Крем какао?

  • 4 120
  • 21
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 5 693
Може ли да се даде на 9 месечно бебе?

# 1
  • Испания и Стара Загора
  • Мнения: 1 036
мисля,че  е малко рано.Аз дадох какао чак на 1г. Peace

# 2
# 3
  • Мнения: 569
  И аз мисля , че е рано- имам 1 бурканче на Хип, но още не съм го дала...

# 4
  • Мнения: 487
Няма нищо полезно в него, изчакай още малко.

# 5
  • Мнения: 351
Aз също не смятам да давам поне до годинка... Peace

# 6
  • Мнения: 6 029
Няма нищо полезно в него, изчакай още малко.

В какаото ли? Не е вярно.
Но се дава след годинка.

Цитат
Благодарение на теостеролите, които се съдържат в какаото на прах и които в организма могат да се превърнат във витамин О, то е полезна храна за деца и болни. В него се намира голямо количество калциев оксалат, който дразни паренхима на бъбреците; не трябва да се употребява при бъбречни заболявания. Приемат се 2—4 чаени лъжички на ден, 2—3 пъти седмично.
http://www.gotvetesmen.com/useful/spices/index.php?alphabet=%D0%9A&id=24

# 7
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Аз още не съм давала Peace

# 8
  • София
  • Мнения: 928
Според мен е малко рано. Аз все още не съм дала.

# 9
  • Мнения: 5 940
Рано е за крем какао. След годинка може. Какаото е мощен антиоксидант,  да се говори, че няма нищо полезно в него е неоправдано.

# 10
  • Мнения: 2 131
И мен ме интересува кога се дава какао. Алекс е на годинка, но още не съм давала. Имам предвид кремчета и др.
А какаото в някаква степен не възбужда ли - мен това ме притеснява?!

# 11
  • Мнения: 6 029

А какаото в някаква степен не възбужда ли - мен това ме притеснява?!

За това не се дава вечер  Wink

# 12
  • Мнения: 514
Ми аз още не съм давала !Дори не съм се сещала  Embarassedно мисля да изчакам! Peace

# 13
  • София
  • Мнения: 5 693
Благодаря ви! Hug  bouquet

# 14
  • Мнения: 2 908
..... да се говори, че няма нищо полезно в него е неоправдано.
Хора,защо се излагате с приказки?Не само Валери,ами и предната авторка,дето каза,че не било полезно?Първо самото какао е много полезно...Да не би да сварявате само какао и да давате?Крем какао се прави с мляко и какао-това прави десерта доста полезен,както и мляко с грис,мляко с ориз-същата работа е....друг въпрос вече е,че какаото не е за препоръчване преди годинка някъде.Ама да чета глупости ми омръзна.
Изчакай до годинка и после можеш да си даваш на воля,освен това е вкусно и полезно  Crossing ArmsАз почнах да давам на 11 месеца и не е имало никакъв ефект,нито алергия-както при неалергични деца няма алергии от портокалите,ягодите,меда и шоколада,така няма да има и от крема какао....

Общи условия

Активация на акаунт