Цистит и полов живот

  • 34 159
  • 20
  •   1
Отговори
Здравейте!
Имам чувството,че цистита ми се възпалява всеки път при полов контакт.Четох за цистит на "медния месец".Някой прави ли връзка между тези неща?

# 1
  • Мнения: 112
Ами честно да ти кажа аз не знам да има връзка newsm78
Цистита не се ли получава при истинка на пикочните пътища?Аз съм имала и не е чудно при секс да се чувства дискомфорт ooooh!
Дано някой по- компетентен се включи.Желая ти успех Hug

# 2
  • Мнения: 153
цистита може да бъде и симптом на други заболявания на половата система но за връзка със половия акт  newsm78 незнам ... може да има някакъв вид дразнене ... не съм сигурна  Rolling Eyes

# 3
  • Мнения: 3 621
а какво каза доктора ти по въпроса  newsm78

# 4
Не съм питала доктора, не се сетих, а следващия преглед ще е някъде след 10 дни. В рамките на 1 месец вече за втори път пия антибиотик. И двата пъти имах бактерии в урината,ходих и на гинеколог.

# 5
  • Видин
  • Мнения: 4 921
Това трябва да се лекува !
Аз също правя цистит често, даже сигурно е станало хронично вече, и като ме боли зверски, никак не ми е до секс  Twisted Evil

# 6
  • Мнения: 2 309
Според мен,няма връзка

# 7
  • Мнения: 718
Според мен,няма връзка
И според мен, аз като понастина леко и се почва с цистита, но никога не е било свързано със секс.

# 8
  • София
  • Мнения: 1 946
Имах цистит преди няколко години. Точно беше в началото на връзката ни и си спомням, че пиех антибиотици и продължавахме да сме заедно. Док не ми беше казал, че е забранено, а дискомфорт не изпитвах.
Паренето си беше само при уриниране и то изчезна като почнах да се лекувам.

Консултирай се с лекар, дано всичко е наред.  Peace

# 9
  • Мнения: 429
Честно казано и аз правя подобна връзка между циситита и половия живот и то точно в месеците (вече четири) на бебеправене! Може би преди не съм се вглеждала толкова подробно, кое кога се случва и дали съвпада появата на цистита с половия контакт!

Сега обаче наблюдавам, че получавам циститни усещания(защото при мен не са толкова силни, за да ги нарека болки) веднага след първият полов акт , който най-често е на 8 ден от цикъла ми. Това продължава за ден два, понякога и отшумява по-бързо, ако се сетя и навреме пия сок от червени боровинки (cranberry). Не съм сигурна обаче, дали го има в БГ!

Поздрави!

# 10
  • Мнения: 1 447
При мен нямаха двете връзка.Когато малко настина веднага ми се появява този пуст цистит,но единствено изпитвам силно парене при уриниране.
При полов акт не съм почуствала дисконфорт.

# 11
  • Мнения: 3 241
Аз пък при себе си намерих връзка и съм чела на много места, че има такава.

Просто при полов контакт, овлажняването в цялата област е засилено и това спомага за пренасяне на бактериите от ануса към уретера. От 2 уролози знам, че най-доброто, което можеш да направиш е веднага след секс да отидеш да се изпишкаш. Така отмиваш евентуално навлезлите бактерии веднага.

Аз го правя и ми помага определено! Успех и на теб Simple Smile

# 12
  • Мнения: 153
вижте какво пише в един сайт :
"три дневната терапия на острия некомплициран цистит има по големи преимущества пред единичния прием на антибиотици . Ползват се често Бисептол,norfloxacin,ciprofloxacin или ofloxacin,които могат да елиминират ноксите колонизирали пикочната система от вагината[/u] " ...е значи има връзка  newsm78 

# 13
  • Мнения: 208
Има връзка разбира се.Възможно е партньора да те е заразил.Ти се лекуваш той не ,защото повечето пъти няма оплаквания, но може да е носител на инф.Затова лекувайте се и двамата.
Другият вариант е да не те лекуват с точният медикамент и инф. хронифицира.Направи си урокултура преди и след лечението. Peace

# 14
  • Мнения: 37
Има връзка между половия акт и цистита. Този, който е кръстен на "медения месец" е по-скоро вече като нарицателно, защото преди години повечето младоженци са се пазили за първата брачна нощ и след сватбата са си наваксвали  Embarassed Ако сте почувствали дискомфорт по време на секс или имате цистит, по-добре пропуснете следващите няколко дни, защото при възбуда лигавицата пак се надува, усещането става неприятно и циститът си продължава по-дълго.
Аз доста време страдах от хроничен цистит и не помогна нито лечение с 5-Нитрокс, нито с Нолицин, Ципрофлоксацинът и той спря да действа и единственото ми спасение беше Нелидиксът. Общо взето при мен се получаваше почти от всичко-ако не си сменя банския след като съм влизала във водата, ако стъпя боса на студени плочки, след секс...ужас.
В общи линии това спря (да чукам на дърво!) след като забременях. Единственото нещо, което ми е помогнало досега без да взимам каквито и да е хапчета е, възможно най-бързо след абсолютно всеки полов акт, освен да ида да се изпишкам, да се измия хубаво с топла вода (което малко затруднява тези, които се занимават с бебеправене, но...друго решение засега не мога да дам) и ако усетя, че нещо пак не е много наред, пия много вода. За съжаление мъжката полова система е разносител на хиляди зарази и бактерии. Повечето въобще не притесняват самия мъж, не му създават дискомфорт, но за сметка на това, добре ги разнасят. Надявам се да съм успяла да помогна на някои от вас и стискам палци да се намери някакво универсално решение за този проблем, който е наистина много неприятен. Peace

Общи условия

Активация на акаунт