RH отрицателен

  • 571
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 717
"Резус - фактор - това е вещество (белтък) в кръвта, който притежават 85% от всички хора, и затова се наричат резус-положителни. Останалите 15%, при които този белтък липсва, резус-отрицателни. Резус-фактора се съдържа в еритроцитите в кръвта на човека и макаки-резуса (откъдето идва и името). Отрицателния резус-фактор почти не влияе за живота на човека. Особено внимание трябва да се обърне на жени с резус-отрицателен, които искат да имат бебе.При съчетание в семейства с "отрицателен резус фактор"при жени и "положителен резус фактор" при мъжа, възниква опасност резус-конфликт, но за щастие, това не винаги се случва.
Сега развитието на резус-конфликта може да се предотврати чрез въвеждане на специални ваксини - анти - резус - имуноглобулин - веднага след първото раждане и даже след прекъсната бременност."

Това намерих в един друг форум и ме заинтригува, защото ме касае лично, а вероятно и не само мен.  Ако някой знае нещо повече за последствията от" не поставянето "на тази ваксина при евентуална следваща бременност, моля да сподели!
Благодаря!  bouquet

# 1
# 2
  • Мнения: 4 292
На мен не са ми поставяли такава ваксина. Питах гинеколога си за евентуални последствия от това и той ми каза, че за сега няма наличие за нещо притеснително.  newsm78 Направи ми изследвания за антитела, вероятно тези показатели ще се наблюдават с повишено внимание.
А последствията могат да бъдат сериозни - спонтанен аборт и преждевременно раждане. Всичко това не е задължително и може да бъде напълно предотвратено при адекватно и постоянно наблюдение от гинеколог. Да не кажа, че много рядко се случва.

# 3
  • Мнения: 1 763
На мен ми правиха 3 пъти изследвания за антитела, а след раждането ми сложиха ваксина. Лекарката ми обясни, че ако образувам антитела срещу плода, ще ми дават лекарства за потискане на имунната система и тека има надежда проблемът да бъде решен.

# 4
  • Мнения: 3 717
Мерси! Grinning
Не мога да повярвам,че съм пропуснала полезна тема. И другия път първо ще ползвам търсачката! Embarassed

# 5
# 6
  • Мнения: 257
Ние и двамата сме RH отрицателен съответно и бебо!

# 7
  • София
  • Мнения: 461
Ние и двамата сме RH отрицателен съответно и бебо!
В този случай няма проблем! Peace

Общи условия

Активация на акаунт