Апарат за кръвно налягане.

  • 11 901
  • 22
  •   1
Отговори
  • Мнения: 675
Здравейте.Искам да си закупя апарат за кръвно,но не знам кои апарати мерят точно.Моля ви,споделете какви апарати ползвате,доволни ли сте,точно ли мерят.Няма значение цената.Благодаря ви предварително.

# 1
  • София
  • Мнения: 1 387
Единственото, което мога да направя е да те насоча към марка - Омрон. Японски са и се славят като много (да не кажа най) добрите в тази област. Имат и за китка и такива с маншон. В почти всяка аптека ще ги откриеш Peace

# 2
  • Мнения: 766
Ползвала съм Taurus за китка. Много тестове съм му правила, сравнявайки го с обикновен с маншон. Общо взето извода е - мери приблизително вярно при правилна позиция и при здрави хора. Ако ти трябва за тежко болен човек, който не може да се изправи , никава работа не върши.

# 3
Ползвала съм Taurus за китка. Много тестове съм му правила, сравнявайки го с обикновен с маншон. Общо взето извода е - мери приблизително вярно при правилна позиция и при здрави хора. Ако ти трябва за тежко болен човек, който не може да се изправи , никава работа не върши.
Абсолютно същото мога да кажа за BRAUN

# 4
  • Мнения: 2 231
Единственото, което мога да направя е да те насоча към марка - Омрон. Японски са и се славят като много (да не кажа най) добрите в тази област. Имат и за китка и такива с маншон. В почти всяка аптека ще ги откриеш Peace
Peace
Ние купихме такова преди около 2 години за 100 лв от Метро за подарък на свекървата. Сега май са по-ефтини. Наистина са точни и още работи.

# 5
  • Мнения: 4 916
Най-добре е да се купи уред като тези на лекарите, тъй като електронните мерят "приблизително", както е написал някой преди мен. Най-неточни са тези за китка, ако се ползват от възрастен човек, с вече запушени артерии.

# 6
  • Мнения: 5 255
немски  Peace

# 7
  • Мнения: 148
И аз мисля,че тези на лекарите са най-точни,а другите само горе долу те ориентират как си с кръвното,иначе ние имаме на Самсунг

# 8
  • Мнения: 4 335
Тези за китката не са то4ни

# 9
  • Варна
  • Мнения: 1 838
Да, най-добре си вземете от тези, които ползват лекарите. Ние имаме за китка, електронен и на мен ми показва едно кръвнооо  ooooh! - да съм умряла вече  Crossing Arms

# 10
  • Мнения: 1 193
Моята свеки е мед. сестра, та ми подари точно такъв - като на лекарите, но на мен ми е доста трудно да го използвам  Grinning Нещо, не мога да му хвана "цаката". Карам все мъж ми, да ми мери кръвното  Laughing

# 11
  • Мнения: 7 723
Не разчитай много на дигиталните.
Вземи си професионален, с вграден лумископ.
Струва между 20 и 30 лв по аптеките Peace

# 12
  • Мнения: 2 386
У дома имаме Лумископ като този, за който говори Руска: http://www.lumiscope.net/catalog/100-021.shtml
С него можеш и сама да си го мериш (защото, казано на български, слушалчицата е прикрепена към маншона и не се налага да имаш свободна ръка, с която да натискаш), много е точен и здрав. Освен това е под 30 лв.  Wink

# 13
  • Мнения: 10 982
У дома имаме Лумископ като този, за който говори Руска: http://www.lumiscope.net/catalog/100-021.shtml
С него можеш и сама да си го мериш (защото, казано на български, слушалчицата е прикрепена към маншона и не се налага да имаш свободна ръка, с която да натискаш), много е точен и здрав. Освен това е под 30 лв.  Wink


Подкрепям казаното. Hug Освен че сама можеш да си мериш кръвното, апаратът е много точен. Да се работи с него не е трудно, веднъж като свикнеш, ще си определяш горната и долната граница само по пулсирането след отпускане на винтила. Peace

# 14
  • София
  • Мнения: 2 298
Единственото, което мога да направя е да те насоча към марка - Омрон. Японски са и се славят като много (да не кажа най) добрите в тази област. Имат и за китка и такива с маншон. В почти всяка аптека ще ги откриеш Peace
Peace
Ние купихме такова преди около 2 години за 100 лв от Метро за подарък на свекървата. Сега май са по-ефтини. Наистина са точни и още работи.

Не знам дали сте го "засичали" обаче за точна работа. Два Омрон-а съм купувала, и двата не мерят точно. По-късно установихме това, което вече са казали тук - електронните мерят само "приблизително", стават за у дома за здрави хора, от време на време за приблизителна ориентация, но за болен човек и стриктно следене - не стават.

Общи условия

Активация на акаунт