Търся добра клиника за инвитро и донорство на яйцеклетки

  • 3 566
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 507
Здравейте на всички,

Много отдавна не съм писала във този под форум, но чета редовно. Радвам се за всички успели момичета и се моля за останалите да успеят  Praynig   bouquet .

Имам една молба само Вие можете да ми помогнете.  Praynig
Моя приятелка, има страхотен проблем. Няма шанс да има бебе по естествен път, защото няма тръби, оперирана е.
Личната и лекарка я е посъветвала да си намери донор на яйцеклетки, да си плати и т.н.

Та въпросите ми са: Колко е законна тази процедура? В кои клиники може да се направи? И колко може да струва?

Благодаря на всички предварително!
Приятен ден!   bouquet

# 1
  • v. turnovo
  • Мнения: 987
Това,че няма тръби,не означава ,че не може да има дете .Ако яйчниците й функционират - може да забременее с ин витро процедура.

# 2
  • Мнения: 507
Ами не съм много на ясно, за това Ви питам.  Embarassed  Embarassed  Embarassed
Каза ли, че може да стане само с донор, може и яйчниците и нещо да не са и добре. Не ми е много удобно да разпитвам. Тя ме поми да проверя.

Последна редакция: пт, 23 май 2008, 10:06 от GeryD

# 3
  • Мнения: 7 716
Дори да не са съвсем добре яйчниците първо се опитва със стимулация, върви се стъпка по стъпка.
Ето ТУК една клиника, д-р Владимиров е добър специалист, особено при изчерпан резерв.

# 4
  • Мнения: 507
Благодаря сега ще и дам кординатите  Hug   bouquet

# 5
  • Мнения: 14
ако става въпрос за София, може да се обърнете и към клиниката на доц. Щерев, тъй като при Владимиров ще запишат час поне за след половин година. А искрено не препоръчвам да опитвате при Стаменов, тъй като ще ви загуби времето - той си пада само по лесните случаи, за да получава бърза популярност. Ако е нещо по-сложно и особено ако се налага донорска програма ще ви мотае с месеци. Казвам го от личен опит (една напълно загубена година) и от споделено от други негови пациенти.

# 6
  • Мнения: 1 950
blu_se изобщо не съм съгласна с теб. Особено, че д-р Стаменов си падал по лесните случаи. Дългогодишните ми наблюдения във форумите и личния ми опит определено говорят за обратното.
Съжалявам, че с теб се е получило така. Успех в новата клиника Hug.

# 7
  • Мнения: 507
Благодаря Ви много! Знаех си, че ще ми дадете добри съвети  Hug   bouquet Благодаря Ви още веднъж!   bouquet  Hug   bouquet

Сега ще потърся координатите на тези клиники

Успех на всички за  baby_neutral    baby_neutral   baby_neutral  Praynig  Praynig  Praynig

# 8
  • Мнения: 14
zvetun4o,  нямам нищо против да го защитаваш, явно още му вярваш, че ще ти помогне и те моля да бъда първата, на която ще се похвалиш, когато това стане. Аз ще напиша повече за това какво ми причини той, когато разреша проблема си в някоя от другите клиники, към които се обърнах. Само ще кажа, че той ме лъга една година и до момента - едно голямо нищо, само похарчени и загубени пари, мноооого загубено време, но иначе и последния път пак обеща, че до месец-два ще ми реши проблема. Ужасно съм му ядосана, може и да е лично отношение към мен, не зная, но никога няма да простя, че не ми каза колко време ще чакам, даже напротив - все едни и същи думи - до месец действаме ... и така много месеци. И аз му се вързах, за това много ме е яд! Само възпитанието и надеждата, че имам резервни варианти ме спря да му кажа директно какво ми е мнението за него. Дано при теб не е така, но аз лично се чувствам излъгана и то жестоко и уви май не съм единствена. По тази причина мисля, че той залага на популярност и висока успеваемост, но не и на по-завъртяни и сложни случаи и продължавам да твърдя, че пациенти, за които повече трябва да се умува кой подход е най-добър, не е добре да се обръщат към него. А на него - истински му желая успех в бизнеса!

# 9
  • София
  • Мнения: 6 360
GeryD, ако твоята приятелка няма маточни тръби, това не значи, че й е нужен донор на яйцеклетки. трябва просто да направи инвитро.
тук ще намериш списък с всички клиники по стерилитет в страната - http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&task=bl … 167&Itemid=52

тук ще намериш мнения и споделен опит за клиниките - http://www.zachatie.org/index.php?option=com_smf&Itemid=40&board=8.0

# 10
  • Мнения: 55
GeryD , твоята приятелка правила ли си е изследване за яйчников резерв? Ако не е трябва първо това да направи. Ако са и в ред яйчниците, няма нужда да търси донорства, а просто да направи инвитро. Иследването за яйчниковия резерв на мен ми струваше около 200 лв. в Бодимед и струва толкова, защото се носи чак в Германия. Нека твоята приятелка си изясни картината и тогава да търси варианти. Успех!

# 11
  • Мнения: 507
Благодяря Ви   bouquet Ще и предам всчико, което ми казахте  Hug Дано успее  baby_neutral

Общи условия

Активация на акаунт