Плочки върху дъски?

  • 4 847
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 782
Отново имам нужда от помощ. Другата седмица ще ни прекарват парното, т.к. много пуши решихме да затворим коридора и именно там да го поставим. За тази цел обаче човекът,който ще го монтира иска от нас да си налепим около метър плочки, все пак за по-голяма безопаснот.
Питанката ми е: Ние сме с дъски, той казва,че направо върху тях със силикон може да се налепят плочките?  newsm78Търсих в интернет такава информация, за стандартно лепене има много информация, обаче за това не. Каза че нямало смисъл да леем цимент, направо със силикона се залепяли.
Чували ли сте нещо подобно? Питахме в един магазин за материали, те не знаели? Та се чудим сега какво да правим?
Дано някой ми даде насока.
Предварително благодаря. Hug

# 1
  • Мнения: 192
Може но не е добро решение!
Отлейте армирана замазка (използва се армировъчна мрежа) като я направете поне 7-8 см с повече цимент и Ц-200. После налепете отгоре плочките.

# 2
  • Мнения: 3 782
Ще си го правим сами, така че ако може малко да разясниш. Blush

# 3
  • Мнения: 3 770
На мен ми си струва глупаво да се лепят плочки върху дъски.Все пак дървото се огъва в някаква степен при натиск и рано или късно тези плочки ще се начупят.Все пак не съм специалист , това си е мое мнение.

# 4
  • Мнения: 192
Отивате в първия склад и купувате мрежата - мисля че е 50см на метър. Взимате толкова бройки че да покрие площта.
С дъски оформяте кофраж, поставяте мрежата на земята. Забърквате замазката - цимент и пясък и наливате.

# 5
  • Мнения: 140
В предишният офис правиха пода по този начин,вече 6-7 години нищо им няма на плочките.Този начин често го използват в стари къщи с дървени подове,когато не искат да къртят.

# 6
  • 7800
  • Мнения: 243
При нас в магазините, където продават печки и камини на твърдо гориво, има и готови поставки направени по гореописания начин. Иначе си има специален силикон за залепяне на плочки върху дървени повърхности и ако дъските са стабилни, не мисля че е проблем направо да се залепят плочките.

# 7
  • Мнения: 3 770
Това е част от статия как да направим баня в стара къща с дървен под:

Старото дюшеме на пода може бързо и лесно да се покрие с нов, здрав и устойчив слой. За целта подът трябва да бъде сух, твърд и предварително почистен от прах, мазни петна и свободни частици и др., които могат да намалят адхезията. Дъските първо се третират с maxit floor 4716 – концентриран грунд на акрилна основа. Върху тях се поставя армираща стъклофибърна мрежа. Армираната с фибри разливна замазка maxit floor 4350, специално предназначена за ползване върху бетон, замазки, дърво, камък и керамика, се полага ръчно или машинно директно върху дървените дъски на пода. Нивото се вдига само с милиметри, а по така положената замазка може да се ходи след около 2-4 часа. Бързото съхнене на замазката и предварителното грундиране не позволяват на водата да премине от разливния материал в дървото, а също така и в гипскартонентите плоскости. Фибрите в замазката я армират и не и позволяват да се пропуква дори при огъване на дъските под нея и/или вибриране на цялата конструкция.

Така описаната система може да се изпълни във всяко едно помещение на къщата, като след изсъхване подът може да се покрие с разнообразни твърди или меки подови настилки. За изпълнение на наклоните в мокрите помещения може да се използва maxit floor 4350 със занижено водно съдържание или maxit floor 4040 – фина ръчно полагана замазка за наклони.

# 8
  • Мнения: 3 782
При нас в магазините, където продават печки и камини на твърдо гориво, има и готови поставки направени по гореописания начин. Иначе си има специален силикон за залепяне на плочки върху дървени повърхности и ако дъските са стабилни, не мисля че е проблем направо да се залепят плочките.
Ами точно това е,че дъските са стабилни, може ли да ми кажеш как се казва този силикон.
Диди 69, тази статия я четох, но все пак човека е поставял доста печки, не мисля,че ще ни излъже... Пък и е голяма хамалогия. ooooh!
ina-tina, за кой метод говориш? Този който Dembi ли каза? Dembi, благодаря ти Wink

# 9
  • Мнения: 3 770
Ами метода описан в статията е подобен на този предложен ти от  Dembi , с тази разлика ,че вместо цимент и пясък , се използва готова разливна замазка.Изглежда бързо и лесно.  Simple Smile

# 10
  • Мнения: 3 782
Диди  Wink, друго което ни тормози е дали трябва да налепим и плочки около стената? Май ще трябва иначе много ще се цапа пък и грозно ще стой.

# 11
  • Мнения: 3 770
Аз разбрах , че проблем е подът , а пък на стената - колко му е!  Simple Smile

# 12
  • Мнения: 3 782
Да бе ,ама се притеснявам.

# 13
  • Мнения: 140
Да става въпрос за този начин описан от Dembi ,армирана мрежа и замазка,а за стената -не стои грозно,поне това,което аз съм виждала-може само первази да сложите на пода.Все пак вие си решавате- вие ще си го гледате.

# 14
  • Мнения: 3 782
И аз имам предвид первази. Ами явно ще е именно този начин. Благодаря ви. Hug

Общи условия

Активация на акаунт