Относно направленията от ЛЛ(тип 9)

  • 14 008
  • 14
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 398
Здравейте,
Личната ми лекарка ми издаде направление за потвърждаване на бременността от специалист АГ, но отказа да издаде направление тип 9  за преглед при специалист "АГ и репродуктивна медицина" за включване в програма "Майчино здравеопазване" с обоснование 4е: трябвало да минат 45 дни от предходното направление.Има ли оснвание да го прави? Confused

# 1
  • Мнения: 1 691
Това за 45 дни звучи логично, защото през това време е валидно предишното направление. И може наистина да няма право да издаде ново за специалист от същата област.
А ти всъщност искаш вече да започнеш стандартната женска консултация и т.н., нали? Има време, не се притеснявай. Обикновено направление 9 се издава едва около 14 седмица, особено ако няма някакви проблеми с бременността. А ако имаш проблем, отиваш със старото направление при същия АГ.

# 2
  • Мнения: 2 531
Абсилютно вярно е- не може да те прати/ даде направление/ при един и същи специалист / АГ/ 2 пъти преди да са минали 45 дни! На мен също първо ми дадоха направление за потвърждаване на бременност / имаш пхраво на 3 прегледа в рамките на 45 дни/ и после ми дадоха направление за женска консултация!

# 3
  • Мнения: 4 753
На мен направо ми дадоха направление за ЖК и не съм ходила за други направления... Отидох при личната и й казах, че съм бременна и тя ми даде направлението... обаче вече знаех при кой лекар ще си следя бременността и не съм ги сменявала...

# 4
  • Мнения: 518
На мен направо ми дадоха направление за ЖК и не съм ходила за други направления... Отидох при личната и й казах, че съм бременна и тя ми даде направлението... обаче вече знаех при кой лекар ще си следя бременността и не съм ги сменявала...
Peace и аз така. Иначе и аз знам, че нямат право да издават направление за един и същ специалист два пъти в месеца.

# 5
  • Мнения: 257
Това за 45 дни звучи логично, защото през това време е валидно предишното направление. И може наистина да няма право да издаде ново за специалист от същата област.
А ти всъщност искаш вече да започнеш стандартната женска консултация и т.н., нали? Има време, не се притеснявай. Обикновено направление 9 се издава едва около 14 седмица, особено ако няма някакви проблеми с бременността. А ако имаш проблем, отиваш със старото направление при същия АГ.
ТАКА Е, НЕ СЕ ПРИТЕСНЯВАЙ!

# 6
  • Мнения: 3 621
сега ще ви кажа как беше при мене миналата година личния ми лекар ми издаде направление за АГ , отидох той потвърди бременноста , издаде ми лист от прегледа и с него се върнах при личната и тя вече ми даде друго направление с т.9 майчино здравеопазване, това стана в рамките на една седмица така че не е вярно че трябва да се чака 45 дена
късмет и лека бременност на авторката 

# 7
Здравейте!Мисля 4е съм бременна,правих си 3 теста на които се показваха бледи ,но видими 4ерти4ки.3 дена ми закъснява и в4ера  отидох при ли4ната лекарка за направление,но тя ми каза да отида за такова 4ак след три седмици ,за6тото ни6то нямало да се види,но това не е ли много дале4е,или аз просто нямам търпение?тогава май 6те сам в 2 месес?

# 8
  • Мнения: 4 753
Ей, аман от тия вашите лични лекари...  ooooh! Не е нейна работа какво ще се вижда и какво не... а пък и едно направление мисля, че важи цял месец... Иди й кажи, че си бременна, но се притесняваш, че имаш болки някакви си или гъбички...  абе нещо я стресни тая патка... Най-важният период за ембриона е през първите няколко седмици... Не знам каква е тая практика да ни пращат на гинеколог чак в третия месец... На мен като ми беше за първи път и нямах идея, че трябва да пия фолиева киселина, пък и работя в лаборатория с разни отровни изпарения ми беше важно да науча, колкото се може по скоро бременна ли съм или не...

# 9
Нямам избор 6те из4акам:(Аз съм 99%сигорна,4е съм бременна ,но пак трябва да се потварди ,пък и нали има доста изследвания!?Ако пак ида може да се ядоса -постоянно е кисела!А така нямам търпение... Rolling Eyes

# 10
  • Мнения: 4 753
gal4o86 ако имаш познат гинеколог (или такъв при който си ходила досега) може да отидеш да те види и да помолиш по-късно да донесеш направление... Аз така направих, защото майка ми не можа да отиде, а си беше запазила час и аз го взех... Нямах време да ходя за направление точно тогава...  Peace

# 11
  • София
  • Мнения: 1 524
На мен направо ми дадоха направление за ЖК и не съм ходила за други направления... Отидох при личната и й казах, че съм бременна и тя ми даде направлението... обаче вече знаех при кой лекар ще си следя бременността и не съм ги сменявала...

И аз така.

Милата - смени я щом е постоянно кисела.
Честита бременност.

# 12
МЕРСИ!Мога да ида при една 4астна,която е много добра и мила!Тя да ме види и после да отида при ли4ната лекарка,тя 6те не 6те 6те трябва да ми даде направление,тя даже не ми каза 4е трябва да пия фолиева киселина,хубаво ,4е аз съм запозната!

# 13
  • Мнения: 1 674
На мен направо ми дадоха направление за ЖК и не съм ходила за други направления... Отидох при личната и й казах, че съм бременна и тя ми даде направлението... обаче вече знаех при кой лекар ще си следя бременността и не съм ги сменявала...
И при мен се получи така.

# 14
  • Пловдив
  • Мнения: 398
Ами с малко разправии и обаждания от страна на ЛЛ в РЗОК получих направление МКБ Z34.0,тип 9,но от Здравната каса и обяснили че може да пусне жалба.Макат че гинеколога твърди че при смяна на типа (от тип 1 на тип 9)нямало такъв срок -45 дни.Явно АГ доктора се опитва да взима допълнително пари от НЗОК,абе ужас Rolling EyesВажното е че все пак получих желаното от гинеколога направление и сега ми предстоят изследвания, а има нвкъкъв проблем, за който пускам нова тема.

Общи условия

Активация на акаунт