подаръци за бебе от кумове

  • 2 906
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 636
Въпросът ми е какво според вас трябва да дадат кумовете за бъдещото бебе? Ние дадохме кошче, количка /от нашето бебе, но много запазени/ и чисто нова преносима кошара. Мисля като се роди, да дадем и някаква дрешка. Дали е необходимо повече? Как се прави? Възможнностите ни са доста ограничени, а имам чувството, че хората чакат да съберат всичко необходимо за бебето от подаръци от роднини и познати.

# 1
  • София
  • Мнения: 18 679
Хората може би  не бързат да купуват, защото знаят, че с подаръците после много неща ще се дублират. Или просто са суеверни. Това си е техен проблем. А като страничен коментар мога да кажа, че щом въобще ти възникват такива въпроси, та чак и тема да пускаш по форумите, отношенията ви с кумувете са доста странни Laughing

# 2
  • Мнения: 636
Ние сме кумовете. А аз съм пускала и други теми по въпроса за кумове /за сватбата примерно/ и т.н. просто защото не съм наясно какви са традициите. А това дали са суеверни или не си е наистина техен проблем. Аз питах за моята част. Благодаря все пак за отговора, единствен до момента Wink

# 3
  • Варна
  • Мнения: 222
Според мен сте се отчели повече от добре. За някакви традиции не съм чувала. Когато кумците ни поканиха да видим бебето, ние им подарихме столче за кола, а когато се роди нашето бебе, техният подарък за него беше градинска люлка. Нашите кумове нищо не са ни подарили за бебето ни, но те не са и виждали още малкия. Вие се познавате най-добре, но все си мисля, че не е ваш ангажимент да оборудвате дома им с всичко, което им е необходимо за детенцето им. Някаква дрешка като се роди и това, което вече сте дали е напълно достатъчно според мен.

# 4
  • Мнения: 1 820
И аз мисля че сте направили достатъчно.Традиция за това няма.Има ако кумовете стават кръстници,което не е задължително обаче.А дали да купиш дрешка е въпрос на личен избор.Когато се роди бебето на нашите кумци му подарихме паяк,а на нашето бебе кумовете подариха златно слонче(висулка за синджир)и плюшена играчка.Не знам какви са отношенията ви,но ако е така както казваш че чакат да съберат всичко необходимо за бебето от подаръци ми се струват материалисти.И това не значи че щом си кума трябва да им обзаведеш и апартамента,освен да накупиш всичко на бебето.Но ти си решаваш! Hug

# 5
  • Мнения: 1 447
 Когато се роди дъщеря ми кумовете и подариха един голям плюшен заек,а когато се роди синът ми му донесоха едно комплектче.А са доста добре финансово.Въпрос на преценка.Когато се роди тяхната дъщеря ние купихме проходилка,три комплектчета,плюшени играчки,дрънкалки и часовник за детска стая.Кой каквото реши това купува,вие сте се справили чудесно.Мисля,че това е достатъчно

# 6
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Само добави играчка. Дрънкална най-добре Simple Smile

Според мен дрешка/завивка и играчка е достатъчно.
Това че сте кумуве не променя подаръците за бебе.
Подарявате на бебе, а не на кумците за бебето им Wink
За чувството  Simple Smile....-  при нас всичко беше купено по списък докато бяхме в болницата без да съм чакала на някой - въпрос на решение.

# 7
  • Мнения: 219
Нашите кумуве подариха на бебето столче за хранене и едно комплектче.
Според мен е напълно достатъчно, всичко е въпрос на възможности и лична преценка  Peace

Общи условия

Активация на акаунт