Близо от 5 месеца качва само по няколко грама

  • 1 128
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 555
Здравейте мили мами, знам че вие ще ми вдъхнете кураж и сили, така както благодарение на вас все още кърмя детенцето си ! Ето го и проблема, който ме мъчи : Дъщеря ми се роди 3550 гр и 51 см и до 4 месец качваше по кг-кг и половина, т.е. на 4м тя беше 7100 кг и 65 см и оттогава досега вече 5 месеца не може да достигне 8 кг  Sad качва по 100-200 грама на месец, а и нещо не расте на дължина според мен  Blush , сега е 7880 гр и 72 см ! Изключително кърмено бебе, захраних я на 6 месеца с каша като си мислех, че ще наддаде от нея повече, но не стана така. Правиха и два пъти изследвания и резултатите са добри. Просто незнам какво става. Всички ме обвиняват, че е заради кърменето и че съм пречила развитието на детето  #Crazy
Всички лекари ми казват да зарежа кърменето и да давам АМ, но аз ги гледам тъпо и им казвам НЕ. ЗАсега го отдавах на това, че е страшно подвижно бебе, което не спира да подскача и да се движи дори и на сън  Heart Eyes и по този начин гори калории, но ... все пак като сравнявам размерите на брат и , когато е бил на нейната възраст се плаша/ макар да беше на АМ не е бил пухкав /
 Благодаря ви и извинявайте за дългия пост, но вие сте единствените, които ще ме разберат !   bouquet

# 1
  • София
  • Мнения: 3 558
72см за 9-месечно момиченце са си даже доста, а с тези килограми й предвещавам манекенска кариера. Според мен се притесняваш излишно. Радвай се на детенце и пускай коментарите на другите покрай ушите си - особено препоръките за АМ.

# 2
  • Мнения: 2 829
Пишка ли достатъчно?
Как я храниш? Колко пъти на дн суче и колко пъти яде твърда храна?
Може би си струва да помислиш за някаква промяна в дневния режим и начина на хранене, вместо отбиване и минаване на АМ. Възможно е и детето просто да си е такова Hug
Според мен-дай да помислим дали начина на хранене е оптимален. Ако да, просто се успокой и приеми че има и по-слаби дечица. Аз познавам детенце на АМ, което беше 7.500 кг. на 1 годинка, напълно здраво.

# 3
  • София
  • Мнения: 1 504
Нашето педи каза, че е важно всеки месец да се отчита растеж/дори и по малко, но да има развитие/При нас се случи, че единия месец неможаха да я измерят добре и уж не беше пораснала, пък другия месец се оказа, че е дръпнала с 4 см, което нямаше как да стане, защото само първите месеци дръпват с по 4 6 см. Не мисля, че ако спреш кърменето детето ще почне да расте умопомрачително и едва ли това е причината, явно си имате манекенка.. Simple SmileАко се храни добре мисля, че няма какво да се притесняваш.

# 4
  • Мнения: 1 555
И аз не мисля, че кърменето е причината разбира се !
Иначе хранителния режим е горе-долу такъв при положение, че я кърмя на поискване : 6ч кърма, 9ч овесени ядки с плод, 12.30-13 ч месно пюре като половин час след това я кърмя, 16ч каша, от 19 до 22ч нон стоп кърмене + по 1-2 пъти през нощта !!! Памперсите ги мокри прилично и ги цапа 2-3 пъти дневно !

Даааа, и докторите казаха че ще бъде манекенка  Joy

# 5
  • Мнения: 3 205
Хранди, Иво се роди 3400, качваше по около кило първите 4 месеца и след това до година и 6 месца каччваше по 200гр на месец. На година беше 9 кила, на година и половина - 10. Захранен е на 6 месеца, винаги си е хапвал добре и е сукал добре. Звучи ли ти познато?
Има деца, които не наддават според каквито и да е схеми, но въпреки това са здрави, много подвижни и любознателни. Това е важното, а не колко наддава, си казах аз преди време и спрях да се притеснявам и да обръщам внимание и на роднините, които се притесняват. Клечо е и е дребничък за възрастта си, все още няма 12 кг. Между другото той се отби на година и 3 месеца и оттогава е на АМ, но ппромяна в наддаването му няма. 

# 6
  • Мнения: 2 614
Хранди, не знам това дали щ те успокои, но и Калина е така. Тя в момента на 2г6м е 11,5 кг. Винаги е била много живо и неуморно дете. Не е наддавала по повече от 200 гр след 4-ия месец. На година и половина беше 9,5 кг. Сучеше почти непрекъснато, а и си хапва порядъчни колучества друга храна. И досега е така. Въпрос на ген. Ако с мъжа ти сте слаби, все пак е въпрос и на ген.
Хранди, смятам, че количествата твърда храна, които поема въобще не са малки. Явно е до големия разход на енергия. Мисля,ч е нямаш повод за притеснения  Peace
В началото и нашата педиатърка беше се стреснала, че наддава малко, но после като видя какво живо детенце е и се успокои, и каза,ч е дебелите дечица не са задължително здрави! Така, че радвай се на детенцето си!  Peace
Доколкото разбирам и баткото не е бил едър, въпреки, че хранен с АМ  Peace

# 7
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 475
Първото ми дете така - отби се заради дохранване по съвет на лекарката, че малко наддава и сигурно нямам кърма. Обаче - от 5-ия месец до годинката пак си наддаваше по 100-200 г и едва успя да стане едва 8,5 кг някъде на 1г.
Също така много подвижно дете, всичко си ядеше, месни пюрета, каши, жълтък.
Извод - няма смисъл да отбиеш детето, за да установиш, че и с АМ наддава с много зор.
Някои хора са по-крехка костна система, по-дребни са като ръст, по-подвижни са и не пълнеят.
А и в крайна сметка гледаме деца, а не прасенца за сланина.

# 8
  • Мнения: 3 478
След всичко изброено, не  мисля че имаш място за притеснения. И моята качваше много бавно (никога повече от 400 гр. на месец). На годинката бяхме доста под вашите мерки и килограми и никой тук не го сметна за проблемно, много си ти е добре детето даже.

# 9
  • София
  • Мнения: 487
И аз мисля ,че няма защо да се притесняваш, ние сме на 1г - 7800 и 74см. Все още сме се кърмим ,но си похапваме и всякаква друга храна. Вчера бях консултация и педиатъра просто каза ,че сме финни дами.

# 10
  • Мнения: 1 555
Благодаря на всички ви за окуражителните отговори ! Наистина ме успокоихте   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт