Въпрос за предимството брат/сестра в ДГ

  • 596
  • 7
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 223
Момичета, да ви питам - покрай истерията с кандидатстването в ДГ, без много да се замисля отбелязах опцията - брат/сестра. Преди няколко дни получих мейл да го потвърдя, защото при лъжа ще бъда дискфалифицирана.
Предстои ни смяна на жилището и кандидатствах за градина в новия район. Малката е вътре,  пада се в І-ва яслена група и свободни места има. Големият би трябвало да е ІІІ-та група, но още при кандидастването нямаше места /иначе е 5-ти в списъка/. Отделно не съм 100% сигурна, че ще пусна Йоана толкова мъничка, много ми се иска да започна работа, но не на всяка цена... Аз и сега работя  вкъщи, но много ми липсват социалните контакти, а и заплащането е ще е по-голямо. От друга страна, ако трябва да ги гледам и двамата - няма да мога да работя у дома, Митко е доста палав и е немислимо да се концентрирам в негово присъствие...

Та с две думи, важи ли предимството, ако се кандидатсва едновременно с две деца, без някое от тях да е посещавало заведението?

# 1
  • Мнения: 8 999
Не, предимството важи само за случаи, в които по-голямото дете вече посещава съответното детско/учебно заведение.

# 2
# 3
  • Мнения: 700
По градински слухове доста майки са се "объркали" с предимствата.
Надявам се директорките да са по-внимателни при доказване на предимствата. Wink

# 4
  • София
  • Мнения: 3 688
Не, предимството важи само за случаи, в които по-голямото дете вече посещава съответното детско/учебно заведение.
и аз знам,че това е правилото.

# 5
  • София
  • Мнения: 1 223
Благодаря ви за бързите отговори. Не съм се "объркала" умишлено, явно ще си гледам дечицата още 2 години...

# 6
  • София
  • Мнения: 6 356
ами тогава влез в профила си и отмаркирай полето за предимства, за да си нямаш проблеми евентуално.

# 7
  • София
  • Мнения: 2 708
Предимството не важи, но ако на първото класиране приемат едното детенце (без значение кое), на второ класиране другото детенце е с предимство. Друг е въпросът дали ще има някъкъви свободни места за 2-ро класиране Simple Smile И ние сме същия случай, кандидатсвам и за 2-те деца. Влез в профила на децата и отметни че нямаш предимство, в този случай няма да дисквалифицитат децата. Това е смисълът на потвърждаване на предимствата, не си единствената, която се е объркала. И ако приемат едното дете и го запишеш, системата автоматично ще напише за другото че е с предимство

Общи условия

Активация на акаунт