръчате хубава детска кухня в близост до Паметника Левски ...или до ул.Раковска. И друго ще ви питам-от кога може да се започне даване на храна от детска кухня-съжалявам за глупавия въпрос, но...В смисъл трябва ли да е напълно захранено бебето или не. Наистина незнам Embarassed.
 Хайде вие сте!  bouquet

Последна редакция: пт, 23 май 2008, 02:02 от Доня Туфиня

# 1
  • София
  • Мнения: 1 391
По спомен май приемаха след 10 месец, но не съм 100% сигурна. А колкото до детска кухня в центъра - на мен всички частни ми отказаха доставка заради трафика в този район, така че те съветвам да мислиш в посока държавна. Ако не те мързи да се разхождаш можеш да взимаш от Хер Бебе на бул. Мадрид близо до ул. Черковна (там е детския им магазин, но до колкото знам можеш и да си вземеш храната от едноимената кухня). Дано съм била полезна Peace

# 2
  • София
  • Мнения: 2 296
Ние сме на държавна кухня,от 10 месеца е записването там.
В вартала има и "Джуниър меню",там е от 8 месеца.
Чела съм из форума майки,чиито деца са на кухня от 6 месечна възраст,
май в провинцията беше.

Детски кухни в София Peace

# 3
  • София
  • Мнения: 5 716
Имате доста време до кухня Peace
Държавните са след навършени 10 месеца!
Евка,ти е дала списък с държавните иначе има и частни които като дойде време може да прозвъниш!
http://www.mamalusi.hit.bg/index.html

http://www.ozi-food.com/

http://www.herrbebe.com/

# 4
  • Мнения: 4 784
За конкретно място, откъдето да вземаш ДК незнам, защото не съм от София. На втория въпрос, мисля че бебчето ти още е много мъничко. Повечето мами тук ще ти препоръчат да изчакаш с каквото и да е захранване, докато бебето не навърши 5 - 6 месеца. След това започваш с постепенно въвеждане на нови храни и ако всичко е наред евентуално към десетия месец да го запишеш на кухня.

# 5
  • Мнения: 7 723
Да. Бебето трябва да е предварително захранено с всичко,
щото от детските кухни дават "човешка храна".
По принцип има възрастова граница 10 месеца,
но и преди тоя възраст да е захранено, пак ще те приемат
с бележка от педиатъра, че детето ти няма алергии.
....
...моите деца, например почнаха да ядат храна от кухня при навършени 8 месеца.
Е, пасирах им лещата (например), но я ядяха.

п.п...ако ще се ориентираш към държавна кухня,
не е зле вече да се запишеш. Нищо, че детето ти е още малко Peace

# 6
  • Мнения: 523
А в нашата кухня ( преди дая закрият де ) приемаха мисля от около 6 месец .

# 7
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
В София кухнята е от 10-я месец Peace

# 8
  • Бургас
  • Мнения: 10 348
В Бургас кухнята е от 9 мес., но като гледам в София е друго.А за захранването - трябва да е захранено детето с нещата подходящи за неговата възраст.В кухните храната е съобразена с възрастовата група  Peace

# 9
  • Мнения: 405
 Благодаря ви много на всички за отговорите Hug. Ние ще се захранваме след 5м. и просто исках да събера малко инфо и по въпроса за ДК. А относно местоположението на някоя, която би ми била по-близо ще погледна в линковете, които сте дали. Ако някой се сети за някоя наблизо може да пише
  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт