Моля за малко информация

  • 1 837
  • 24
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 665
 Темата е малко странна и неудобна, но нямам кого да питам. Предпочитам да я пусна тук, а не в Проблемното.
 На етап почивка сме. Къде от емоционална гледна точка, къде от стратегическа. Решихме в края на лятото да се ходи или до Варна или до София. Не сме особено финансово стабилни, в смисъл дебели банкови сметки или нещо подобно. Печелим средно, колкото ад поддържаме за нас и най-вече детето абсолютно нормален стандарт на живот. И двамата с партньора ми постоянно говорим за това, че вече събираме пари за тръгването по специалисти обаче сме си само на понятието "събиране". Истината е, че и двамата идея си нямаме каква сума трябва да имаме зад гърба си при поемането на инициативата " ходене при специалист ". Не говоря за някакви рутинни или единични прегледи ами направо си говоря комплексно. То не се знае каква ще се окаже ситуацията и какво точно лечение ще се прилага, но си мисля че човек като стартира ходенето по подобни клиники би трябвало да има и емоционалната и финансова най-вече готовност за абсолютно всичко, което кажат лекарите че се налага да бъде направено.
 Малко объркано стана, но се надявам да сте разбрали какво ми е питането. Цифра ни е нужна, за която да се хванем та дори и тя да е ориентировъчна. Че то така иначе можем да сме си в процес на " събиране " още две години и времето да си лети Tired
 Ще съм безкрайно благодарна ако някой сподели мнение или лични впечатления.

# 1
  • Мнения: 417
Касиди да ти кажа така малко не може да се прецени, и ние с мъжа тръгнахме, от една спермограма 50 лв. после преглед при Кацаров 30 лв. после ей така второ мнение пак 30лв. накрая операция, ако е здравно осигурен 400лв. сега аз не съм се почвала, защото моя гинеколог още изчаква, но ако трябва и други изследвания и хапчета става доста дебело, аз сега ще купувам на моя да пие витамини и добавки и те са 100-200 лв, на месец, а относно женските изследвания мисля, че знаеш как е, така че сметки отрано трудна работа, ти досега доколкото знам си правила изследвания, а мъжа нещо правил ли е?

# 2
  • Мнения: 1 334
Касиди,понеже и на нас ни предстоят доста изследвания,засега не мога да кажа колко точно ще излезе като сума....но предполагам няма да е нещо непоносимо.Зависи и колко време ще продължат самите изследвания Rolling Eyes Иначе за стандартните:фоликуметрия,хормони-това сигурно вече го знаеш.Спермограмата също не е скъпа,но зависи каква ще е.Вече цветната снимка не знам колко е.Другите изследвания вече ще са на база резултатите от тези досега.
Ще ми е интересно други момичета също да споделят.

# 3
  • Мнения: 4 665
Мъжа ми нищо, само аз но предполагам при специалист и моите изследвания пуснати по никое време няма да вършат работа. Трицифрените суми не ни плашат, аз имах идея че ако се тръгне при специалист и не след дълго се констатира как проблема е сериозен и примерно алтернативата е ин-витро да кажем. Е, в такъв случай би ми се искало отсега да имам финансовата готовност, а не като ни го кажат в прав текст тепърва да дадем ход назад и да започне поредното събиране на пари. Разбираш ли ме, Калинче?

 Знам колко може би нелепо звучат нещата, които питам обаче и двамата много ни вълнува за да не останем в последствие като в необрано лозе. Като ще се почва нещо, поне да имаме финансов гръб да го докараме до самия му край.

# 4
  • Мнения: 417
Значи щом те интересуват цените за алтернатичвните методи ето:
инсеминация 400 и ако трябват лекарства 150
ин витро чрез ИКСИ от 2000-5000зависи здравната каса отпуска ли лекарства и в кой център по репродуктивна медицина се прави.

# 5
всичко е много индивидуално и зависи от проблемите и времето за тяхното решаване. писах ти и ЛС.

# 6
  • Мнения: 4 665
Благодаря за инфото, момичета. Всеки който сподели личен опит и мнение ще ми е полезен много Hug

# 7
  • Видин
  • Мнения: 4 921
Касиди, пожелавам ви успех.
Като начало мисля,че 3-4 хиляди лв ще е добре да си имате заделени.То никога не се знае - може да стигнат (ДАНО и да останат), а може и да не стигнат.Но поне ще бъдете спокойни в началото,че си имате парички.
Успех отново на теб и на твоя мъж

# 8
  • София
  • Мнения: 1 247
Касиди, аз вече повече от година и половина ходя по "специалисти". Ходенето с всичките му изследвания, операции и тестовете, които до сега съм направила (особено за овулация) до сега ми костват повече от 3 хиляди лева. Аз обаче съм на мнение, че може и доста по малко да ви стигнат, тъй като аз съм обиколила доста лекари, а прегледа при всеки един от тях е около 25-30 лв. Важно е да намериш точния специалист и да бъдете систематични. Да тръгнете от простото към сложното, за да има някакъв порядък, а не безразборно да се хвърлят средства за това и онова. За първоначалните изследвания при теб и  мъжа ти, ако не сте правили нищо до сега (говоря за хормони, спермограма, антитела към различни заболявания, проверка за инфекции на влагалището) ще ви стигнат и около 500 лв. По сложно е, ако се стигне до изследване на имунологични и генетични фактори (искрено ти пожелавам да не ви се налага  Heart Eyes), тъй като там идва по-скъпичко. Желая ви успех от сърце!

# 9
  • Мнения: 421
Кас, немисля че отсега трябва да събирате пари за ин витро. Спестяването на толкова много пари може да отнеме доста време, а ако проблемът е лесно решим и с по-малко средства, тогава ще сте изгубили толкова време ... На първо време предполагам ще ви назначат изследвания и на двамата. Моят съвет е: спестете си пари, но достатъчни за изследвания и евентуално лекарства (дано не се налага), а ако недай си Боже се налагат по-сериозни интервенции, тогава ще спестявате  Hug

# 10
  • Мнения: 4 665
 Момичета, не ми се искаше да връщам темата напред но от сърце да благодаря на всички които ми писаха и тук, и на лична. За пореден път се убеждавам колко съм неинформирана въпреки убежденията си в обратното.
Благодаря много за така нужните ми отговори.

# 11
  • Бургас
  • Мнения: 3 158
Вече са казали момичетата, че много зависи от изследванията Peace На нас всяко ходене до София с прегледите, изследванията, хотел, транспорт и т.н. ни струваше около 1000лв. +- стотина лева; ходехме през 10 дни горе-долу. Това, което бях дала преди това в Бургас и Варна не съм го смятала Rolling Eyes При нас нещата се получиха преди да започнем със сериозните суми, така че за тях не мога да говоря конкретно. Само знам, че  имунологичните, които предстоеше да направим, щяха да струват около 350лв.

# 12
  • София
  • Мнения: 6 302
Касиди, не мисли за ин-витро. Може би изобщо няма да стигнете до там. При вас, както разбирам , ще трябват пари и за пътуване, хотел, храна по време на почивката.... Смятам, че първото нещо, което трябва да направиш, е да си запазиш час в клиника по стерилитет. Да не се окаже, че вие искате в края на лятото, ама часове има за началото на другото лято. Много е важно да намериш "твоя" доктор. Такъв, с който ще се чувстваш спокойна и уверена в добрия резултат. Пожелавам ти да попаднеш на точния. Не отлагайте консултациите със специалист и съответните изследвания. Колкото по-навреме започнете да работите по проблема, толкова по-скоро той ще се разреши. Ако трябва, поискайте пари назаем от роднини, приятели. Стискам палци всичко да се нареди по най-добрия начин! Късмет!

# 13
  • Мнения: 3 294
Касиди , Зазолинка е права , мисля че първо трябва да запазите час в клиника по стерилитет , защото в повечето клиники записват часове за октомври - ноември или чак за догодина . И аз като другите момичета мисля че е рано да мислите за ин витро , първоначално ще отидете на преглед - консултация , тогава ще ви питат най-общи неща и ще ви назначат тривиалните изследвания . За това няма да стигнете до четирицифрена сума . Ако все пак се стигне до ин витро , доктора ще ви каже кога евентуално ще влезете в график и въпреки всичко ще имате време да се подготвите финансово . Поне при нас беше така . Но отново да те успокоя няма да направите всичко наведнъж , разходите ще са плавни , ако евентуално имате нужда от такива , все пак до есента има много време  Wink

# 14
  • Мнения: 4 665
Момичета, ние за по-близо сме се спрели на Варна. За там съм чела за двама лекари-доц. Маркова и Александров. Никой не би се нагърбил да ми препоръча конкретно единия и малко на тото ще стане, но повече мисля клоня към мъжа.Ако все пак имате някакво инфо ще съм благодарна.
 Обаче ме отчайвате с тия часове за октомври, аз мислех че би било неудобно да звъня по това време на годината и да искам час за август или септември...А и чета из сайтовете че се ходи на преглед през първите 7 дни на цикъла. Аз с моя шантав отсега как да запазя каот нз кога точно ще ми дойде Tired

Общи условия

Активация на акаунт