Подуване на гърда при момче

  • 16 623
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 660
Здравейте !
Мноооооого съм притеснена , да не кажа истерясала от снощи , когато забелязах леко подуване под ареолата на зърното , в ляво . От другата страна е меко и не е толкова изпъкнало . Казва , че е по -чувствително на докосване .
Той е на 13 и половина и си помислих дали не е свързано със събуждането на хормоните , но пък е момче ?
Кажете нормално ли е според вас ??? Случвало ли се е при някого ? Трябва ли да потърся помощ и от кого ?

Предварително благодаря!  bouquet 

# 1
  • Мнения: 524
Най-добре го заведете при личният лекар, той ще ви каже какво да правите. На моето момче се случи нещо подобно, но беше бебе. Успех ви желая.

# 2
  • Мнения: 286
Здравейте !
Мноооооого съм притеснена , да не кажа истерясала от снощи , когато забелязах леко подуване под ареолата на зърното , в ляво . От другата страна е меко и не е толкова изпъкнало . Казва , че е по -чувствително на докосване .
Той е на 13 и половина и си помислих дали не е свързано със събуждането на хормоните , но пък е момче ?
Кажете нормално ли е според вас ??? Случвало ли се е при някого ? Трябва ли да потърся помощ и от кого ?

Предварително благодаря!  bouquet 
Да, от хормоните е!
Наскоро моя близка ми се оплака от същия проблем при сина й. Завела го на лекар и той казал да не се безпокои, че е от хормоните.

# 3
  • Мнения: 143
Спокойно, от хормоните е, свързано е с растежа. Моят син е на 11 и половина и онзи ден го водих на лекар по този повод.И аз доста се бях стреснала, защото ми показа в петък вечер и чакането събота и неделя допълнително ме изнерви, но имах една мисъл че е свързано с хормоните, като имам предвид на нас как ни се отразяват хапчета с хормони.И лекарката ни успокои.Но ти за свое успокоение пак си го заведи. Hug

# 4
  • Мнения: 660
Записах му час за преглед все пак , но благодаря много за успокоителните думи!!!  bouquet

# 5
  • Мнения: 418
Много скоро се случи това при нас....нямаме и 2 годинки...отидохме на доктор и той ни каза,че ще се оправи...така и стана...след 2,3 дни нямаше нищо...не се безпокой...аз съм същата паника...направо се побърках,докато отидем на лекар..

# 6
  • София
  • Мнения: 2 296
Синът ми като новороден беше с леко подути гърди,аз същ осе бях притеснила,но
лекарката ме успокои,че е хормонален бум и наистина отшумя след няколко дни.
Сигурно и при вас е от хормоните,въпреки,че е голям.Те сега започват да бушуват.

# 7
Здравейте, моят син е на 12 и половина и вчера се оплака от болка в една гърда. Леко се е подуло. Кажете ми моля, колко продължи при момчетата на тази възраст, при които е имало подобен проблем?
Благодаря Ви!

# 8
  • Мнения: 660
Здравей , Деси !

При синът ми продължи около 2 месеца и отшумя . Сега всичко е нормално и няма олаквания . Говорих с много лекари в последствие и ми обясниха , че това се държало на събуждането на жлезите и на факта , че хормоналната секреция е все още не добре регулирана . Наблюдавай детето и не се притеснявай ! Поздрави !

# 9
Много благодаря за успокоението. Ще го наблюдавам и се надявам да мине по-бързо. Хубав ден и благодаря още веднъж!

# 10
zdraveite az sam mom4e na 16 god. i ot 2-3 god. imam tozi problem napravo kato sum po kys rakav mi se podrigravat..

# 11
  • Мнения: 25 447
Сподели с родителите си и ги помоли да те заведат на лекар. Ние тук нищо конкретно не можем да ти кажем.

# 12
  • Мнения: 1 820
Сподели с родителите си и ги помоли да те заведат на лекар. Ние тук нищо конкретно не можем да ти кажем.
или иди сам,ако искаш  Peace

Общи условия

Активация на акаунт