За българите финансовия успех е късмет, не работа.

  • 704
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 401
Какво бихте казали за  този резултат от проведеното международно проучване за отношението на хората по света към парите? Според него у нас хората, които вярват, че късмета има ключова роля в забогатяването са 44% (аз очаквах дори повече, честно казано). Според изследването  българите са  склонни да не правят нищо за постигането му и не са убедени, че полагането на усилия и време си струва. По този показател след нас са индийците.. 

За по-любознателните: http://www.dnevnik.bg/show/?storyid=499033

# 1
  • Мнения: 606
Трябва да се бориш, при това хищтно и неуморно.

# 2
  • Мнения: 3 447
Аз пък мисля, че според българите финансовият късмет е резултат от 1. престъпна или незаконна дейност или 2. стартов капитал от "червени" пари. Това с късмета прекалено позитивно звучи като за българска нагласа.

# 3
  • Мнения: 2 401
Ами то и да попаднеш в тия среди си е "късмет".

# 4
  • Мнения: 606
Чисто роднински се разпространява.

# 5
  • Мнения: 4 965
Казано е: "Помогни си сам, за да ти помогне и Господ."
Ако сам не си гониш късметът, той спокойно може и да те подмине.

# 6
  • Мнения: 380
Късмет е бая разтегливо понятие. Някак веднага ми изплува "както дошло, така и отишло".
Аз лично не чакам отникъде да ми падне нищо даром. Работата ми дава финансова независимост и сигурност.
Смятам, че финансовият успех определено е свързан с работа.

# 7
  • Мнения: 984
Не знам в коя категория ще ми сложите мнението, но аз мисля, че за финансовия успех на обикновения гражданин /не за престъпника, не да наркоразпростарнителя и сутеньора, не за червеното синче, нито за тъмно синьото хулиганче/ са необходими вложения в образование, трудолючие и упоритост.
Моят случай е следния : всяка стотинка е изкарана с труд, който полагам, защото родителите ми и аз самата сме влагали в гореизброените три неща.

# 8
  • Мнения: 5 710
Какво бихте казали за  този резултат от проведеното международно проучване

Ами бих казала, че резултатът изобщо не ме изненадва, даже малко ми се струват 44 процента.
Този начин на мислене е резултат от многовековната традиция животът и благополучието на 'българина' да зависи от външни фактори. Ореш, айде турчина дойде и ти вземе реколтата,  после удари градушка " труд кървав, Боже, пожалей", после чакаш дяда Ивана да дойде да те отърве, после си спечелил всички битки, но чужди сили определят кой печели войната, после някой решава на салфетка в кой строй да се строиш  и все си на губещата страна. После всички сме равни, но е по-добре да учиш, за да не работиш, после 'с честен труд никой не е забогатял' та чак до 'ами къв е смисъла да гласувам, като нищо не мога да променя'. И така , реалните неща стават тотално размазани и подвластни на свръхсили.

# 9
  • Мнения: 1 079
У нас инвалиди ,хора с увреждания трудно намират работа . За тях би било въпрос на късмет - да се родят другаде .
Като гледат как депутатите си поспиват в парламента ,пък имат пари .Хората си казват ,че това е късмет  Laughing

# 10
  • Мнения: 3 447
Ами то и да попаднеш в тия среди си е "късмет".
Да, ако под късмет се разбира "нетруд", така си е.

Общи условия

Активация на акаунт