леле, напих се!

  • 2 806
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 65
...а кърмя и беби май се разбужда... и е гладна...  Embarassed Embarassed без да искам някак стана, намерих един бейлис в хладилника и докато се усетя гаврътнах няколко чашчици... И сега като ми се замая главата! какво да правя, къжете? че вече и ръчичките ми взеха леко датреперят и не мога да търся във форумя какнво е писано вече. Плс, хелп! да йдавам ли да суче, доа не и ли давам и кога...Ц-ц-ц,срам ме е наистина

# 1
  • Мнения: 2 829
Ако имаш изцедена кърма под ръка-можеш сега да прибегнеш до нея.
Количеството на алкохола в кърмата е същото, каквото е и в кръвта....
Колко е голямо бебето?
Можеш да опиташ да отложиш храненето малко, докато ти поразкара, можеш да дадеш АМ, ако имаш под ръка приятелка, кърмачка можеш да я помолиш да ти накърми бебето.
Ако все пак не си пила много-можеш и да си накърмиш детето.
Друг не може да прецени вместо теб. Не изпадай в паника, бебето може да издържи известно време без да яде, докато прецениш какво да правиш Hug

# 2
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Нека да минат поне 4 часа, преди да дадеш на бебето да суче, а предвид че си изпила по-солидно количество, а не само едно чашка, е най-добре да са повечко часове, 6-8 часа. Междувременно ползвай или замразена кърма, ако имаш, или АМ.

# 3
  • Мнения: 65
ама леко ми се върти главата... как я направих тая простотия само! то аз не изпих толкова мн - 2 малки чаяшки, не съм се освинила, ама нали не съм пила близо година, веднага ме хвана. бебето е на 45 дни  Embarassed  имам АМ, ама тя не иска от шише да яде... добре, ще измисля нещо. благодаря все пак за отогвора, някак успокояващо е да получиш бърз съвет

# 4
  • Мнения: 65
а дали пък не е най-добре веднага да и дам? докато не е минало още толкова време и не е преминал  алкохола в кръвта? всъщност казвам 2 малки чашки, ама ги меря на око - то аз направо от шишето... ох...

# 5
  • Мнения: 2 829
Можеш да дадеш АМ с лъжичка, тъкмо докато се мъчиш ще изтрезнееш Laughing
Според мен е хубаво поне докато бебето направи 6 месеца да избягваш алкохола дори в малки количества. След това вече бебето е по-голямо, можеш да направиш и по-голям интервал м/у кърменията.... Та аз си позволявам малка чаша червено вино понякога.... Но първите месеци бях много стриктна...
Моля те не го приемай като упрек, всеки прави глупости понякога.... И аз не съм изключение....
Залъжи я с някакво минимално количество, колкото да издържи докато минат няколко часа....
Доколкото си спомням от шофьорските курсове в щатите казваха, че се изтрезнява по 1 час за всяка унция изпит алкохол. Т.е. около 2 часа за 50 грама концентрат. Можеш да премериш колко си изпила и да прецениш.

# 6
  • Мнения: 2 829
Щом ти се е замаяла главата алкохола вече е в кръвта ти.

# 7
  • Мнения: 65
да, сетих се и като си прочетох поста, че вече е преминало в кръвта - пиша глупости, ама то на пияна глава... то да ви кажа и без лъжичката вече поизтрезнях - от притеснение и гузна съвест. ще взема да я изведа, на чист въздух заспива веднага, белким се разсее за яденето  Confused мак сега се сетих, че имам и едно бурканче замразена кърма, ама като никога не съм и давала не знам по колко е нормално да изпива на тази възраст. абе някак ще се оправя, ама да ми е за обица на ухото. тя сега позамлъкна, хайде бързам да я хвана "на слабо време" да я изведа. благодаря много!

# 8
  • Мнения: 2 829
Замразената кърма я давай смело, колкото иска-толкова да изпие детето. Размразява се на водна баня. Нормалното за бебе на 1 месец май е към 90-100 грама. Но в твоя случай е важно детенце да хапне колкото да не е гладничко докато мама изтрезнее Grinning
Дано да поспи детенце.
Утре ще има да се смееш на днешните си неволи Hug

# 9
  • Мнения: 65
еми да, то още днес ми е смешно, но повече няма да правя така, ей  Naughty

# 10
  • Мнения: 690
 Joy Joy Joy
eee, поотпуснала си душичката малко  Mr. Green

# 11
  • Мнения: 6 438
Ох,то не е за смях,ама аз си се посмях  Grinning

karandash,кажи какво стана с разходката и яде ли детенцето замразената кърма?

# 12
  • Мнения: 65
Ох, абе голяма мъка - мъчих там, бутах лъжичката, а тя само ми се плези и всичко навън се разлива и плаче! Накрая ми писна и пияна- не пияна, бутнах гърдата. И не знам дали има връзка, ама вечерта за пръв път се усмихна няколко пъти- с една такава дебелашка, доволна-доволна усмивка...  Blush Даже съм я снимала, да си пазя за спомен тая историйка   Rolling Eyes

# 13
  • София
  • Мнения: 3 064
 Joy Хубаво се посмях с тази история. Няма страшно, само да не ти стане навик! Поздрави!

# 14
  • Мнения: 2 614
 hahaha е трябва да реагирам така, ама като ме развесели....
Редно е наистина да си по-внимателна. Но по-добър урок от този - нямаше как да получиш  Peace
ДА ти е живо и здраво детенцето!  Peace

Общи условия

Активация на акаунт