Бирени рецепти или Евро 2008!!!

  • 16 315
  • 154
  •   1
Отговори
  • Countryside
  • Мнения: 11 617
С наближаването на европейското по футбол  ми хрумна да споделяме тук лесни и бързи рецепти за бирени мезета. То се е видяло, че волю-неволю всички мачове у нас ще се гледат, поне да има повод за кулинарна радост ( най-вече за не чак такивата футболни фенове като мен  Whistling ). Разбира се може и салатени мезета за ракия.  Mr. Green
На първо време ми хрумват (за бира):
панирани сиренца - тук включвам всякакви видове сиренца, не само бяло саламурено
панирани кашкавалчета
пържени/печени картофи със сирене, картофени кюфтета, картофено руло
сиренца/кашкавалчета, увити в бекон и запечени на скарата или грил тигана
пържен/печен патладжан/тиквички с доматен сос
огретен от каквото има със сиренца

п.п. може и мезета за узо/мастика у дома много уважаваме узото лятно време с доматки и айрян  Mr. Green

# 1
  • Мнения: 5 001
Ами Камамберче,ти си изредила всичко което и аз правя  hahaha hahaha hahaha hahaha
При нас върви и домашния чипс(щом е за мезе) подправен по различни начини....
А узото с айрянче си е класика  Peace
Също и панирани кренвирши(добро мезе за бира)

# 2
  • Countryside
  • Мнения: 11 617
Аз написах примерни рецепти на неща, които правя често, иначе и вурстове на скара ми влизат в репертоара  Mr. Green
Ами хората може да имат различни идеи и вкусове, да обменяме опит. Милото тръпне във възторг за нови рецепти, все пак е откривателска зодия, трябва да му се поддържа интереса  Mr. Green

п.п. Аааа и паниран камамбер с боровинково сладко, учудващо добре си подхожда с мътна вайс-бира

# 3
  • Мнения: 307
Много навреме ми е тази темичка. Точно се чудих за довечера,освен картофки,какво още да направя.
TheNMaster  , моля те ,дай рецептата за панирани кремвирши.

# 4
  • Мнения: 5 001
.
TheNMaster  , моля те ,дай рецептата за панирани кремвирши.
Ами кремвиршите се нарязват.Всеки на 3 парченца.
Панировката е брашно,3 яйца,сол,черен пипер и бира(може вместо бира да е газирана вода) до консиситенция по гъста от боза( за да не се стича от кренвирша).Понякога ,когато искам да е по - пухкава панировката слагам и по една щипка сода и лимонтозу.
 Топиш кренвирш и пържиш в силно сгорещено олио до златист цвят....Сервираш с горчица и гарнитура според вкуса....  Hug

# 5
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076

п.п. Аааа и паниран камамбер с боровинково сладко, учудващо добре си подхожда с мътна вайс-бира

айде отиде ми апетитът за цял ден  Sick нито вайс-биер, нито хефе-биер мога да пия Sick

при нас се пие без мезе, след яденето Mr. Green

ако пропусна вечерята и правя само мезенца, то правя:

прясна севрия на 2 надълго и пълна със шприцована млечна салата или родопска закуска
хапки от жълто сирене и зърно грозде (хляб, сиренето, гроздето)
тарама хайвер с препечени филийки от франзела
гуакамоле с тортиля-чипс
разни дипчета  (доматено, с меко сирене...) за тортиля-чипс
мини-пицички (рецептата съм я давала...)
шунка на рулце, пълнена със салата....

абе зависи какво имам в хладилника Crazy



# 6
  • Countryside
  • Мнения: 11 617
asyalein, не те е срам, да живееш в страната на бирата и да не се възползваш  Mr. Green Обожавам хефе-биер и вайс-биер, с вурстове или картофки и разни панирани сиренца, мммм.  Mr. Green Пръв фен съм на Пауланер-а и Хофершофер-а  Crazy А наливната вайс-биер е още по-добра, ама тука в бг си нямаме, само у немско съм пила  Confused

# 7
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
asyalein, не те е срам, да живееш в страната на бирата и да не се възползваш  Mr. Green Обожавам хефе-биер и вайс-биер, с вурстове или картофки и разни панирани сиренца, мммм.  Mr. Green Пръв фен съм на Пауланер-а и Хофершофер-а  Crazy А наливната вайс-биер е още по-добра, ама тука в бг си нямаме, само у немско съм пила  Confused

Schöfferhofer , ужасен език, а  Wink

мда, имат хубава бира, но онези мътилки и хефета не ги близвам Naughty
милото си е купил специална чаша за вайцена ooooh!
а като си поръча някъде навън хефе с бананов вкус и вече припадам smile3544
аз пия пиво или черна. има една алт, тя също ми харесва Peace

но тук се пие без мезе или поне не се сещам какво могат да мезят newsm78
те тук не мезят, те изяждат количества Rolling Eyes
аз май най-обичам брецел с обазда (рецептата я има в любимите)

# 8
  • Countryside
  • Мнения: 11 617
Уф, да не Шьоферхофер беше  Mr. Green
Ооо, и аз се сдобих със специални чаши за вайс биер, моята гордост са ми те. Мразя халби с дръжки, много са груби. Харесвам чашите за вайс биер-а и бирени чаши със столче  Flutter
Ще прегледам твоите рецепти за бирени мезенца  Mr. Green

# 9
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Сamamber,  за всеки вид бира си има и съответната чаша

за altbier

за weizenbier

за Pilsner Bier

за Kölsch 200 мл Mr. Green

универсални се водят халбите, кругът, "лалето", пинтата , и Willybecher

аз пия от бутилката Joy

 

# 10
  • Countryside
  • Мнения: 11 617
Знам аз, колко зор видях, докато намеря такива чаши:

Накрая си изпросих рекламни Пауланер от "Халбите" 2 броя Mr. Green
После милото ходи до Германия и домъкна цял комплект 6 чаши за вайс биер и 6 такива
, голямо щастие беше.  Mr. Green

# 11
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Божеее, мен ме карат бира да нося, ти чаши искаш  Joy

# 12
  • Countryside
  • Мнения: 11 617
Хрумна ми хрумка  Mr. Green така и така се раздрънкахме за различните видове бира, може да направим селекция за каква бира, какво мезе е най-подходящо. И кой каква бира харесва и пие най-често. Аз съм фен на немската бира (Пауланер, Шьоферхофер, Ердингер и т.н.), белгийската (Лефе и Хоогарден), както и английската Гинес. От бг бирите най ми  харесва Астика лукс и Шуменско червено (и светлото е добро).

Според мен най-подходящотот мезе за мътната бира (въпросната вайс биер) е това   Mr. Green :

Последна редакция: ср, 21 май 2008, 12:16 от Камамбер

# 13
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
както и англиската Гинес.


штттт, тихичко се поправи бързо, преди ирландците да прочетата горното нещо Mr. Green
Гинеs не е английски бира, ирландска е. Wink
и аз я харесвам, заедно с Kilkenny

обаче незнам на коя какво мезе пасва.... newsm78

# 14
  • Countryside
  • Мнения: 11 617
както и английската Гинес.


штттт, тихичко се поправи бързо, преди ирландците да прочетата горното нещо Mr. Green
Гинеs не е английски бира, ирландска е. Wink
и аз я харесвам, заедно с Kilkenny

обаче незнам на коя какво мезе пасва.... newsm78
Сериозно ли  hahaha Объркала съм се, иначе Мърфис не я харесвам. Килкени в бг няма и не съм я опитвала  Confused
Как незнаеш на коя бира какво мезе, накарай половинката да снесе инфо по въпроса  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт