Защо става така?!

  • 825
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 200
От вчера моето бебе не иска да суче от едната гърда, държа я по 10 мин, но тя не иска да захапе зърното въобще и реве неистово, чак се засинява, след като я сложа на другата почва да суче настървено без никакъв проблем и даже си заспива доволна на гърдата. Незнам какво става, моля ви помогнете ми, защото ако продължава така и не захапва зърното кърмата ще ми намалее, а от това ме е страх най-много. Мия и двете гърди преди всяко ядене  newsm78

# 1
  • Мнения: 3 929
Не знам, от какво може да е, но и моят син имаше един период, в който не искаше да суче от едната гърда. Отдавах го на това, че може позата да му е неудобна. Можеш ли да пробваш да смениш позата при кърмене? Не знам как точно я кърмиш, предполагам я слагаш в скута си. Ако е така, пробвай да я сложиш да легне на леглото и така да й поднекеш гърдата. При нас подейства. но не съм сигурна, че това може да е причината при вас.

# 2
  • Мнения: 200
зуки благодаря много , това е наистина добра идея, ще я пробвам веднага  при следващото хранене!  Hug

# 3
  • София
  • Мнения: 1 504
Ние и досега си имаме предпочитания от коя гърда да се почва кърменето. Предполагам, че или му пуска много или пък по-малко, ти прецени. Аз почнах да "пробутвам" непредпочитана гърда като я кърмех легнала или надвесена над нея...като първо давах тази която си иска и след това сменявах с другата...рядко хващаше смяната, особено като бях надвесена над нея/бебето легнало, а ти на колене и  ръце...малко кравешка поза Joy, ама ние почти месец изкарахме така/.   Можеш дори и да не миеш гърдите след всяко кърмене, а след като е цокало бебето да оставиш на въздух.

# 4
  • Мнения: 2 614
Мисля, че може и да е кърмаческа стачка, и бебето да изказва предпочитания към гърдите, но със смяната на позата, можеш добре да го залъжеш!
НЕ се тревожи, това са периоди, които отминават, но си трябва време, за да се свикне и да не се плашиш от всяка промяна на настроението на малкото ти бебче!

Ето тук има хубава статия и клипчета за поставяне на бебчето в различни пози! http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=26637.0
Успех, пиши как се справяте!  Peace

Общи условия

Активация на акаунт