Моля за помощ!!!!!

  • 542
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 73
Моля ви дайте ми съвет какво да правя! Проблема е че май нямам достъчно кърма. Хриси е на месец и 4 дни, родих със секцио, досега беше само на кърма, хранехме се на поискване.Но ...по принцип  доста плаче ,от скоро имаме и колики и вечер е страшен рев.Като го накърмя , което продължава около час, давам водичка за изплаване и той така пие сякаш не е ял, струвами се че можеда изпие стотина грама вода. Аз искам да кърмя, спорех със всички които ми казваха че май е гладен, че трябва да му напрвя режим и т.н.От няколко дни суче около 5-10 мин и се почва едно гърчене въртене на главата писъци, аз настоявам да суче, местя го на другата гърда и пак, направо един малък ужас. Тази вечер не издържах и му направих 40 гр, АМ и сега си спинка спокоен. Чуствам се супер гадно, не можах да родя нормално а сега май не мога и да кърмя , горкото дете паднала му се е най-калпавата майка на света. Моля ви помогнете ми smile3518 newsm45

# 1
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Хей, хей - следродилната депресия наистина е кофти чувство, но това изобщо не означава, че си лоша майка! Нито начинът на раждане, нито даването на добавка веднъж са определящи за качествата ти като майка - в момента просто си се ошашкала и се чувстваш кофти.
Хайде разкажи малко повече как се храните с Хриси. Предвид че вече е на месец и нещо, сигурно сте били да го мерят - как беше наддаването за първия месец? Добре правиш, че не го оставяш да пие много вода - и че го кърмиш, когато е неспокоен, вместо да чакаш да дойде определен час; така че се справяш чудесно и си личи, че с много желание и внимание си се подготвила Hug

# 2
  • Мнения: 629
Миличка, първо искам ама много добре да разбереш, че не си нито по-малко жена, нито по-лоша майка само защото поради някакви причини се е наложило да родиш секцио. Фактът, че се бориш и търсиш решение на проблемите показва, че всъщност си чудесна майка и детето ти едва ли може да има по-добра майка.  Hug Напълно нормално е да се притесняваш. Колкото и човек да чете когато се сблъска с реалните проблеми не рядко се обърква и паникьосва. Затова едно време старите баби са помагали. Тук ще намериш и подкрепа и съчуствие и съвети от много мами и съм СИГУРНА, че всичко ще се оправи.
Децата са с различен темперамент и предпочитания, включително и когато се отнася за храненето. А в началото на 1-та, 3-та, 6-та седмица преминават и през кризи на растежа, когато нуждите им от кърма се увеличават. Децата го компенсират с по-често сукане и организмът на майката се нагажда към новото търсене за 2-3 дни. Това е нормално и природата си е измислила как да стане, че да няма проблем за детето. Тези седмици обаче са ориентировъчни и детето ти може да се поразминава с някакви дни спрямо тези седмици. Освен това след първия месец децата стават и все по-активни. Искат да разглеждат и да правят повече неща, а не им се удоава особено. Затова може и да е по-нервничко. На това решението му е - търпение  Grinning
Кърми си детенцето на поискване. То си знае кога е гладно и кога жадно и колко точно му се пие. С времето самичко ще си поурегулира нещата. Ти просто му дай време - и на него и на себе си.
Бяхте ли вече на преглед? Колко е наддало за първия месец? Следи дали има 5-6 прилично опишкани памперса и 2-3 прилично понаакани за денонощие. Виж дали някакви дрехи не му поомаляват.
Дай малко повече инфо за това как се храните, наддало ли е детето и порастнало ли е на дължина. Ако има нещо, което ти прави впечатление (пък било то и маловажно според теб) сподели. Ще намерим начин да оправим нещата.  Hug И вярвай в себе си. Имаш желанието да кърмиш детенцето си. Значи ще се справиш.  Hug

# 3
  • Мнения: 73
Благодаря момичетая наистина ме поуспокоиха вашите отговори HugМиналата седмица бяхме на преглед : малкия се роди 3300 , 50 см а сега сме 3900, 52 см. Педиатърката каза че сме ж долните граници на нормата. Храним се на 2-3часа , през нощта също се храни само че там интервалите вече станаха на по 3-4 часа. Памперсите ги пълнеше редовно, но от вчера ака по малко (като количество и като честота)Аз си мисля че е пораснал а и близките ми казват че е направил бузки, но милият като ревне всички бягат иначе много му се радват.
Изчетох почти цялата библиотека на кърмаческия и се старая да правя всичко така както  е описано, пия лактогонен чай, наливам се с течности, хапвам салатки и плодове но уви ...  Незнам дали е оказало значение но по принцип аз основно сама се грижа за малкият, съпруга ми работи на смени а сега се занимава и с частен бизнес и не му остава свободно време а бабите си минаха отреда с помощта. Малко се чуствах изнервена последните дни даже се чудех какво успокоително мога да пия.
Ами това е засега. Няма да се откажа.

# 4
  • Мнения: 96
Здравей!
Най-важното е да се опиташ да се поуспокоиш и нещета лека полека ще си дойдат по местата. Много е важно да не си нервна, защото го предаваш на бебчето. И аз имах проблеми с кърменето в началото... педито ме караше да дохранвам при положение,че 1-я месец бебчо качи 1.400кг . При мен проблема беше, че детенце почна да се отбива, за това махнах биберона с водата.
Ако слагаш бебчето при всяко негово неспокойство на гърдата, почиваш си доколкото е възможно това и хапваш колкото ти се яде не мисля, че ще имаш проблеми с кърменето. Това е от мен... и УСПЕХ мило майче!

# 5
  • Мнения: 391
И се опитай да бъдеш спокойна преди всичко. Знам че не ти е лесно щом си сама, но ако ти си спокойна и той ще бъде спокоен, това не е за пренебрегване. Може би бебето усеща по някакъв начин нервността или безпокойството ти и затова плаче и се дърпа. И мисля че си най-добрата майка за детето си. Успех!

# 6
  • Мнения: 835
ООООО, колко ми е познато! От 2-3дни и аз бях на тази вълна.Изчетох всичко по въпроса за кърменето-вече мога дисертация да защитя Joy
Най-важното е да знаеш, че всичко е нормално и кърма имаш, да си спокойна.И аз исках да имаме режим, но след 1мес в който бебо се оказа, че е наддала само200гр. от вчера сме на хранене "на поискване" и нещата май потръгнаха. Но АМ още не съм дала, макар, че купихме и бях на "косъм" да го дам.
Споко и пиши к,во става.

# 7
  • Мнения: 336
Миличка не съм много опитна, но само прочети постовете ми назад. И аз доста се бях сдухала, че бебо е гладен, че съм лоша майка. абе яка следродилна депресия. И сега ме хваща за гушата от време на време, но по-рядко Simple Smile. При нас нещата са добре. Бебо е почти 7 кг. вече, а се роди 3.400. Само на кърма сме. Стискаш зъби и смело напред. Ти си най-добра за твоето бебе.

# 8
  • Мнения: 1 691
Да, бебетата усещат, когато сме изнервени и това страшно много им влияе.
Освен това е напълно възможно и умората при теб да си казва думата. Знам, че нямаш време, че имаш един куп други задължения, но се опитай да поспиваш повече. Много са прави бабите, които казват, че щом бебето спи, и ти трябва да спиш!
от вчера сме на хранене "на поискване" и нещата май потръгнаха.
Мармашотка, много се радвам, че нещата при вас се оправят  bouquet ще видиш, че всичко ще си дойде по местата.

# 9
  • София
  • Мнения: 418
ох, майче искрено ти съчувствам!и аз бях страшна паника в началото,защото моето бебе наддаде само 200гр за 20 дни и порасна с 2см.Направо полудях като го разбрах и разбира се,реших, че вината е изцяло моя.опитах да дам АМ,но моето бебе го повръщаше и се оказах притисната до стената - ще кърмя задължително.започнах да давам на поискване и да събирам изцеденото след всяко кърмене.така давах допълнителни 100гр всеки ден.справих се с нервите и прогоних песимизмът.и на следващия месец се оказа,че сме със 900гр. по-дебели.приех го като сериозен успех и продължих в същия дух.постепенно нещата се наместиха и сега все още кърмя.
не се отказвай!600гр не е малко,а съм сигурна,че ще станат и още.спокойно и ще видиш,че ще се получи.
искам да те предупредя,че цеденето може да доведе до свръхлактация и за това трябва да си по-умерена,а когата нещата потръгнат и съвсем да спреш.
аз си мисля,че бебетата са все пак доста слаби и много бързо се уморяват незавивимо,че сучат дълго.реално те не винаги поемат много.колкото по-силен и голям става твоят мъж,толкова по-добре ще се кърмите.
успех и пиши кака я карате!

Общи условия

Активация на акаунт