Кръвен тест за отслабване ?

  • 6 671
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 113
Моля за извинение ако това е поредният глупав въпорос, но две от моите познати си правиха такъв тест на "Симеон" 75 и са доволни от резултатите след спазване режим с прием само на предписаните за всеки отделни видове храни/напитки и пр.
 Изследва се само периферна кръв.

На мен ми се вижда нереално и лишено от грамотни обяснения конкретно това, но не съм специалист.

Питах ги на какво се основават тези изводи, не получавам свестен отговор, а цените не са ниски (минимум 200 лева и повече ...).

Има ли някой минал през това и какви са му изводите в дългосрочен аспект ?

# 1
  • космополитно
  • Мнения: 941
Моля за извинение ако това е поредният глупав въпорос, но две от моите познати си правиха такъв тест на "Симеон" 75 и са доволни от резултатите след спазване режим с прием само на предписаните за всеки отделни видове храни/напитки и пр.
 Изследва се само периферна кръв.
На мен ми се вижда нереално и лишено от грамотни обяснения конкретно това, но не съм специалист.



 И на мен като специалист с 15 год лабораторен опит ми звучи абсурдно!
По-скоро категорично е злоупотреба и подвеждане на пациентите! За сигнал си е-абсолютна липса на професионална етика!!! Naughty Thinking Crossing Arms

Периферната кръв позволява изследването на показатели, информативни за евентуални анемия и /или възпаление!
При  наднормено тегло се предполагат изменения в липидния профил (холестероли; общи масти;триглицериди; бета-липиди,фосфолипиди...) Различни специализирани лаборатории изледват различен спектър от тях! Но обективна информацията за тези показатели може да се добие САМО ОТ СЕРУМА, ИЗВЛЕЧЕН ОТ ВЕНОЗНА КРЪВ И ТО ВЗЕТА НА ГЛАДНО!...

Възможно е конкретните хора да са доволни от предложения им хранителен режим и за него да плащат сумата!? Изследването на периферна кръв е безпредметно в описаната от Вас насока! Да не говорим за безмислието да се заплаща такава сума за изследването! newsm78
Бих предложила кръвта (за настъпили или предполагаеми промени, свързани с наднормено тегло), да се изследва в лаборатории,специализирани в изследването на мастния обмен! В тях обикновено има лекар-диетолог и също се предписват индивидуални хранителни режими!...
При интерес мога да дам координати на такава лаборатория, чийто завеждащ лекар е доцент, изключително етичен професионалист, специализирал в много страни!...

# 2
  • Мнения: 2 113
Моля за извинение ако това е поредният глупав въпорос, но две от моите познати си правиха такъв тест на "Симеон" 75 и са доволни от резултатите след спазване режим с прием само на предписаните за всеки отделни видове храни/напитки и пр.
 Изследва се само периферна кръв.
На мен ми се вижда нереално и лишено от грамотни обяснения конкретно това, но не съм специалист.



 И на мен като специалист с 15 год лабораторен опит ми звучи абсурдно!
По-скоро категорично е злоупотреба и подвеждане на пациентите! За сигнал си е-абсолютна липса на професионална етика!!! Naughty Thinking Crossing Arms

Периферната кръв позволява изследването на показатели, информативни за евентуални анемия и /или възпаление!
При  наднормено тегло се предполагат изменения в липидния профил (холестероли; общи масти;триглицериди; бета-липиди,фосфолипиди...) Различни специализирани лаборатории изледват различен спектър от тях! Но обективна информацията за тези показатели може да се добие САМО ОТ СЕРУМА, ИЗВЛЕЧЕН ОТ ВЕНОЗНА КРЪВ И ТО ВЗЕТА НА ГЛАДНО!...

Възможно е конкретните хора да са доволни от предложения им хранителен режим и за него да плащат сумата!? Изследването на периферна кръв е безпредметно в описаната от Вас насока! Да не говорим за безмислието да се заплаща такава сума за изследването! newsm78
Бих предложила кръвта (за настъпили или предполагаеми промени, свързани с наднормено тегло), да се изследва в лаборатории,специализирани в изследването на мастния обмен! В тях обикновено има лекар-диетолог и също се предписват индивидуални хранителни режими!...
При интерес мога да дам координати на такава лаборатория, чийто завеждащ лекар е доцент, изключително етичен професионалист, специализирал в много страни!...


Мерси много   bouquet

За жалост, ти потвърди подозренията ми. И аз ги питах как така само периферна кръв и то по всяко време на деня и след ядене, но явно ако е венозна няма да е така примамливо за клиентите.
Май моите познати отслабват просто поради ограничения спектър от храни. То и аз да ти дам списък, много скоро храните от него ще ти писнат и ти неусетно ще си намалила общия калориен прием.
Е аз и без пари ще ти драсна едно списъче, а там срещу 300 лева. Техният списък повече ще те дисциплинира поради цената си.
Ако не е неетично, моля за координати за тази лаборатория!
Пак благодаря, че написа подробно.
Явно пухкавки ще си ходим Mr. Green

# 3
  • космополитно
  • Мнения: 941


.... Бих предложила кръвта (за настъпили или предполагаеми промени, свързани с наднормено тегло), да се изследва в лаборатории,специализирани в изследването на мастния обмен! В тях обикновено има лекар-диетолог и също се предписват индивидуални хранителни режими!...
При интерес мога да дам координати на такава лаборатория, чийто завеждащ лекар е доцент, изключително етичен професионалист, специализирал в много страни!...





...Май моите познати отслабват просто поради ограничения спектър от храни. То и аз да ти дам списък, много скоро храните от него ще ти писнат и ти неусетно ще си намалила общия калориен прием.
Е аз и без пари ще ти драсна едно списъче, а там срещу 300 лева. Техният списък повече ще те дисциплинира поради цената си.
Ако не е неетично, моля за координати за тази лаборатория!



За 300 лв. по-добре да си купат качествени, плодове и сокове и пак ще имат нелош ефект! Аз бих насърчила тези хора да подадат сигнал за нелоялност към клиента(най-малко им се спестява информация и тази, която им се дава е некоректна!

Ето координатите на читаво място с етични, добре подготвени професионалисти!

www.lipogard.info;
e-mail:lipogard@abv.bg




Явно пухкавки ще си ходим Mr. Green
И кво толкова! Просто си тежим на мястото! Hug

Последна редакция: сб, 24 май 2008, 14:48 от Venecias

Общи условия

Активация на акаунт