Алергия изразена в очите!

  • 1 641
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 21
Здравейте мили мами,малкия от миналия ден е със зачервено оче и едно издадено като пъпчица,ходихме при трима лекари категорични са че няма нищо вътре,последното мнение беше че е алергия/най вероятно според мен ще е от ягодите с които го захраних миналия ден,да кажа че е вече на 1 и 2м./,която се проявила в очите.Малко съм объркана,ако има някоя майка с подобен проблем моля да сподели.

# 1
  • Мнения: 953
Може да е алергия и към пухчетата от тополите, към много неща, но обикновено има и сенна хрема+ зачервените очи ако е от сезона.
Малко странно е да е алергична реакция и да е зачервено само едното око, обикновено се зачервяват и двете.
Да не е конюнктивит, така го описваш, трябват някакви мехлемчета да го мажеш.

# 2
  • Мнения: X
Здравей!
При Марти се зачервяват очичките често, има предположения за алергия към слънцето. Забелязах няколко пъти като пекне и се зачервяват. Имаше и белезникаво петънце вътре, да. В скоро време ще го водим в Детска очна клиника за да кажат специалистите.
Надявам се да отшуми проблема при вас  Peace

# 3
  • Мнения: 1 958
Децата правят алергии много често, но и ги израстват...

Малко ми е странно алергия към храна да избие в очите /обикновено обриви стават ако е към храна/, но ако ти го е казал доктор - друг въпрос. Иначе алергии бол - към слънце, към полени, към мъхчета .....

Виж и тази тема: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=295136.0

Ако няма ефект от медикаментите които са ви предписали, потърси още едно мнение /аз така бих направила/ успех   bouquet

# 4
  • София
  • Мнения: 315
Моят син е на 7г и преди време лятото му се зачерви леко окото.Очен лекар каза,че е алергия към слънцето #CrazyС някакви капки се оправи бързо.Сега в неделя сутринта се събуди с кървясало око и от вътрешната част имаше лека пъпчица.Промивах го с лайка и в понеделник вече не беше така червено,но пъпчицата си стоеше.На другия ден около окото и по бузата се бяха разпространили пъпчици,а самото око беше чисто.Очната го прегледа и каза,че е алергичен конюнктивит,но не се знае от какво Crossing ArmsВ момента е с капки и някакво кремче.

# 5
  • Мнения: 21
Благодаря ви за отговорите.Малкия е на капки,все още съм много озадачена от какво се получи.

# 6
  • София
  • Мнения: 6 356
в момента е активна алергията към тревни полени - тя дава отражение на очите. вие на очен лекар ли ходихте?

# 7
  • някъде там
  • Мнения: 1 698
имам сенна хрема от мн години, която е започнала по подобен начин като на твойте бебче, дори ми бяха кзали задължително на слънце с очила, дано не е таък проблема, а да е нещо по-леко че от тва няма оттърване дойде ли сезона, ако е храна можеш да се предпазиш  Praynig

Общи условия

Активация на акаунт