От кога мед

  • 1 378
  • 24
  •   1
Отговори
  • Мнения: 52
От кога се дава мед на децата. Детето ми е 21 месеца и в чая му слагах мед, но не бях сигурна дали може и го спрях. Би ли ми казал някой от кога да го давам

# 1
  • Мнения: 6 029
Ох, ама пробвай с търсачката, хиляди теми има за меда. Можеш да даваш.

# 2
  • Мнения: 487
Можеш да даваш.

# 3
  • Мнения: 3 804
bowuu
доколкото си спомням мед не се даваше до годинка

# 4
  • София
  • Мнения: 15 198
Погледни тази тема-в нея въпросът се обсъждаше подробно: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=235587.0
Може дадаваш мед.

# 5
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Може Peace

# 6
  • Мнения: 1 062
Може.  Peace а и вече си давала  Simple Smile

# 7
  • Мнения: 1 586
От скоро му давам. Peace

# 8
  • София
  • Мнения: 5 693
След 1 ,6 месеца мисля,че може!

# 9
  • София
  • Мнения: 7 097
Аз знам, че след годинка може, макар, че поради незнание дадох на дъщеря си много по-рано.

# 10
  • Мнения: 5 940
След годинка може, отпада опасността от ботулизъм.

# 11
  • Мнения: 6 438
Аз дадох преди няколко дни на върха на лъжичката.

След годинка може, отпада опасността от ботулизъм.
Peace

# 12
  • Мнения: 1 367
Мисля да изчакам поне до две години,преди да предложа мед.

# 13
  • Мнения: 1 449

Мед може да се предложи на деца над 1 год. Тогава отпада опасността от ботулизъм.

Това са официалните препоръки на СЗО, Food and Agriculture Organization of the UN, European Food Safety Authority, Société Suisse de Nutrition, Agence canadienne d’inspection des aliments, Eurosurveillance - independent European scientific journal, Asistente Materno Infantil – España и т.н., както и на много схеми на захранване.

Медът се отлага след 3-годишна възраст, ако има фамилна обремененост с алергия конкретно към пчелни продукти или евентуално поленови алергии. Механизмът на отключване на алергията към цветен прашец и връзката му с консумацията на мед не е категорично доказана или отхвърлена.

Ако няма алергично предразположение, няма основания медът да се изключва от менюто на 1-годишно дете. Медът е слаб алерген и има ценни хранително-лечебни свойства.


Още една от темите:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=271447.0


# 14

Общи условия

Активация на акаунт