Капсула Ентерол вместо прахче

  • 2 441
  • 6
  •   1
Отговори
  • софия
  • Мнения: 757
Мами, мога ли да дам на малкия капсула ентерол, че нямам прахче,а и май са спрели производството на прахчетата?

# 1
  • Мнения: 1 844
а защо просто не разтвориш съдържанието на капсулата в малко сок,например?
лично аз така си пия ентерола,защото не мога да преглъщам хапчета.
е,на вкус не е много вкусно,дано накараш детенцето да го изпие. Hug

# 2
  • софия
  • Мнения: 757
Да, така смятах да направя. Исках само да разбера дали има разлка между прахчето и капсулата.
Тази вечер ака по- рядко и  искам да знам, ако се наложи да дам през нощта.

# 3
  • София
  • Мнения: 39 719
Няма проблем да разтвориш съдържанието на капсулата във вода, сок и т.н. И аз съм го правила.

# 4
Ей, какви консултации си давате самоооооооо! Това "аз съм го правила" не е никакъв аргумент! И особено за лечението на децата!

За лекарства питай личния си фармацевт- защо питаш във форума?!

По същество на въпроса ти:

Съдържанието на капсулата и на прахчето Enterol е абсолютно еднакво. Но, и да не беше еднакво - пак няма проблем, понеже този препарат действа само и единствено във вътрешността на на червата. За разлика от други антидиарийни лекарства, Enterol не влиза в кръвта, а си остава в червата, затова при него няма никакво значение каква доза си взела. Той регулира също така чревната флора.

Можеш да дадеш съдържанието на една капсула на детето, като го изсипеш в малко вода, сок или друго, което даваш. По принцип, избягвай да слагаш лекарства в храната на детето, понеже, ако не му хареса нещо вкуса на лекарството в храната, ще спре да яде, което вече си е равносилно на Световната криза!

маг.фарм.Антон Вълев

Последна редакция: пт, 23 май 2008, 14:11 от BG-Mamma

# 5
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Уважаеми, маг.фарм. Антон Вълев!

Още в началото на този форум администраторите са упоменали, че това място е "Форум за обсъждане на здравословни проблеми, профилактика, изследвания, заболявания, права на пациенти, проблеми със здравната каса и здравното осигуряване.
Форумът е за обмяна на личен опит и информацията в него не е предназначена да замени напътствия, назначено лечение или препоръки на медицинските специалисти.
Преди да започнете употреба на някой лекарствен продукт или терапия, дискутирани във форума - потърсете съвета на Вашия личен лекар или друг медицински специалист"
.

Все пак всеки, който може да чете и пише тук, би трябвало да е видял и текста, който ви копирах.

Не е нужно във всеки свой пост първо да нападате майките, че дават съвети, а после сам да давате такива. Не по - различни от написаното преди вас.

И не на последно място - все пак не пропускате във всеки пост да направите реклама на аптеката си, дори вече изписвате и телефон за връзка.
Прочетете още веднъж правилата на форума!

И се регистрирайте. Защото всеки гост би могъл да се подпише като "маг.фарм. Антон Вълев" и да дава каквито си иска съвети.

# 6
  • софия
  • Мнения: 757
маг.фарм.Антон Вълев, нямах време снощи да тичам до аптеката да си питам фармацевта.

bim_bam   е много права.  Peace Аз в упътването прочетох, че капсулите се дават и на деца.
За щастие днес малкия го пуснах на градина и там не е акал. Сутринта му дадох разтворено съдържанието на капсулата.

Общи условия

Активация на акаунт