Повръщане при прием на лекарства...

  • 1 262
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 668
Мили мами - имам нужда от съвет.
Голямата ми дъщеричка е почти на четири години. Но от известно време, когато боледува и са й изписани някакви лекарства не желае да ги пие. Обикновено са под формата на сиропи. Първо се почва с добро, един път или два пъти ги изпива без проблеми. И след това почва големия цирк. 1/2 - 1 час увещания, молби и дори заплахи  Embarassed но казва че не й харесвали и не иска да ги изпие. А болестта не е нещо безобидно. При опит да го изпие (уж се е съгласила) започва да се напъва и повръща всичко. Днес почти не е яла, а при приема на лекарствата по обед повърна, и сега вечерта пак се напъва и върна малко от вечерята. Кажете как мога да я убедя??? (направо не ми се вярва да стане) да ги пие без всичките тези циркове и нерви, и дали това няма да й навреди на стомахчето (контролираното повръщане имам предвид).
Съжалявам ако темата ми не е в правилния раздел, но сметнах че тук е най-удачно да я публикувам.

# 1
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 473
При нас беше същото, само че повръщаше и по други поводи, просто по желание го правеше. Обясних и, че ако не пие лекарства няма да оздравее и няма да може да прави всички забавни неща, с които се занимава като здрава. После обясних, че ако не се лекува е възможно да влезе в болница и да се наложи да инжектират тези лекарства, след като не иска да ги изпие. И след като все пак ги повърна, и казах, че щом го прави по желание, явно и харесва да е болна и да стои мръсна и миришеща на лошо. Привидно се съгласих и и казах-Щом предпочиташ да си болна и оповръщана, няма проблем-ходи си така. И изиграх незаинтересувана физиономия. Тя много се впечатли, в момента когато е болна сама ме подсеща-Мамо, а сиропа?

# 2
  • Мнения: 668
Да беше толкова лесно....  Sad
Колко пъти й казваме, че като не си пие сиропите ще се разболее още повече и ще влезе в болницата, там ще я боцкат (тя знае, защото беше за няколко дни там) и т.н. Обаче репликата е: "Не ми харесва! Не искам да го пия!" И си крие устата и така... Ще се опитам да пробвам с незаинтересуваната физиономия, та дано има ефект.

Общи условия

Активация на акаунт