Синът ми е на 5 и обича да обува обувките ми

  • 1 443
  • 23
  •   1
Отговори
Освен това облича и някоя нощница и с шал на главата се разхожда из къщи. Казва, че се прави на принцеса. Карах се, говорих кротко - не помага! какво да правя?

# 1
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
Вероятно е период.Рано е да те притеснява това му поведение.Не му се карай.С много търпение му обеснявай,че принцеси могат да бъдат момиченцата,а момченцата принцове или рицари например  newsm78.Измислете подходящо облекло за тях,дори можеш да включиш и някой друг меч или сабя,дори и нещо като конче ако нямате импровизирайте със стол или нещо подобно.Просто сменете ролите в играта. Peace

# 2
  • Мнения: 286
И аз съм на мнение, че ни бива да му се караш. Опитай се да превключиш вниманието му на друга роля например човекът-паяк: има костюми за тази роля или др.

Последна редакция: чт, 22 май 2008, 10:38 от Bonita77

# 3
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
Според мен също си играе.
Ще отмине скоро Grinning

# 4
  • Мнения: 4 841
Добре би било таткото (или друг мъж от семейството, който е авторитет за детето) да му поговори за това, че мъжете не могат да бъдат принцеси  Naughty
Все пак детето е на 5 години и не става въпрос за игра с кукла (където може да играе ролята на татко, батко и т.н.), а за лична идентификация. В никакъв случай не му се карай, забранявай и т.н., но и не оставяй нещата така  Peace

# 5
  • Мнения: 1 771
Мои познати имаха този проблем. Записаха го на спорт и бащата отдели време за детето си не само да говорят и да общуват, но и игри, разходки и мъжки забавления.

# 6
  • София
  • Мнения: 39 763
Най-вероятно е период в развитието. Дияна пък се намъкваше в дънките и обувките на баща си. Като имахме гости пробваше всички мъжки обувки наред, просто бяха огромни и интересни.
Развива се нормално.
Не мисля, че има смисъл от каране. Идеята за спорт и мъжки занимания е добра.

# 7
  • Мнения: 8 999
Не се притеснявай. И моят син вдена малко късно, че няма да наследи принцеските рокли на кака си, когато на нея и отеснеят! Беше си нарочил двечки и само дебнеше дали вече не са й достатъчно малки, за да минат в неговия гардероб. Много години ми бяха необходими да му обясня, че мъжете не носят розово. То пък в това време този цвят стана модерен за мъжките дрехи и се наложи да му обяснявам и убеждавам, че е добре да си облече розовата /момчешка/ тениска.
Смахнат свят!

# 8
  • Мнения: 700
Винаги съм се учудвала защо майки се карат на момченцата си, когато искат да карат количката за кукли на дъщеря ми.
Срещала съм и момченца, които с интерес наблюдават игри на момиченца с гримове и даже си слагат от вазелина - червило.

Ако го оставиш да се наиграе на воля може вече да не му е толкова интересно.  Карането май не е много сполучливо. По скоро ако мъжът в къщи отбележе, че това е женска играе, подплатено с подходящата интонация и израз на лицето и му покаже някое по-мъжко занимание.

# 9
  • Асеновград
  • Мнения: 1 552
Аз също съм на мнение че е период който ще отмине.Вземете някои костюмчета на батман или има за рицари, и вижте има ли интерес детето.От караници според мен в случаят няма смисъл.

# 10
  • Мнения: 14 654
Не виждам нещо тревожно. Моят син е на 5 и също си облича понякога моя нощница, слага си кърпа на главата и започва да куцука, защото бил бабичка(чепинка). Освен това често ми краде пантофите и си тътри краката с тях, не се притеснявам, че ще стане гей  Wink
И престани да се караш на детето си, защото си играе!

# 11
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
И моя син - на 2г. и 8 месеца е - постоянно си обува моите обувки и се разхожда с тях в къщи. Явно му е много забавно! не виждам нищо лошо в това.  Peace

# 12
  • София
  • Мнения: 3 421
Моят до миналата година(т.е. около 4 годишен) искаше червило като кака, абе всичко като на кака, обличаше една нейна рокля и танцуваха заедно Crazy

Отмина този период. Вчера му връзвам суитчера на кръста, че съм с много багаж(да не го нося), а е топло и той ми вика - О, мамо не така, да не съм момиче. Не е много момичешко, но той е видял сестра си така и вече значи е момичешко. Метна си го през рамо, както го носи баща му.  Wink

# 13
  • Мнения: 4 292
Не му се карай - и този момент ще мине. Спокойно, няма да стане гей.  Wink И брат ми ги правеше тези неща, съвсем нормален си е. А синът ми обичаше да се лакирва с моите лакове винаги, когато ги докопваше. Е, умръзна му вече.  Laughing

# 14
  • Мнения: 6 164
Това е проблемът със синовете, като щерката обува обувките, маже се с червилото ти и си слага лак, окей, ама като почне синчето - ужас! Laughing Крис е само на 2 и вече всичко това го е правил, ходи с гердани, обува токчета, слага лак. Смешно ми е... Както момичето опитва да подражава, така и момчето, особено ако прекарва повече време с теб. Мъжа ми все е командировка и се чудя дали мъжкото присъствие не му липсва. Но и Крис е малък, ти сигурно се притесняваш, че е вече големичък твоят син и прави разлика между момче и момиче. Но според мен го прави на игра, като забавление, копира те, не прави от мухата слон, скоро ще си намери по-интересно "хоби". Wink

Общи условия

Активация на акаунт